آخرین مهلت انتخاب رشته دوره با آزمون دانشگاه آزاد تا ساعت 24 امروز

بازگشت به نوشته‌ها

آخرین مهلت انتخاب رشته دوره با آزمون دانشگاه آزاد تا ساعت 24 امروز

آخرین مهلت انتخاب رشته دوره با آزمون دانشگاه آزاد تا آخر امروز ۶ شهریور اعلام شده و این تاریخ تمدید نمیشود.

امیررضا شاهانی اظهار کرد: آخرین مهلت انتخاب رشته دوره با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی تا پایان امروز ادامه دارد و این زمان اخرین مهلت برای انتخاب رشته محسوب میشود.

وی ادامه داد:‌ داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی، ۱۰۰ کدرشته‌محل را انتخاب کنند. گزینش داوطلبان در این دوره بر مبنای رتبه کنکور سراسری سال ۹۷ است. در این دوره برای مقاطع کاردانی، کارشناسی و دکتری حرفه‌ای پذیرش دانشجو خواهیم داشت.

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: حدود ۹۶ درصد ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی است و تنها چهار درصد ظرفیت پذیرش دانشجو در این دانشگاه بر اساس آزمون است. داوطلبانی که رشته‌محل موردنظر خود را در دفترچه رشته‌های باآزمون سراسری دانشگاه آزاد اسلامی پیدا نمی‌کنند، توجه داشته باشند پذیرش بخش اعظم رشته‌محل‌های دانشگاه آزاد اسلامی بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی است که درصورت تمایل با مراجعه به سامانه مرکز آزمون نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

آخرین مهلت انتخاب رشته دوره با آزمون دانشگاه آزاد - آخرین مهلت انتخاب رشته دوره با آزمون دانشگاه آزاد تا ساعت 24 امروز

شاهانی گفت: با امکان جدیدی که در دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شده است، داوطلبان می‌توانند در همه گروه‌های پنج‌گانه انتخاب رشته کنند و دیگر محدودیتی برای گروه‌های آزمایشی تخصصی وجود ندارد. مثلاً شخصی که داوطلب گروه تجربی است می‌تواند در چهار گروه آزمایشی دیگر (علوم ریاضی، علوم انسانی، هنر و زبان‌های خارجه) انتخاب رشته کند.

انتخاب رشته بدون‌آزمون دانشگاه آزاد نیز تا ۲۰ شهریور ادامه دارد

مطالب مرتبط  جمع بندی کنکور ، میانبر موفقیت

وی ادامه داد: انتخاب رشته بدون‌آزمون دانشگاه آزاد اسلامی نیز تا ۲۰ شهریورماه ادامه دارد و داوطلبان می‌توانند از طریق سامانه مرکز آزمون، انتخاب‌های خود را به ترتیب اولویت ثبت کنند.

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی گفت: امکان ویرایش اطلاعات نیز در هر دو دوره باآزمون و بدون آزمون از ابتدای هفته جاری فراهم شده است.

آخرین مهلت انتخاب رشته دوره با آزمون دانشگاه آزاد تا ساعت 24 امروزReviewed by ابوالفضل نجف زاده on Aug 28Rating: 5.0امیررضا شاهانی اظهار کرد: آخرین مهلت انتخاب رشته دوره با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی تا پایان امروز ادامه دارد و این زمان اخرین مهلت برای انتخاب رشته محسوب میشود.
بازگشت به نوشته‌ها