ادبیات حرف اخر

فکر می کنی ادبیات خیلی سخته؟؟؟ مشکلاتتو اینجا حل می کنیم

اصلا نمیدونم ادبیاتو چجوری بخونم درس به درس، مبحثی !!؟؟ 😢😭

خوندن تاریخ ادبیات کلافم کرده هر چقدر میخونم باز یادم میره😐

میخوام با یه منبع خوب درصد بالایی تو ادبیات بزنم 💪

نگران نباشید کافیه مقاله زیر رو بخونید تا سرنوشت کنکورتونو عوض کنید

چرا فقط تعداد کمی از داوطلبان، ادبیات کنکور را بالای ۷۰ می زنند؟؟؟

ادبیات کنکور با ضریب ۴ پر اهمیت ترین درس عمومی هست. با توجه به ضریبی که این درس دارد کسب نمرۀ پایین در این درس جبران ناپذیر است و کسب درصد بالا در این درس بسیار تأثیرگذار. اما چون در این درس با مباحث مختلفی مواجه هستیم همیشه این سؤال برای اکثر داوطلبان پیش میاید که ادبیات را به چه روش مطالعه کنیم بهتر نتیجه می گیریم؟ چه برنامه ای برای این درس باید داشته باشیم که بتواند مطالعۀ همۀ مباحث را پوشش دهد؟

آماری که از درصدهای مربوط به این درس منتشر شده تامل برانگیز است. جالب است بدانید فقط یک درصد داوطلبان ادبیات را بالای ۷۰ می زنند و رسیدن به درصد بالای ۹۰ و حتی ۱۰۰ بیشتر شبیه به یک آرزوست. اما چرا وضعیت داوطلبان در این درس به این صورت می باشد؟؟؟

بیشتر دانش آموزان متاسفانه نمی دانند که این درس را باید به چه صورت مطالعه کنند. مباحثی که در این درس با آنها سر و کار داریم عبارت است از: تاریخ ادبیات، املاء، واژگان، قرابت معنایی، آرایه های ادبی و زبان فارسی.

حال جزئی تر بخواهیم راه های مطالعه این درس را بررسی کنیم، اولین سؤالی که قطعاً به ذهن همۀ شما خطور می کند این است:

ادبیات را درس به درس بخوانیم بهتر نتیجه می گیریم یا مبحثی؟

پایه ای مطالعه کردن یعنی اینکه بطور مثال شما ادبیات سال دوم را در برنامۀ خود دارید هر درس و جداگانه مورد مطالعه قرار بدید و مباحث گفته شده را برای هر درس مورد بررسی قرار دهید و برای تک تک دروس به همین شکل. اما مبحثی مطالعه کردن یعنی اینکه ما هر مبحثی را که می خواهیم مورد بررسی قرار دهیم هر سه کتاب ادبیات را پوشش دهد مثلاً اگر تاریخ ادبیات را مطالعه می کنیم کل تاریخ ادبیات های هر سه پایه را دسته بندی کنیم و اشخاصی که در هر سه پایه آمده اند آثارشان را در یک دسته بندی قرار دهیم و برای سایر مباحث هم به همین صورت. مزیت مطالعۀ ادبیات بصورت مبحثی این است که موجب یادگیری بصورت منسجم و منظم می شود و از یادگیری بصورت پراکنده و سطحی کمک میکند.

اما زمانی که ادبیات بصورت پایه ای و درس به درس مطالعه شود یک یادگیری سطحی، پراکنده و ناقص شکل میگیرد چون مثلاً وقتی شما تاریخ ادبیات مطالعه میکنید بعد سراغ متن اصلی میروید ذهن شما باید دو مبحث جدا از هم را آنالیز کند در حالیکه ذهن شما در تاریخ ادبیات جا مانده است. پس مطالعۀ ادبیات بصورت مبحثی یادگیری بصورت مفهومی را برای شما به ارمغان می آورد.

اما بهترین منبع برای ادبیات کنکور چه منبعی می باشد؟ اصلا روش صحیح مطالعه آن به چه صورت است؟

فعلا فرم زیر را پر کنید تا به ادامه مقاله برسیم

اگه میخوای ۲۰ درصد شیمی رو

 

به روش منحصر بفرد استاد شیروانی

 

برات بفرستیم، فرم رو پر کن!!

مطالعۀ ادبیات را با کدام مبحث شروع کنیم؟ چرا؟

قبل از پاسخ به این سؤال باید بدانید مباحث معنی و املاء را باید با هم و مباحث قرابت و آرایه هم با یکدیگر باید مطالعه کنید اما دو مبحث تاریخ ادبیات و زبان فارسی هر کدام را جداگانه می توانید مطالعه کنید. دلیل این کار این است که وقتی میگوییم دو مبحث گفته شده با هم مطالعه شوند این است که نمیشود آنها را جدا از هم تلقی کرد چون برای مطالعۀ هر دو مبحث نیاز به خلاقیت هست و نمی توان مرزی بین آنها قائل شد.

پس ترتیب مطالعۀ مباحث ادبیات میتواند به این ترتیب باشد: ۱- معنی و املاء ۲-قرابت معنایی ۳-آرایه ۴-زبان فارسی ۵-تاریخ ادبیات

اما اجازه بدهید روش مطالعه را از طریق تماس تلفنی با مشاورین حرف آخر با شما در میان بگذاریم. به ادامه مقاله برسیم:

در اینجا به دو سؤال اصلی در مورد مطالعه ادبیات پرداختیم اما قطعاً سؤالات بسیار دیگری در ذهن شماها وجود دارد مثل: چطور می توانیم برای قرابت معنایی به درک ادبی برسیم؟ آیا حفظ شعر در یادگیری قرابت معنایی مؤثر است؟ چگونه می توان یادگیری درستی از قواعد آرایه ها و زبان فارسی داشته باشیم که بتوانیم آنها را کاربردی کنیم؟ چگونه املای واژگان را یاد بگیریم؟ چگونه با حفظ واژگان و تاریخ ادبیات یکبار برای همیشه خداحافظی کنیم؟ چقدر زمان لازم است تا در ادبیات به تسلط کامل برسیم؟ مؤثرترین شیوۀ یادگیری مباحث ادبیات چیست؟ و سؤالات بسیار دیگر …

photo ۲۰۱۶ ۰۶ ۰۳ ۱۴ ۱۱ ۳۱ 2 - ادبیات حرف اخر

در اینجا می خواهیم به معرفی منبعی بپردازیم که تمام مشکلات شما را در این درس حل کند و بتوانید به درصد بالایی در این درس برسید آن هم در مدت زمان کوتاه!

پکیج ادبیات حرف اخر استاد محسن منتظری

این پکیج شامل مباحث املاء و واژگان – تاریخ ادبیات – زبان فارسی – قرابت معنایی و آرایه های ادبی است. روش آموزش استاد محسن منتظری در حرف آخر برای آموزش مباحث ادبیات استفاده از انیمیشن در قالب داستان و حکایت های الگوسازی و شهودی سازی است که تأثیر بر نیمکرۀ راست مغز بهترین و پایدارترین یادگیری را برای شما به ارمغان دارد.

ویژگی های ادبیات جامع حرف آخر:

واژگان و املاء ←-تدریس واژگان با طرح داستان و انیمیشن برای اولین بار در کشور

-تحلیل لغات با املای مشابه

-بررسی ۱۲۰۰ واژه در قالب جمله به کمک انیمیشن

-بررسی درس به درس لغات برای آمادگی در زمینۀ تست های قرابت معنایی

-الگوی ریشه یابی برای تشخیص سریعتر معنی واژگان

-الگوی هم آوایی با کدبندی از طریق انیمیشن در بخش املا

-بررسی دام های تستی

قرابت معنایی ← -استفاده از الگوی تجزیه و تناظر برای سؤالات دشوار

– الگوی مفهوم یابی اشعار

-استفاده از باکس های ویژه برای مفاهیم مشابه

-استفاده از تصویرسازی و زنجیرکردن مفاهیم تنها در ۵ اسلاید

-دسته بندی اشعار با مفاهیم پرتکرار در بخش های تفکیک شدۀ زیر:

(اخلاق، عشق، واقعیت ها و خداوند)

-الگوی برخورد با تست های حجیم

-بررسی دام های تستی در قالب ۳۰۰ تست

آرایه های ادبی ←- تیپ بندی سؤالات ترکیبی و تک آرایه ای کنکور

–  دسته بندی آرایه ها با الگوی «حات حات» و حل تمامی تست های

ترکیبی از طریق این الگو

-ارائه الگو تاجت»

-ارائه الگوی ویژه در شناسایی سریع نوع آرایه

-بررسی تمام تست های آرایه در گروههای آزمایشی مختلف

زبان فارسی ← -ارائه الگوی کشف سریع هسته

-الگوی جملات پایه و پیرو

-الگوی جهش ضمیر

-الگوی حل سؤالات ساختمان واژه

-الگوی سریع نقش یابی

-استفاده از کدبندی

-الگوی سه خرگوش در پاسخ به شناسایی سؤالات تکواژ، واژه

-الگوی حل سریع حذف به قرینه

-ارائه نقشه راه کوتاه در پاسخ به شناسایی جملات گذرا و ناگذر

-ارائه نکات کلیدی در ویرایش

-بررسی حدود ۳۵۰ تست شبیه ساز آزمون های سراسری

تاریخ ادبیات ←- دسته بندی تاریخ ادبیات براساس انواع ادبی کتاب درسی

-استفاده از تصویرسازی و زنجیره های داستانی

-ارائه الگوهای ستونی وسطری در برخورد با تست های این مبحث

-بررسی دامهای تستی

-پوشش ۱۰۰% تاریخ ادبیات در تمامی بخش های کتاب

-بررسی کامل تست های سراسری از سال ۹۲ تا به امروز

-حل تست های تألیفی شبیه سازی شده با آزمون های سراسری

اگر می خواهید با متفاوت ترین تدریس ادبیات در کنکور آشنا شوید ویدیوها را ببینید

چرا ادبیات حرف اخر را برای کنکور انتخاب کنیم؟ چه تفاوتی با سایر منابع دارد؟

در حالی که در بسیاری از منابع آموزشی روشی جز حفظ کردن برای واژگان ارائه نمی شود که در آن مشکل فراموشی واژگان همچنان وجود دارد اما استاد منتظری با تدریس و آموزش واژگان بر مبنای طرح داستان و انیمیشن و ارائه الگوهای مختلف تستی این مشکل را یکبار برای همیشه برای داوطلب حل نموده اند.

یا در مبحثی مثل تاریخ ادبیات که روش رایج برای بخاطرسپاری آن کدگذاری است که در این روش همۀ موارد تاریخ ادبیات رانمی توان پوشش داد اما استاد منتظری برای آموزش این مبحث از دسته بندی براساس انواع ادبی و تصویرسازی و زنجیره های داستانی استفاده می کنند که همۀ موارد تاریخ ادبیات را پوشش قرار داده و احتمال فراموشی در آن صفر است.

یا در مبحثی مثل قرابت معنایی که در منابع رایج تنها راه تسلط بر این مبحث را حل تست زیاد می دانند تا در قالب همین حل تست باید داوطلب بتواند به یک درک ادبی درست برسد و مفهوم های مختلف را شناسایی کند که این کار عملاً کاری بس دشوار و زمان بر است و نمی توان این اطمینان را داشت که آیا مفهوم شناسایی شده صحیح است یا نه. اما استاد منتظری کاری را که داوطلب بعد از حل ۱۰۰۰ تست شاید میتوانست به آن برسد در کمترین زمان آموزش در اختیار داوطلب قرار داده در نتیجه داوطلب زمان زیادی را برای تثبیت و تست ذخیره می کند. و در آرایه ها و قواعد روش تدریس استاد ارائه الگو است که این روش موجب می شود تا داوطلب حین آموزش قواعد همزمان کاربردی کردن آنها را نیز فرا بگیرد که به جرأت میتوان گفت یک روش بی نظیر برای این دو مبحث است.

چه کسانی می توانند از پکیج ادبیات حرف آخر استفاده داشته باشند؟

از قویترین داوطلب برای رسیدن به درصدهای بالای۹۰ و چه بسا ۱۰۰ تا مبتدی ترین داوطلب ها که تا کنون هیچ آشنایی با هیچ کدام از مباحث ادبیات ندارند و هیچ تست و تمرینی برای این درس نداشته اند میتواند از این پک استفاده داشته باشد و در قالب همین پک ها می توان جدیدترین روش های آموزشی را برای مباحث مختلف ادبیات فرا گرفت که نتیجۀ آن یادگیری منسجم و پایدار است و با یادگیری روش ها و الگوهای سریع تست زنی میتوان تمامی سؤالات این درس را در کسری از ثانیه به جواب رساند. و از همه مهمتر در هرکدام از پک های مباحث تعداد تست هایی که مورد بررسی قرار گرفته اند به اندازه ای است که داوطلب را از هر منبع تستی دیگر بی نیاز می سازد.

ما در حرف آخر برای ادبیات کنکور چه برنامه ای به شما می دهیم؟؟؟

تنها تهیه پکیج مسلما نمی تواند راهگشا باشد اگر مشاور دارید و مطمئن هستید که نحوه مطالعه پکیج ادبیات حرف اخر را در اختیارتان قرار می دهد ادامه مطلب را نخوانید در غیر اینصورت شما نیازمند یک برنامه قوی و روش مطالعه هدفمند برای این پکیج هستید.

بیایید فکر کنیم از امروز ادبیات کنکور را شروع کرده اید خب اصلا از کجا باید شروع کنید؟ چجوری باید شروع کرد؟؟ هر مبحثی که میخوانید اهمیتش کجاست و پیش نیاز برای چه مباحثی هست؟ حالا چه تستی باید بزنم؟ آیا همه تست ها لازم است؟ از روی چه کتابی؟ روزی چند ساعت باید شیمی بخوانم؟ چه مقدار باید بخوانم؟ و ده ها سوال دیگر که ما شما را راهنمایی خواهیم کرد.

برای دریافت برنامه مطالعاتی حتما با شماره های اعلام شده در این صفحه تماس بگیرید.

۰۲۱۶۶۵۶۶۶۲۳
۰۲۱۶۶۵۷۲۱۴۸
۰۲۱۶۶۵۷۶۳۷۱
۰۲۱۶۶۵۷۶۱۸۲

برنامه ما به چه صورتی هست؟؟؟

در موسسه حرف آخر ما این امکان را برای داوطلب فراهم آوردیم تا همراه با هرکدام از پکیج هایی که در اختیار دارد مشاوره و برنامه ریزی رایگان آن را هم دریافت کند.

در شیمی حرف آخر پکیج مسائل و مفاهیم بصورت جداگانه تدریس شده اند اما برای مطالعۀ این درس در برنامۀ داوطلب ما جلسات مسائل و مفاهیم را با هم پیش می بریم و هر جلسه ای که از مفاهیم سال دوم یا سوم و چهارم پیش نیاز جلسات مسائل است قبل از جلسۀ تعیین شده از مسائل در برنامۀ داوطلب قرار می گیرد.

این شیوۀ مطالعه به داوطلب کمک می کند تا برای یادگیری این درس به یک سازمان بندی ذهنی مشخص برسد که در یک مثال عامیانه در این شیوۀ مطالعه مغز مانند کتابخانه ای عمل می کند که هر جلد کتاب بر اساس حروف الفبا و مشخصات خود در قفسه ای مشخص قرار می گیرد که هر زمان به آن نیاز شد با دادن مشخصات مربوطه می توان به راحتی به آن دست پیدا کرد. این شیوۀ مطالعه در این درس زمان زیادی را جهت دوره و زمان جمع بندی برای داوطلب ذخیره میکند.

این برنامه ریزی متناسب با تعیین سطح هر داوطلب صورت می گیرد که در آن ابتدا برنامۀ زمانی بر اساس شرایط خود داوطلب و ضریب و اهمیت دروس طراحی می شود سپس متناسب با این برنامۀ زمانی برنامۀ حجمی بصورت روزانه و هفتگی متناسب با پکیج ها در اختیار داوطلب قرار می گیرد که در این برنامۀ حجمی زمان مشاهده پک ها، تکمیل نویسی جزوه و استفاده از کتاب های کار و تحلیل دقیق کتاب درسی، از زمان تست زنی و دوره بصورت کامل برای داوطلب مشخص شده است.

این برنامۀ راهبردی به داوطلب این امکان را می دهد بداند هر مبحثی را در چه مدت زمانی به اتمام می رساند و چه زمانی وارد جمع بندی و دوره می شود و چه زمانی وارد آزمون می شود همگی در قالب برنامه های کوتاه مدت بصورت روزانه و هفتگی با تعیین جلسات مطالعاتی در اختیار داوطلب قرار می گیرد. در ادامه نمونه ای از این برنامه را مشاهده می کنید.

ادبیات حرف اخر - ادبیات حرف اخر

ویژگی های پکیج ادبیات حرف اخر استاد محسن منتظری

  • آموزش کل ادبیات کنکور با جدیدترین متد آموزشی در دنیا
  • حل تست های کنکور سراسری و ارائه سریع ترین روش تست زنی ادبیات
  • آموزش با رمزگردانی تصویرسازی و انیمیشن
  • ارائه کتاب کار به همراه پکیج ها
  • برنامه ریزی منحصربفرد در کنار تمام مجموعه ها
ادبیات حرف اخر 400x400 - ادبیات حرف اخر

با مشاورین ما در ارتباط باشید تا بهترین تصمیم را برای کنکور خود بگیرید

مشاورین حرف اخر - ادبیات حرف اخر