انتخاب رشته بیش از 60 درصد واجدین شرایط

بازگشت به نوشته‌ها

انتخاب رشته بیش از 60 درصد واجدین شرایط

انتخاب رشته بیش از ۶۰ درصد کنکوری های ۹۷ نشون دهنده رقابت ۴۰ درصدی در کنکور ۹۸٫

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به آمار انتخاب رشته داوطلبان کنکور ۹۷ گفت: انتخاب رشته بیش از ۶۰ درصد کنکوری ها انجام شده و نتایج در ده روزه دوم شهریور ماه اعلام میشه.

به گزارش مهر، حسین توکلی افزود: انتخاب رشته کنکور سراسری سال ۹۷ به منظور پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی (به جز دانشگاه آزاد اسلامی) از ۱۵ مرداد آغاز شد و با توجه به مهلت تمدید شده، فرصت انتخاب رشته ساعت ۲۴ روز دوشنبه ۲۲ مرداد به پایان رسید.

وی یادآور شد: بر اساس آمار نهایی ۵۵۰ هزار و ۸۲۴ داوطلب در کنکور ۹۷ نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود اقدام کردند.

مشاور عالی سازمان سنجش اظهار داشت: از تعداد ۹۱۰ هزار و ۷۱۳ نفر که در جلسه آزمون حاضر بودند تعداد ۹۱۰ هزار و ۵۶۳ نفر مجاز به انتخاب رشته شدند که با توجه به اینکه ۵۵۰ هزار و ۸۲۴ نفر انتخاب رشته کردند، ۶۰.۴۸ درصد مجازین انتخاب رشته خود را انجام دادند.

توکلی افزود: همچنین گزینش در رشته‌های تحصیلی که پذیرش در آنها صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) در سال ۱۳۹۷ (موضوع قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی مصوب ۱۰ شهریور ۹۲ مجلس شورای اسلامی)، در این دوره صورت پذیرفت.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو صرفاً با سوابق تحصیلی (معدل دیپلم) دانشگاه ها نیز ساعت ۲۴ چهارشنبه ۲۴ مرداد به پایان رسید.

مطالب مرتبط  آخرین مهلت ویرایش انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد تا آهر امروز

وی خاطرنشان کرد: بر اساس ضوابط اعلام شده داوطلبانی که در کنکور ۹۷ ثبت نام کرده و غایب بوده اند (۱۰۱ هزار و ۶۱۴ داوطلب) و همچنین متقاضیانی که حتی در کنکور ۹۷ ثبت نام نکرده اند نیز می توانند نسبت به ثبت نام در این دوره ها اقدام کنند.

توکلی افزود: بر اساس آمار نهایی ثبت نام و انتخاب رشته تعداد ۴۰ هزار و ۷۱۹ نفر صرفا در پذیرش دانشجو صرفاً با سوابق تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی ثبت نام و انتخاب رشته کردند.

انتخاب رشته بیش از 60 درصد واجدین شرایطReviewed by ابوالفضل نجف زاده on Aug 18Rating: 5.0مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به آمار انتخاب رشته داوطلبان کنکور ۹۷ گفت: انتخاب رشته بیش از 60 درصد کنکوری ها انجام شده و نتایج در ده روزه دوم شهریور ماه اعلام میشه.
بازگشت به نوشته‌ها