بازماندگان کنکور سراسری 97 میتوانند در پیام نور ثبت نام کنند

بازگشت به نوشته‌ها

بازماندگان کنکور سراسری 97 میتوانند در پیام نور ثبت نام کنند

بازماندگان کنکور سراسری ۹۷ میتواند با خیال راحت در دانشگاه پیام نور به ادامه تحصیل بپردازند.

سرپرست دانشگاه پیام نور استان فارس با بیان اینکه دانشگاه پیام نور از بازماندگان کنکور سراسری ۹۷ ثبت نام می کند، گفت: افرادی که در کنکور سراسری امسال شرکت کرده اند اما مجاز به انتخاب رشته نشده اند می توانند در همه زیرگروه ها در ۴۰واحد این مرکز در فارس ثبت نام کنند.

به گزارش ایرنا محمدحسن سیف، سه شنبه ۱۶مرداد ماه طی نشستی خبری در جمع خبرنگاران ادامه داد: این افراد می توانند با اتکا به سوابق تحصیلی خود و با شرط معدل انتخاب رشته کنند.

رئیس دبیرخانه منطقه هفت دانشگاه پیام نور کشور اعلام کرد: ثبت نام این افراد از دیروز در سایت سازمان سنجش آغاز شده است و متقاضیان باید ضمن مطالعه کامل شرایط و ضوابط و با آگاهی کامل اقدام به انتخاب رشته کنند. نتیجه انتخاب رشته نیز در نیمه دوم شهریور ماه اطلاع رسانی خواهد شد.

پیام نور - بازماندگان کنکور سراسری 97 میتوانند در پیام نور ثبت نام کنندرفع دغدغه شهریه با اعطای وام بدون بهره

سرپرست دانشگاه پیام نور استان فارس همچنین با اشاره به اینکه این دانشگاه برای بازماندگان کنکور سراسری ۹۷ متناسب با شرایط دانشجویان امکان تحصیل آن ها را فراهم می کند گفت: : از ابتدای مهر ماه و با توجه به توافق با بانک های عامل، دغدغه شهریه دانشجویان از بین می رود و آنان می توانند کل هزینه تحصیل در دانشگاه را با دریافت وام بدون بهره پرداخت کنند.

وی ادامه داد: بازپرداخت این وام ها از نخستین روز تحصیل آغاز می شود و مبلغ وام با توجه به نوع رشته، تعداد واحدها و نیز عملی بودن یا نبودن دروس متغیر است اما به طور متوسط برای دوره کارشناسی مبلغ ۵۰میلیون ریال و برای دانشجویان دوره ارشد ۱۰۰میلیون ریال وام درنظر گرفته شده است.

مطالب مرتبط  دانش‌آموزان اهری ۳۹ رتبه زیر ۱۰۰۰ در کنکور کسب کردند

سیف همچنین درباره وضعیت تهیه کتاب دانشجویان پیام نور نیز گفت: با تمهیدات در نظر گرفته شده دانشجویان می توانند کتاب خود را به صورت آنلاین دریافت کنند.

رئیس دبیرخانه منطقه هفت دانشگاه پیام نور کشورهمچنین اظهار داشت: در مقطع دکتری در استان فارس در حال حاضر سه رشته فیزیک، شیمی و ریاضی ارائه می شود؛ گرچه ظرفیت پذیرش بیشتری در این مقطع و برای رشته های گوناگون نیز وجود دارد اما با توجه به سیاست های کنونی وزارت علوم این افزایش ظرفیت درحال حاضر ممکن نیست.

وی همچنین درخصوص ارائه رشته خبرنگاری و روزنامه نگاری در این دانشگاه گفت: این رشته ها در برخی دانشگاه ها در مقطع کارشناسی تدریس می شود اما هنوز شرایط برای برگزاری دوره ارشد وجود ندارد.

سرپرست دانشگاه پیام نور استان فارس در بخش دیگری از صحبت های خود بر ضرورت آمایش در دانشگاه های کشور اشاره کرد و عنوان کرد: دانشگاه ها باید براساس نیازهای منطقه ای و بومی اقدام به جذب دانشجو کنند و به سمت کاربردی شدن رشته ها حرکت کنند و در مقاطعی که این بررسی ها صورت گرفته است شاهد هستیم که در برخی رشته ها فارغ التحصیل بیکار وجود ندارد.

بازماندگان کنکور سراسری 97 میتوانند در پیام نور ثبت نام کنندReviewed by ابوالفضل نجف زاده on Aug 7Rating: 5.0سرپرست دانشگاه پیام نور استان فارس با بیان اینکه دانشگاه پیام نور از بازماندگان کنکور سراسری 97 ثبت نام می کند، گفت: افرادی که در کنکور سراسری امسال شرکت کرده اند اما مجاز به انتخاب رشته نشده اند می توانند در همه زیرگروه ها در 40واحد این مرکز در فارس ثبت نام کنند.
بازگشت به نوشته‌ها