بهترین منابع کنکور ۹۷ را بشناسید

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر

بهترین منابع کنکور ۹۷ را بشناسید

بهترین منابع کنکور ۹۷ را بشناسیدReviewed by مدیر on Aug 20Rating:

بهترین منابع کنکور ۹۷

تابستان زمان مناسبی برای شروع درس خواندن داوطلبان کنکور های سراسری است. در این بازه ی زمانی شما را با بهترین منابع کنکور ۹۷ آشنا خواهیم کرد. در ادامه با ما همراه باشید.
کتاب های تست و منابع در کنکور تجربی و کنکور ریاضی و سایر گروه های آزمایشی از اهمیت ویژه ای برخوردار میباشد. امروز سعی داریم بهترین منابع کنکور ۹۷ را با تفکیک سطوح مختلف دانش آموزان به شما عزیزان معرفی کنیم.
دانش آموزان عزیز باید بدانند که به همان اندازه که برنامه ریزی کنکور ۹۷ برای داوطلبان عزیز امری حیاتی میباشد ، انتخاب بهترین منابع کنکور ۹۷ با تفکیک سطح دانش آموزان امری حیانی میباشد. داشتن بهترین منابع کنکور ۹۷ مناسب میتواند در امر رسیدن به موفقیت در کنکور سراسری کمک بسیار زیادی بکند.

تنها به شرط اینکه از این منابع استفاده ی صحیحی بشود. در مرکز مشاوره تحصیلی دکتر کنکور سعی داریم این منابع را بدون هیچگونه تبلیغات و صرفأ بر اساس کیفیت دسته بندی کنیم تا دانش آموزان عزیز انتخاب اصلحی در امر انتخاب منابع و کتاب تست های کنکور ۹۷ داشته باشند.

 

photo 2017 08 20 10 39 37 100x53 - بهترین منابع کنکور ۹۷ را بشناسید

کتاب تست های کنکور ۹۷ با ۹۶ و یا ۹۵ تغییر چندانی نکرده است . بنابراین دانش آموزان و فارغ التحصیلانی که قصد استفاده از این منابع دارند میتوانند به راحتی از این منابع استفاده ی لازم را ببرند. فقط در ارتباط با درس زیست شناسی پیشنهاد میشود که منبع جدید تهیه شود.

در ارتباط با کتاب های دبیرستان که در کنکور سراسری ۹۷ قرار است از آن سؤال طرح شود به صورت زیر میباشد.

کتاب های درسی سال دوم دبیرستان چاپ ۹۴ ،،، کتاب های درسی سال سوم دبیرستان چاپ ۹۵ ،،، و کتاب های درسی سال چهارم دبیرستان چاپ ۹۶ میباشد.

منابع دروس عمومی رشته ریاضی و تجربی

 

ادبیات فارسی

 

در ارتباط با درس ادیبات ، کتاب های مبحثی نشر الگو ، هفت خوان خیلی سبز منابع مناسبی میباشد. در واقع باید دقت داشت دانش آموزانی که قصد انتخاب آزمون های آزمایشی را دارند ، از کتاب مبحثی قرابت معنایی نشر الگو به دلیل درس به درس نبودن پیشروی این کتاب ، استفاده نکنید زیرا به مشکل برخواهید خورد.

جایگزین مناسب برای این قسمت ، هفت خوان خیلی سبز میباشد. کتاب ادبیات موضوعی گاج نیز کتاب جامع و کاملی میباشد. به خصوص چینش تست ها در قسمت زبان فارسی از آسان به سخت بوده و به طوری میباشد که هر تست نکته های تست های بعدی را پوشش میدهد. در صورتی که دانش آموزان قصد دارند از گاج موضوعی استفاده کنند.

در کنارش باید تاریخ ادبیات و لغت و املای مبحثی خیلی سبز و یا نشر الگو را داشته باشند. در ارتباط روش مطالعه ی ادبیات در کنکور بسیار مهم میباشد که پیشنهاد میکنم فایل صوتی روش مطالعه درس ادبیات را حتمأ گوش کنید.

در رابطه با دانش آموزانی که در این درس ضعیف میباشند پیشنهاد میشود کتاب گاج سبز محوری را تهیه کرده و با این منبع کم کم شروع کنند و زمانیکه راه افتادند ، سراغ منابع ذکر شده در بالا بروند.

عربی

برای دانش آموزان ضعیف : سیر تا پیاز یا گاج سبز محوری منابع مناسبی میباشند.

برای دانش آموزان طیف متوسط و قوی: گاج کامل جامع و یا عربی جامع خیلی سبز

در صورتی که دانش آموزی در این درس بسیار قوی میباشند میتواند از بانک تست گاج و یا نشر الگو استفاده کنند . در حال حاضر این منابع را به دانش آموزان توصیه نمیکنیم تا خودشان را با کتاب های معمول بازار تست بکنند .

دین و زندگی

برای مطالعه درس دین و زندگی منابع متعددی معرفی میشود ولی بهترین و با استناد ترین کتاب ، دین و زندگی جامع گاج میباشد.

زبان انگلیسی

بسیاری از دانش آموزان متأسفانه روش مطالعه صحیح زبان انگلیسی برای کنکور را نمیدانند و زمانیکه به سراغ منابع میروند دچار مشکل در تست زنی میشوند. حتمأ منبع مناسب با سطح خود را انتخاب و خریداری کنید.

برای دانش آموزان ضعیف : انتشارات تاجیک و خط سفید منابع مناسبی میباشند.

برای دانش آموزان طیف متوسط و قوی: مبتکران یا خیلی سبز

در صورتی که دانش آموزی در این درس بسیار قوی میباشند کتاب جناب آقای کیاسالار از انتشارات شبقره میباشد.

ریدینگ و کلوز : سطح متوسط و استارتر : end reading  انتشارات خیلی سبز    سطح قوی : از متن نترسیم انتشارات شبقره

اخصاصی مشترک کنکور تجربی و ریاضی

شیمی

سال دوم: مبتکران سال دوم

برای سال دوم میتوانید از منابع سنگین تر استفاده کنید ولی پیشنهاد میشود این کتاب های سنگین را از بعد از مهر و آبان استفاده کنید. و فعلأ با متکران جلو بیایید : فار ، الگو ، IQ گاج

شیمی سال سوم و چهارم : خیلی سبز

فیزیک

چهار جلدی گاج نقره ای و یا چهار جلدی خیلی سبز

دانش آموزانی که قصد دارند کاری فراتر انجام دهند به خصوص در رشته ی ریاضی ، میتوانند با نشر الگو جلو بیان که البته این منبع هم در این بازه زمانی صلاح نیست زده بشه… این منبع دارای تست های سنگین میباشد.

منابع اختصاصی کنکور تجربی

ریاضیات تجربی

برای خواندن درس ریاضی پیشنهاد میشود از منابع و کتاب تست های متناسب با سطح خود دانش آموزان استفاده شود. در ادامه این منابع را ذکر خواهم کرد.

برای درس ریاضی حتمأ منبعی که قرار است مطالعه کنید به صورت جامع باشد که این توضیحات به طور مفصل در فایل صوتی ذکر شده

برای دانش آموزان متوسط : تخته سیاه جامع ، مبتکران ، مهروماه جامع

برای دانش آموزان قوی : خیلی سبز

 

زیست شناسی

برای آموزش زیست شناسی کنکور از کتاب فاگوزیست میتوانید استفاده کنید. دقت داشته باشید به دلیل حجم بالای این کتاب فقط دانش آموزانی که زیست ضعیفی دارند مانند کسانی که از رشته های دیگر به تجربی تغییر رشته دادند استفاده کنند.

برای شروع کار ،، برای تست و درسنامه هم کتاب خیلی سبز مناسب میباشد .

دانش آموزان و بخصوص فارغالتحصیلان که زیست به نسبت خوبی دارند از کتاب نشر الگو استفاده کنند .

دانش آموزان و فارغ التحصیلانی که وضعیت زیست بسیار خوبی در ماه های آینده پیدا کردند میتوانند با IQ گاج هم پیش بروند… ولی برای این بازه ی زمانی به هیچ وجه توصیه نمیشود.

منابع اختصاصی کنکور ریاضی

ریاضی ۲ و حسابان

گاج برای آموزش منبع مناسبی میباشد.

منابع قوی تر : نشر الگو و یا تخته سیاه محمد مهربان

هندسه تحلیلی

آبی قلمچی ، خیلی سبز منابع مناسبی میباشند.

جبر و احتمال و گسسته

گاج و خیلی سبز از پرفروش ترین های این قسمت میباشند.

فار هم خوبه فقط به شرط اینکه منبع آموزش خوبی در اختیار داشته باشید چون درسنامه ی کمی داره

خوشخوان و الگو هم برای دانش آموزانی که وضعیت علمی بسیار خوبی دارند ( برای همه توصیه نمیشود )

 

برای ارتباط با ما و دریافت بهترین منابع کنکور ۹۷ همراه با برنامه ریزی و همچنین دیدن نمونه تدریس های اساتید حرف آخر با شماره ۰۹۱۲۰۰۶۷۶۹۳ تماس بگیرید. 

  • تلگرام من
  • تماس با من

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر