بودجه بندی فیزیک کنکور

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر

بودجه بندی فیزیک کنکور

بودجه بندی فیزیک کنکورReviewed by 02166048600 on May 31Rating: 5.0بودجه بندی فیزیک کنکورسلام عرض می کنم خدمت دوستان عزیز کنکوری، مطلب امروز بنده در مورد بودجه بندی فیزیک کنکور است. از اونجایی که فیزیک دارای ضریب 9 در رشته ریاضی و ضریب 6 در رشته تجربی می باشد پس با این توجه این درس درسی با اهمیت بالا محسوب می شود

بودجه بندی فیزیک کنکور

سلام عرض می کنم خدمت دوستان عزیز کنکوری، مطلب امروز بنده در مورد بودجه بندی فیزیک کنکور است. از اونجایی که فیزیک دارای ضریب 9 در رشته ریاضی وضریب 6 در رشته تجربی می باشد پس با این توجه این درس درسی با اهمیت بالا محسوب می شود و بسیاری از کسانی که قصد دارند وارد رشته های تاپ شوند باید به رتبه بالایی از این درس برسند. فیزیک درسی محاسباتی می باشد که در تجربی 30 سوال را به خودش اختصاص داده و در ریاضی فیزیک 45 سوال را در بردارد.
اما برسیم به بررسی بودجه بندی فیزیک کنکور: هنگامی که دروس برای کنکور مطالعه می شوند باید دانست که بودجه بندی هر درس به چه صورت است و به اهمیت مباحث در سوال های کنکور سال های مختلف پی برد چرا که در این صورت متوجه مباحث پر اهمیت شده و زمان بیشتری به آن اختصاص می دهید.
images 1 300x105 - بودجه بندی فیزیک کنکور
نشان داده شده است که مبحث دینامیک در رشته ریاضی در سال 96 بیشترین سوال رو به خودش اختصاص داده و مبحث نوسان، موج های مکانیکی و صوت در تجربی در سه سال متوالی 94 تا 96 بیشترین تعداد سوال رو به خودش اختصاص داده است. در رشته ریاضی مباحث نور هندسی، گرما و قانون گازها، الکتریسیته ساکن،مغناطیس و القا و حرکت شناسی بعد از مبحث دینامیک بیشترین سوال ها را به خود اختصاص داده اند.در گروه ریاضی سوالات مقطع پایه به طور میانگین در طی دو سه سال اخیر 51 تا 55 درصد و در مقطع پیش 46 تا 48 درصد می باشند. در گروه تجربی سوالات مقطع پایه 43 تا 53 و مقطع پیش 46 تا 50 درصد می باشند.
از آنجایی که در رشته تجربی دو درس اصلی زیست و شیمی محسوب می شود داوطلب این گروه کمتر به این درس اهمیت می دهد یا این درس را در اولویت های بعدی خود قرار می دهد و زمان کمتری به آن اختصاص می دهد این در حالی است که اگر همین دانش آموز قصد قبولی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی را داشته باشد باید رویه مطالعه خود را تغییر داده و در کنار زیست و شیمی زمان کافی ای هم برای این درس مدنظر داشته باشد. با توجه به توضیحات داده شده مشخص شد که میانگین درصد کسب شده توسط داوطلبان رشته تجربی در این درس کم تر از دو درس زیست و شیمی می باشد.
اما چرا دانستن نحوه بودجه بندی سوالات فیزیک کنکور یا سایر دروس مهم می باشد به یکی از موارد اهمیت این موضوع در بالا اشاره شد از دیگر علل اهمیت آن این است که در صورت شناسایی مباحث مهم علاوه بر این که زمان بیشتری برای مطالعه آن مباحث اختصاص می دهید باید تمرین و تکرار خود را در آن مبحث بالا ببرید و در کنار آن سرعت تست زنی خود را نیز در این مورد بالا می برید چرا که هر چه تسلط شما به مباحث پر اهمیت بیشتر باشد به درصد بیشتری دست پیدا می کنید و شانس شما بین رتبه هایی که نزدیک به شما هستند و این موضوع را لحاظ نکرده اند بیشتر است.

شماره های تماس 
02166048600
09120067694

  • تلگرام من
  • تماس با من

عاطفه جلودار هستم. کارشناس ارشد روانشناسی که مقالات و مطالب متعددی رو در این زمینه و همچنین آموزش کنکور و دبیرستان، در این سایت قرار دادم. سال هاست که برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور مشاوره و برنامه ریزی انجام میدم و با توجه به اینکه آشنایی زیادی با منابع آموزشی دارم، می تونم شما رو در انتخاب بهترین منابع کمک کنم. حتما مقالات من رو بخونید چرا که کمک شایانی به شما خواهد کرد

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر