بیشترین شانس قبولی کنکوری ها در کدام رشته هاست؟

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر

بیشترین شانس قبولی کنکوری ها در کدام رشته هاست؟

بیشترین شانس قبولی کنکوری ها در کدام رشته هاست؟Reviewed by مدیر on Aug 7Rating:

رئیس سازمان سنجش با اشاره به اینکه کنکور به کنکور تجربی تبدیل شده است، گفت: بیشترین شانس قبولی در رشته انسانی و ریاضی است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، ابراهیم خدایی با اشاره به ظرفیت پذیرش ۷۴۴ هزار نفر در کنکور ۹۶ اظهار کرد: در گروه علوم ریاضی، ۱۳۷ هزار داوطلب در جلسه آزمون حاضر بودند و ظرفیت موجود در دانشگاه ها ۲۳۵ هزار نفر است که این ظرفیت بدون احتساب دانشگاه آزاد است بر همین اساس شانس قبولی در رشته ریاضی ۱۷۱ درصد است.
وی افزود: در گروه علوم تجربی از میان ۵۱۸ هزار داوطلب حاضر در جلسه آزمون، ۱۵۴ هزار ظرفیت در دانشگاه ها وجود دارد و بر همین اساس شانس قبولی ۲۹٫۸ درصد است.
رئیس سازمان سنجش گفت: در گروه علوم انسانی از تعداد ۱۶۷ هزار داوطلب حاضر در جلسه آزمون، ۳۱۰ هزار ظرفیت وجود دارد همچنین در گروه زبان های خارجه ۹۶ هزار نفر داوطلب بودند که ۲۳ هزار ظرفیت وجود دارد.
خدایی درباره افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو عنوان کرد: دردانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی افزایش ظرفیت داریم اما در دوره روزانه دانشگاه ها ظرفیت پذیرش ۱۳۱ هزار نفر است.
وی با اشاره به اینکه ۶۲ درصد داوطلبان در گروه تجربی هستند، گفت: کنکور تبدیل به کنکور علوم تجربی شده و این یک چالش بزرگ است چرا که داوطلبان با تب قبولی در رشته های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی در گروه تجربی شرکت می کنند اما ظرفیت پذیرش در این رشته ها محدود است.
رئیس سازمان سنجش بیان کرد:بسیاری از داوطلبان در گروه علوم تجربی نمی توانند به دانشگاه ها راه یابند در حالیکه اگر در گروه ریاضی یا انسانی داوطلب بودند می توانستند به دانشگاه وارد شوند.
خدایی خاطرنشان کرد: در کنکور ۹۶ حدود ۸۵ درصد از ظرفیت پذیرش به رشته های بدون آزمون و براساس سوابق تحصیلی اختصاص داشت.

  • تلگرام من
  • تماس با من

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر