تا چهار سال آینده حذف کنکور انجام نخواهد شد

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر

تا چهار سال آینده حذف کنکور انجام نخواهد شد

کنکور حذف نخواهد شد: معاون آموزشی وزارت علوم از تشکیل کمیته کارشناسی برای تصمیم گیری درخصوص حذف کنکور در این وزارتخانه خبر داد و گفت: هر تصمیمی که در این زمینه صورت بگیرد، تا چهار سال آینده اجرایی نخواهد شد.

اخبار - تا چهار سال آینده حذف کنکور انجام نخواهد شد

کنکور حذف نخواهد شد: به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه خبری دینی صد استاد یوسفیان پور، مجتبی شریعتی نیاسر بیان کرد: ایده آل وزارت علوم درخصوص کنکور به عنوان یک موضوع مهم آموزشی و اجتماعی این است که کنکور حذف شود، چرا که حذف این آزمون بر روی سلامت پذیرش و کیفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه ها تاثیر مثبت خواهد گذاشت، اما نکته قابل توجه این است که حذف کامل کنکور یک فرآیند پیچیده است و تا ۴ سال کنکور حذف نخواهد شد.

وی با بیان این موضوع تصریح کرد:

کمیته ای به منظور بررسی روند حذف کنکور در وزارت علوم تشکیل شده تا بتوانیم با همفکری و همراهی سایر بخش های ذیربط برنامه ریزی های لازم برای حذف آن را انجام دهیم.

در واقع یکی از مهم ترین دستگاه هایی که در اصل کنکور حضور دارد و دخیل است، آموزش و پرورش است و اگر ما بتوانیم به این جمع بندی برسیم که کنکور به طور کامل حذف شود، فرآیند آن از چهار سال آینده اجرایی خواهد شد.معاون آموزشی وزارت علوم عنوان کرد: باید هماهنگی با بخش آموزش و پرورش که خوراک اصلی منابع انسانی دانشگاه ها و آموزش عالی را تامین می کند، برای حذف کنکور فراهم شود. در واقع آموزش و پرورش باید بتواند برای آینده جهت گیری فکری و یادگیری دانش آموزان را به گونه ای ترسیم کند که آنها به تست زنی، کنکور و آزمون سراسری فکر نکنند بلکه به عمق بیشتر آموزش بیندیشند. بنابراین حذف کنکور حتما کار درستی است و در رابطه با این مساله نیز برنامه ریزی های لازم در وزارت علوم صورت می گیرد.

  • تلگرام من
  • تماس با من

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر