تدریس به صورت الگو وار

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر

تدریس به صورت الگو وار

تدریس به صورت الگو وارReviewed by ابوالفضل نجف زاده on Jun 19Rating: 5.0تدریس به صورت الگو وار یکی از نوین ترین روش های تدریس در بین اساتید هست.روش های مختلفی برای تدریس دروس وجود داره و یکی از این روش ها تدریس به صورت الگو وار هستش در این نوع تدریس نیمکره راست مغز شما درگیر یادگیری میشه و این یعنی یادگیری عمیق و همیشگی.

تدریس به صورت الگو وار یکی از نوین ترین روش های تدریس در بین اساتید هست.

روش های مختلفی برای تدریس دروس وجود داره و یکی از این روش ها تدریس به صورت الگو وار هستش در این نوع تدریس نیمکره راست مغز شما درگیر یادگیری میشه و این یعنی یادگیری عمیق و همیشگی.

در گذشته روش های مرسوم مطالعه شامل روخوانی و حفظ کردن میشد ، در این حالت مدرس فقط با روخوانی و کمی توضیحات کارو تموم میکرد ، اما در دال های اخیر با مفهومی تر شدن سوالات کنکور و بی ارزش شدن حفظ مطالب دیگه نیمشه با روش قدمی تو درسا موفق شد.

باید یک روش جایگیزن میشد که اولا مطالب رو به صورت مفهومی ارائه میداد و ثانیا برای مدت خیلی بیشتری در حافظه می موند.

برای همین روش تدریس به صورت الگو وار وارد نظام تدریسی ما شد و برای اولین با در موسسه حرف آخر از این روش استفاده شد.

در این روش مدرس باید تسلط کافی روی درس داشته باشه تا بتونه با الگوسازی تمام مطالب مرتبط رو تدریس بده و الگوی تعریف شده هیچ حفره و یا مشکلی نداشته باشه.

همونطور که گفتم برای اولین بار این اساتید مجرب حرف آخر بودن که از این روش استفاده کردن.

در این روش مباحث مرتبط با هم به یک الگوی مشترک تصویری متصل میشن ، یک تصویر که میتونه چندین مبحثو تو خودش داشته باشه.

چون وقتی یک تدریس همراه با تصویر سازی هستش نیمکره راست مغز ما درگیر این فعالیت میشه و اطلاعات در حافظه بلند مدت ما ذخیره میشه.

الگو - تدریس به صورت الگو وار

برای مثال ما خاطراتی که تصویری هستن رو خیلی راحت تر میتونیم به یاد بیاریم در مثابل خاطراتی که فقط یک صدا بوده ، برای همین هم وقتی از تصودیر سازی در آموزش و یادگیری استفاده میشه اولا در حافظه بلند مدت ما جای میگیره و قانیه بازیابی و به خاطر آوردنش خیلی خیلی راحت تره.

این قدرت تدریس به صورت الگو وار رو نشون میده ، در موسسه حرف آخر تمام تدریس های به روش الگو سازی و انیمیشن هستش ، و این باعث میشه یادگیری شما مفهومی و همیشگی باشه .

تسلط اساتید حرف آخر بر مطالب باعث میشه این روش بدون هیچ نقطه ضعفی تمام نیاز های شمارو برطرف کنه.

برای همین هم توصیه میکنم نمونه تدریس هایی از بهترین استید موسسه حرف آخر رو ببینید تا به قدرت این روش پی ببرید.

برای دیدن نمونه تدریس ها کلیک کنید

  • تلگرام من
  • تماس با من
بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر