تغییر زمان کنکور به نمیه دوم تیر ماه

بازگشت به نوشته‌ها

تغییر زمان کنکور به نمیه دوم تیر ماه

تغییر زمان کنکور به نیمه دوم تیر ماه دومین تصمیم بزرگ برای کمک به دانش آموزان.

در روز های اخیر خبر های زیادی حول کنکور پخش میشه ، در خبر های قبل به کاهش ساعات کلاس دوازدهمی ها اشاره کردیم و امروز خبر تغییر زمان کنکور دومین خبر بزرگ در راستای حمایت از کنکوری هاست.

علی زرافشان معاون آموزش‌ متوسطه وزیر آموزش و پرورش در نشست خبری هفته دولت که در نمایشگاه عملکرد و دستاوردهای آموزش‌ و پرورش واقع در دبیرستان ماندگار البرز برگزار شد، اظهار کرد: برای مهر ۹۷، اقداماتی را انجام دادیم که یکی از این اقدامات در راستای اجرای مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش و شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص سند تحول بنیادین است.

وی ادامه داد: در این راستا طرح اختصاص بخشی از زمان آموزش در قالب برنامه درسی مدرسه طی دستورالعملی به استان‌ها ابلاغ شد.

زرافشان افزود: در این طرح، دو ساعت از حجم برنامه درسی کاهش می‌یابد و در اختصاص شورای معلمان قرار می‌گیرد تا برنامه‌هایی را متناسب با نیاز دانش‌آموزان ارائه دهند؛ این دو ساعت، درس نیست بلکه استفاده از جامعه محلی برای یادگیری است.

تغییر زمان کنکور - تغییر زمان کنکور به نمیه دوم تیر ماه

تغییر زمان کنکور ۹۸معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش به اجرای طرح ایران مهارت، اشاره کرد و افزود: این طرح برای حرکت از سوی حافظه محوری به مهارت‌آموزی است که در ۸ استان اجرا کردیم و در نظر داریم امسال در همه استان‌ها در ۱۰ درصد مدارس اجرا شود.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس درباره کاهش ساعات آموزشی در پایه دوازدهم اظهار کرد: در بحث کاهش ساعت با چالش مواجهیم چرا که برای دانش‌آموزان شاخه نظری بر اساس برنامه درسی ملی باید حرکت کنیم و هدف گذاری برای شاخه نظری، ادامه تحصیل در دانشگاه است و پیوستار آموزشی داریم.

مطالب مرتبط  نرخ ثبت‌نام پسران در آزمون سراسری نسبت به دختران و دلایل

وی با بیان اینکه وجود ۳۵ ساعت آموزش در هفته وقت دانش‌آموزان پایه دوازدهم را می‌گیرد، افزود: مذاکره‌ای با شورای پذیرش دانشجو در کنکور داشتیم تا زمان کنکور تغییر کند و به جای برگزاری در هفته اول تیرماه در نیمه دوم تیر ماه برگزار شود.

تغییر زمان کنکور به نمیه دوم تیر ماهReviewed by ابوالفضل نجف زاده on Aug 30Rating: 5.0در روز های اخیر خبر های زیادی حول کنکور پخش میشه ، در خبر های قبل به کاهش ساعات کلاس دوازدهمی ها اشاره کردیم و امروز خبر تغییر زمان کنکور دومین خبر بزرگ در راستای حمایت از کنکوری هاست.
بازگشت به نوشته‌ها