راهکارهای تقویت اراده در درس خواندن

بازگشت به نوشته‌ها

راهکارهای تقویت اراده در درس خواندن

برای تقویت اراده در درس خواندن باید چه کارهایی انجام داد؟

به نام خدا سلام عرض می کنم خدمت داوطلبان عزیز، قصد دارم براتون در مورد تقویت اراده در درس خواندن برای کنکور  مقاله ای را ارائه بدهم. شاید خیلی از افراد دوست دارند که بعد از مدت ها رشته مورد علاقه شان را بخوانند یا فردی قصد دارد که رشته خود را به یک رشته بهتر تغییر دهد ولی این گونه افراد خواسته خود را عملی نمی کنند چرا که فکر می کنند راه طولانی و پر پیچ و خمی را باید طی کنند و فکر می کنند که این کار اراده می خواهد که آن ها ندارند. پس خطاب به همه این عزیزان می گویم متن زیر را حتما دنبال کنند چرا که اراده اش را پیدا خواهند کرد.

راهکارهایی ساده برای تقویت اراده

مسلما یکی از مهم ترین عوامل داشتن یک مطالعه خوب و عمیق اراده قوی است در این مقاله سعی خبر آن است در رابطه با اراده قوی و راه های رسیدن به آن صحبت کنیم..

“کلی مک‌گونیگال” روان‌شناس دانشگاه استنفورد، در کتابش به نام «غریزه‌ی اراده» می‌نویسد:

در اصل «اراده» رقابتی بین دو بخش از شماست: بخشی از شما که به اهداف بلندمدت فکر می‌کند و بخش دیگرتان که به خوشحالی و لذت آنی می‌اندیشد. بسته به میزان استرس، انرژی‌ و طرز تفکرتان، مغز شما راه‌های متفاوتی را برای مواجهه با هر چالشی که نیازمند اراده‌ است، انتخاب می‌کند.

اگر همه‌ی تصمیمات‌مان را بر اساس لذت‌های آنی بگیریم، معمولا در زندگی دستاورد بزرگی نخواهیم داشت. «اراده» نقش مهمی در موفقیت شغلی، سلامت جسمی، ارتباط با دیگران و موفقیت اقتصادی بازی می‌کند.

مطالب مرتبط  مطالعه یکسره هرگز

یادآوری می‌کند که واقعا چه می‌خواهید. هر چه این نیرو قوی‌تر باشد، با انگیزه‌ی بیشتری اهداف خود را دنبال کرده و در برابر وسوسه‌ها بیشتر مقاومت می‌کنید.

۱ – خواب کافی

تا به حال دقت کرده‌اید که پس از یک شب کم‌خوابی چه راحت حواس‌تان از کارها پرت می‌شود؟ در حقیقت زمانی که کمتر از ۸ ساعت بخوابید، بخش‌هایی از مغزتان که مسئول اراده‌تان است، خاموش می‌شود. در این مواقع «ضعف اراده‌» باعث می‌شود نتوانید کارهای خود را به درستی انجام بدهید و اهداف‌تان را دنبال کنید.

۲ – مدیتیشن

مدیتیشن بخش‌هایی از مغز را که مسئول اراده‌‌اند، تقویت می‌کند. مدیتیشن این بخش‌های مغز را بزرگ‌تر می‌کند و باعث ارتباط بهتر این بخش‌ها با بخش‌هایی می‌شود که در کنترل تصمیمات فرد نقش دارند.

 ۳ – تحرک داشته باشید

فواید ورزش را دست کم نگیرید. بسیاری تصور می‌کنند ورزش تنها برای عضلات و استخوان‌ها مفید است. در حالی‌که ورزش علاوه بر فوایدی که برای جسم دارد، به عملکرد مغز نیز کمک می‌کند. تنها دو ماه پس از ورزش منظم، بخش‌هایی از مغز که در اراده‌ نقش دارند بزرگ‌تر، قوی‌تر و هماهنگ‌تر می‌شوند. در نتیجه راحت‌تر می‌توانید به حواس‌پرتی‌ها نه بگویید و اهداف خود را با شور و اشتیاق بیشتری دنبال کنید.

download 3 300x150 - راهکارهای تقویت اراده در درس خواندن

۴ – غذاهای گیاهی مصرف کنید

افت و خیز بیش از حد قند خون، بر عملکرد مغز تأثیر منفی دارد. بر اساس مطالعات صورت‌گرفته، رژیم غذایی گیاهی می‌تواند عملکرد مغز را بهبود بخشد. رژیم گیاه‌خواری تأثیر چشمگیری بر عملکرد مغز دارد، ولی افزایش مصرف گیاهان و غذاهای با شاخص گلایسمی پایین (غذاهایی که پس از مصرف به آرامی موجب تغییر قند خون می‌شوند) نیز می‌تواند به عملکرد مغز کمک کند.

مطالب مرتبط  موفقیت در کنکور 98 رو میخوای ؟ برای رسیدن به آرزوهات بجنگ

جهت ارتباط با تیم مشاوره ای موسسه حرف آخر با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱۶۶۵۷۶۳۷۱-۰۹۱۲۰۰۴۷۰۲۵

راهکارهای تقویت اراده در درس خواندنReviewed by خانم قمری on Oct 7Rating: 5.0اگر برای درس خواندن همیشه عادت دارید یکی شما را به سمت جلو هل بدهد و خود هیچ اراده برای درس خواندن ندارید متن را دنبال کنید چرا که باعث تقویت اراده شما می شود.
بازگشت به نوشته‌ها