جمع بندی کنکور، امری مهم برای تثبیت مطالب مطالعه شده

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر
جمع بندی

جمع بندی کنکور، امری مهم برای تثبیت مطالب مطالعه شده

جمع بندی کنکور، امری مهم برای تثبیت مطالب مطالعه شدهReviewed by شماره تماس 02166058258 on May 4Rating: 5.0جمع بندی کنکور، امری مهم برای تثبیت مطالب مطالعه شدهجمع بندی کنکور، امری مهم برای تثبیت مطالب مطالعه شده سلام به داوطلبان عزیز یه خسته نباشید میگم به همتون چون که میدونم حسابی سرتون گرم درس و امتحانات و از همه مهمتر کنکوره، بیشتر شما تو این مدت زمان کم باقی مونده تا کنکور به فکر جمع بندی دروس تون هستید که خودتون رو برای کنکور آماده کنید.

جمع بندی کنکور، امری مهم برای تثبیت مطالب مطالعه شده

سلام به داوطلبان عزیز یه خسته نباشید میگم به همتون چون که میدونم حسابی سرتون گرم درس و امتحانات و از همه مهمتر کنکوره،
بیشتر شما تو این مدت زمان کم باقی مونده تا کنکور به فکر جمع بندی دروس تون هستید که خودتون رو برای کنکور آماده کنید. به جمع بندی از هرچی که خوندید و تمرین کردید و مرور کردید وجمع بندی دروس باید به درستی صورت بگیره که اسمشو بذاریم جمع بندی. خب این یعنی چی؟ یعنی اگه واقعا قصد دارید یک دور کامل تمام اون چیزهایی که خوندید و تمرین کردید مرور کنید اصللاحا جمع بندی کنید باید انقدر مفید باشه که وقت باقی مونده هدر نره و یکه چیزی به اطلاعاتتون اضافه کنه یعنى آله یک سری مطالب رو فراموش گردید دوباره به یاد بیارید یا اگه یک سری مطالب سخت هستن بیشتر روشون تمرین و تکرار داشته باشید که ملکه ذهنتون بشه. برای این که اتفاق مهم بیفته باید یک زمان بندی درست برای مرور تمامی مطالبتون داشته باشید چرا که اگه این زمان بندی نباشه و همینطوری بدون برنامه ریزی پیش یزید ممکنه وقت برای بعضی دروس ترسه و به جای اینکه داوطلب از استرسش کم بشه چون که مطالب رو کاملا به یاد داره به استرسش هم اضافه میشه و این خودش باعث میشه حتی بعضی مطالب مهمی رو هم که خونده از یاد ببره.
اما باید به این نکته هم توجه کرد که بیشتر داوطلبان همزمان که دارن برای کنکور می خونند امتحان هم دارن پس باید این برنامه ریزی که برای جمع بندی صورت گرفته انقدر انعطاف داشته باشه که در صورتی که وقت نشد به مرور یک درس بپردازید بتونید در زمانی دیگر جبرانش کنید که اون قسمت از درس رو هم از دست ندید چه بسا که ممکنه اون مطلب از دست رفته با سایر دروس هم در ارتباط باشه و بیش نیاز سایر قسمت ها باشه پس این جمع بندی باید
جای جبران هم داشته باشه.
download 300x168 - جمع بندی کنکور، امری مهم برای تثبیت مطالب مطالعه شده
جمع بندی برای هر فردی ممکنه متفاوت باشه یک فردی تصمیم میگیره رو درسی که ضعیفه تمرین و تکرار بیشتری داشته باشه به طور مثال یک داوطلب با وجود خواندن و حل کردن مسائل ریاضی وقتی وارد آزمون های آزمایشی شده و آزمون داده موقع دیدن نتایج اصلا از وضع خودش راضی نیست بنابراین روی نقاط ضعفش بیشتر کار میکنه اما به داوطلب دیگه مشکلی در هیچ درسی نداره ولی سرعت تست زنی اش پایینه یا اینکه نحوه تست زنی رو به درستی بلد نیست این فرد در جمع بندی سعی میکنه که با حل تست های بیشتر و گرفتن زمان این مشکلش رو حلکنه.
در این میان کسانی هم هستن که در درس های مختلف یکسری اشکالاتی داشتند که وقت نکردند بیشتر روی اون ها تمرکز کنند روی اون ها علامت ستاره گذاشتن و دیگه نتونستند اون هارو بررسی کنند این افراد در زمان جمع بندی در صورتی که وقت اضافی در مبحث مربوطه داشتند باید جزوه خود را با پاسخ تست را با دقت خوانده و برای جلسه بعد هم آن قسمت را مرور کنند تا در ذهنشان ثبت شود و وقتی سر آزمون کنکور با چنین سوالی روبه رد شدند بتونن به تست پاسخ بدهند.
هم چنین در زمان جمع بندی مطالب داوطلبان باید رو مطالب مهم بیشتر مکث کرده و اون ها رو بیشتر مطالعه بکشند
در واقع جمع بندی سبب میشه نقاط ضعف هر فردی تا حدی جبران بشه و نقاط قوت هم بیشتر تقویت بشه تا اینکه تمامی داوطلبان از نظر خودشون کاملا آماده آزمون کنکور باشن
موسسه حرف آخر با تلاش استادان عزیز و مشاوران یکی رو برای داوطلبان عزیز فراهم آوردند تحت عنوان یک جمع بندی که دارای مشاوره تحصیلی هم می باشد یعنی مشاوران برنامه مطالعه درسی ای رو هم در اختیار داوطلبان عزیز قرار میدن یک جمع بندی علاوه بر اینکه سبب میشه تمامی قسمت ها به طور کامل مرور بشن برنامه زمان بندیش هم به صورت است که همانطور که بالا برایتان توضیح دادم زمان برای جبران دروس از دست رفته رو هم فراهم میکنه و تمام شرایط لازم برای یک جمع بندی درست رو داره.

جهت دریافت مشاوره و برنامه های مطالعاتی ویژه تماس بگیرید
02166576371
09120047025

  • تلگرام من
  • تماس با من

حدیثه قمری هستم. کارشناس ارشد فیزیولوژی و به عنوان کارشناس تولید محتوای آموزشی در این وب سایت مشغول فعالیتم. در سال های اخیر در زمینه کنکور و دبیرستان و همچنین مشاوره و برنامه ریزی به دانش آموزان کمک کرده ام و مقالاتی هم که تو این وب سایت قرار دادم همگی مربوط به این زمینه هستند. توصیه می کنم حتما این مطالب رو بخونید. مدرک تافل دارم و نه تنها در درس زبان انگلیسی بلکه در سایر دروس می تونم شما رو در انتخاب بهترین منبع آموزشی راهنمایی کنم. شماره تلفن : 09120047025 تلگرام :@education_consultant ایمیل: H.ghamari2014@gmail.com

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر