حفظ تعادل در روز های آخر

بازگشت به نوشته‌ها

حفظ تعادل در روز های آخر

حفظ تعادل در روز های آخر کنکور یکی از نکاتیه که کمتر بهش توجه میشه ولی کاملا ضروریه.

شاید سوال بشه منظور از حفظ تعادل در روز های آخر کنکور چیه و این تعادل رو باد در چه چیز هایی به وجود بیاریم ، در ادامه مقاله شرح دادم پس با من همراه باشید.

متاسفانه خیلی از کنکوری ها در روز های آخر دچار افراط هایی میشن که اصلا به نفعشون نیست.

بعضی از دانش آموزا میزان مطالعه رو تو این روزها به شدت افزایش میدن و شب تا دیر وقت بیدارن و توجیه هم دارن و میگن باید در این روزها بیشترین استفاده رو برد.

اما نکته اینجاست بدن انسان برای یادگیری چقدر کشش داره ؟ اگه مغز ما به اندازه استراحت نکنه چقدر میتونه بازدهی داشته باشه.

افراط در مطالعه - حفظ تعادل در روز های آخر

پس اولین افراط گری در بخش استراحت و خواب شبانس ، درسته این امتحان روزهای حساس شماست و سرنوشت شما در این روز رقم میخوره ولی باید توجه داشته باشید که یک مغز برای تحلیل و ذخیره سازی و یادآوری نیاز داره ۸ ساعت در خواب شبانه باشه ، تحقیقات نشون داده استراحت کافی باعث افزایش عملکرد مغز میشه و مانع از فراموشی ، پس میبینیم مطالعه شما و عدم استراحت مغز نه تنها سودی نداره بلکه ممکنه باعث فراموشی مطالب قبلی هم بشه.

توصیه میشه در این زمان فقط مرور خلاصه ها انجام بشه و یک جمع بندی به همراه تست زنی ، این کار زمان زیادی نیاز داره و علاوه بر بازدهی بالا مغز شما هم میتونه استراحت کافی داشته باشه.

مطالب مرتبط  جذب رتبه‌های برتر کنکور سراسری در دانشگاه علوم قضایی

مشکل بعدی در تغذیه هست :

در این روزها فشار کنکور و استرسش میتونه باعث تغییر عادت های غذایی شما بشه ، میتونه باعث پرخوری و یا کم خوری بشه که هردوتاش برای شما مشکل سازه در مقاله تغذیه کنکوری به این موضوع پرداختم ولی به صورت خلاصه سعی کنید زمان وعده های غذایی ثابتی داشته باشید ، صبحونه ی کاملی بخورید و از خوردن غذاهای چرب خودداری کنید و مصرف آب رو افزایش بدین.

این دو مورد موارد مهمی بودن که حتی باعث بیماری بعضی از کنکوری های عزیز و محرومیت از کنکور شدن پس جدی بگیرید.

حفظ تعادل در روز های آخرReviewed by ابوالفضل نجف زاده on Jun 11Rating: 5.0شاید سوال بشه منظور از حفظ تعادل در روز های آخر کنکور چیه و این تعادل رو باد در چه چیز هایی به وجود بیاریم ، در ادامه مقاله شرح دادم پس با من همراه باشید.
بازگشت به نوشته‌ها