خلاصه نویسی شیمی کنکور

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر

خلاصه نویسی شیمی کنکور

خلاصه نویسی شیمی کنکورReviewed by ابوالفضل نجف زاده on Apr 25Rating: 5.0خلاصه نویسی شیمی کنکور بخاطر وجود فرمول های خیلی زیادش اهمیت داره پس باهم روششو ببینیم.برای درس شیمی هم شما میتونید یک خلاصه تهیه کنید و این خلاصه در یادآوری و تثبیت فرمول های سخت و پیچیده شیمی خیلی کمکتون میکنه اما باز من تاکید میکنم اولین و مهمترین اصل داشتن منابع کنکوری معتبر و استفاده از اساتید برتر در زمینه کنکور هستش.

خلاصه نویسی شیمی کنکور بخاطر وجود فرمول های خیلی زیادش اهمیت داره پس باهم روششو ببینیم.

برای درس شیمی هم شما میتونید یک خلاصه تهیه کنید و این خلاصه در یادآوری و تثبیت فرمول های سخت و پیچیده شیمی خیلی کمکتون میکنه اما باز من تاکید میکنم اولین و مهمترین اصل داشتن منابع کنکوری معتبر و استفاده از اساتید برتر در زمینه کنکور هستش.

و اما خلاصه‌نویسی شیمی

ابتدا در مورد مطالعه شیمی میگم که باید شما تمام نکته های جزوه و تدریس رو تو کتاب وارد کنید و حتی از حاشیه کتاب هم خلاصه بردارید.

خب برین سراغ مرحله بعد

1- برای اولین باری که میخواهید یک فصل شیمی رو بخوند سعی کنید هم از کتاب هم جزوه و هم تدریس های شیمی استفاده کنید ، نکته های جزوه و تدریس هارو بعد اینکه یادگرفتین و تا حدی مسلط شدین توی کتاب به صورت خلاصه وارد کنید ، طوری که دفعه ی بعد با دیدن اون نکته ها و مطالب های مربوط به جزوه و تدریس یادتون بیاد، مختصر بنویسید و فقط به صورت نکته ای باشه ، البته اگه گاهی برای موارد خاصی توضیحات بیشتری لازم بود بنویسید ولی سعی کنید مختصر باشه.

2- شما باید نکته های مهم خود کتاب رو هم تو حاشیه خود کتاب به صورت طبقه بندی شده بازنویسی کنید ، مثلا در یک قسمت خالی میتونید چند نکته مرتبط از جاهای مختلف کتاب رو کنار هم بنویسید تا در رو بهتر درک کنید ، مثلا در صفحه ی خالی بین فصل4و5 شیمی سال دوم شما میتونید تمام ترکیب های آلی رو که احساس میکنید ممکنه باهم اشتباه بگیرید رو بنویسید و یا موارد و نکات دیگه ای که این شکلی باشن رو بهتره در این جور فضا ها بنویسید.

شیمی کنکور 300x200 - خلاصه نویسی شیمی کنکور3- همچنین شما میتونید برای شیمی 2 و شیمی پیش علاوه بر اینکه کاهار مرحله قبلی رو انجام بدین یک خلاصه نویسی در حد چند ورق هم انجام بدین و نکته های مربوط به این دو سال رو توش بنویسید ، البته نتیجه بهتر در نوشتن خلاصه ها روی کتاب خودشو بیشتر نشون میده ولی خب این خلاصه نویسی برای طبقه بندی بهتر مزالب تو ذهن شما و کمک در مرور و جمع بندی خیلی مفیده.  

برای مطالعه و نکته برداری از درس شیمی همونطور که در روش مطالعه هم گفتم باید به تصاویر و نمودارها نوجه ویژه ای داشته باشید و یکی از دلایلی که خلاصه نویسی شیمی کنکور کافی نیست وجود همین تصاویر و آمار هستش ، هنگام نکته برداری از کتاب حتما برای شکل ها وتوضیحات مشخصی قرار بدین طوری که  در مرور های بعدی و مخصوصا نزدیک کنکور و جمعبندی خیلی ارزش منده،

باید همیشه توجه کنید که طوری باید مرور کنید که اگه وقت زیادی نداشته باشید بتونید سریع نکته هایی خودتون مشخص کردید رو بخونید. 

از همین الان با جدیت شرو کنید و همونطور که گفتم منابع معتبر و اساتید کنکوری اولین نیاز های شما برای کنکور هستند.

اگه نگران خلاصه نویسی شیمی کنکور و مهمتر از اون منابع معتبر و اساتید برتر هستید باید بگم که موسسه حرف آخر برترین موسسه کنکوری کشوره که با تدریس اساتیدش بر مبنای انیمیشن و الگوسازی تمام نیاز های شما برای رتبه برتری شدن رو تهیه میکنه.

برای مشاهده تدریس های شیمی کنکور کلیک کنید.

برای آشنایی با موسسه حرف آخر کلیک کنید.

  • تلگرام من
  • تماس با من
بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر