خواب شبانه را از دست ندین

بازگشت به نوشته‌ها

خواب شبانه را از دست ندین

خواب شبانه یکی از نیاز های اصلی بدنه که گاهی با بهم ریختنش مشکلاتی به وجود میاد.

در این دوران ما خیلی از خواب شبانه و اهمیتش غافل شدیم ، مخصوصا در دوران کنکور  و روزهای منتهی به کنکور خواب بیشتر دچار بینظمی و آشفتگی میشه و ما از مضراتش بی خبر هستیم.

ابتدا نکاتی در مورد خواب لازمه بگم تا به اهمیت خواب پی ببرید.

خواب شبانه کافی باعث تنظیم ساعت زیستی بدن میشه و ایت تنظیم بودن کمک زیادی به عملکرد درست دستگاههای بدن میکنه.

یک خواب کافی میزات ترشح هورمون های بدن رو تنظیم میکنه.

شب زمان پاکسازی بده و برای شروع عملیات پاکسازی نیازه شما در خواب راحت باشید و اگه این زمان بهم بخوره معمولا مشکلات گوارشی هم خودشو نشون میده.

خواب کنکور - خواب شبانه را از دست ندین

مغز به عنوان فعال ترین عضو بدن که بیشترین انرژی و خون رو دریافت میکنه برای ادامه عملکرد خودش نیاز به استراحت داره، اگه شخصی چند روز خواب کافی نداشته باشه دچار سردرد و سرگیجه و مشکلات جدی تری میشه.

چشم ها در طول شبانه روز در نور محیط های مختلف با فاصله های مختلف کار کردن و در شب برای آماده ساز خودشون نیاز به استراحت دارن.

ساده تر بگم بدن ما برای ریکاوری شدن و آماده شدن برای فعالیت ها روزانه نیاز مبرم به خواب داره و بهترین و درست ترین خواب همون خواب شبانه هستش که محققان ۸ رو بهترین زمان براش میدونن.

در زمان کنکور خیلی ها بدون درنظر گرفتن این موارد از خواب خودشون خیلی میزنن و خودشونو تحت فشار میذارن و متاسفانه در روز کنکور با مشکلاتی مثل خواب آلودگی ، فراموشی ، سرگیجه و سردرد و … مواجه میشن که عملکردشونو به شدت پایین میاره.

مطالب مرتبط  وقت مطالعه چطور حواسمو جمع کنم (بخش اول)

پس نیاز نیست شما از خوابتون بزنید بلکه در زمان مفید بیدار بودن مطالعه درست و مفهومی تری داشته باشید اینطوری نه تنها بدن شما با مشکل مواجه نمیشه بلکه یازدهی بالاشو در کنکور هم نشون میده.

امید وارم با رعایت این نکات کنکور خوبی داشته باشید.

خواب شبانه را از دست ندینReviewed by ابوالفضل نجف زاده on Jun 13Rating: 5.0در این دوران ما خیلی از خواب شبانه و اهمیتش غافل شدیم ، مخصوصا در دوران کنکور  و روزهای منتهی به کنکور خواب بیشتر دچار بینظمی و آشفتگی میشه و ما از مضراتش بی خبر هستیم.
بازگشت به نوشته‌ها