آشنایی با جلال صلاح جور – رتبه ی برتر نابینا

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر

آشنایی با جلال صلاح جور – رتبه ی برتر نابینا

آشنایی با جلال صلاح جور - رتبه ی برتر نابیناReviewed by مدیر on Aug 24Rating:

رتبه ی ۸۰۳ منطقه ی ۳ در کنکور۹۶ رشته انسانی از مشهد

جلال صلاح جور دانش آموز زحمت کش و با اراده کشور عزیز ایران توانست با وجود نابینایی به رتبه ۸۰۳ منطقه ۳ در رشته انسانی برسد. این جوان با اراده با وجود مشکلات فراوان و با زندگی متاهلی توانست این رتبه را در رشته انسانی بدست آورد.

13960526P54496e441 - آشنایی با جلال صلاح جور - رتبه ی برتر نابینا

نحوه درس خواندن جلال صلاح جور از زبان خودش:

تا چهارم دبستان مانند بچه های عادی درس می خواندم. اما کم کم دچار افت بینایی شدم و تا سال سوم راهنمایی در همان مدارس عادی با سختی فراوان و به کمک به دید و ذره بین درس می خواندم.

به دلیل عدم همکاری برخی از معلم ها معمولا از همکلاسی ها در صندلی های مجاور خواهش می کردم به هنگام نوشتن جزوه کمی بلندتر زمزمه کنند تا من هم بشنوم و یاد بگیرم.

پس از پایان سوم راهنمایی، به توصیه ی پزشکان و به خاطر ترس از نابینایی و البته به دلیل عدم آگاهی از وجود خط بریل و کتاب های صوتی، به مدت ۷ سال ترک تحصیل کردم.

در ادامه:

کارگر ساختمان شدم و ۷ سال با همان وضعیت به کار کردن ادامه دادم. در تابستان ۹۲ یک روز در ساختمان به دلیل ضعف بینایی از آسانسور سقوط کردم و این مساله باعث شد به این فکر بیفتم که بهتر است به سراغ مشاغلی بروم که با شرایط من سازگارتر باشد.

 برای رسیدن به این هدف باید درس می خواندم و از این طریق شرایط خود را تغییر می دادم. در مهر ۹۲ به مدرسه نابینایان مشهد رفتم و شروع به درس خواندن و یادگیری خط بریل کردم و در همان سال اول، شاگرد دوم کلاس شدم.

کتاب های صوتی که در دوم و سوم دبیرستان به دستم می رسید مرا با دنیای جدیدی آشنا کرد، توسط آن ها کاملا برای امتحانات نهایی آماده شدم و با معدل۱۸/۵۳ شاگرد اول شدم.

در دوران جمع بندی هم، دفترچه های بریل کانون و سی دی کتاب های زرد، کنکور را کاملا برایم شبیه سازی کرد.

ضمنا در طول ۴ سال تحصیل جهت گذران زندگی خود و همسر و فرزند شیرخواره ام از پس اندازم در آن ۷ سال استفاده کردم.

با توجه به این که در ابتدا بینا بودم و هر دو شرایط را تجربه کرده ام به بچه های نابینا پیشنهاد می کنم با صبر و تسلیم در مقابل حکمت خداوند به کمک نیروی توکل و اراده حتما به تحصیل و درس خواندن خود اهمیت دهند تا بتوانند مشکلات بی شمار ناشی از معلولیت ها را به زانو درآورند.

 

 

 

برای تماس با ما و تهیه دی وی دی های حرف آخر همراه با مشاوره و برنامه ریزی و همچنین دیدن نمونه تدریس های اساتید حرف آخر با شماره ۰۹۱۲۰۰۶۷۶۹۳ تماس بگیرید.

  • تلگرام من
  • تماس با من

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر