رشته تجربی ۳ درصد داوطلبان به شغل مطلوب خود می رسند

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر

رشته تجربی ۳ درصد داوطلبان به شغل مطلوب خود می رسند

رشته تجربی ۳ درصد داوطلبان به شغل مطلوب خود می رسندReviewed by مدیر on Aug 2Rating:

رشته تجربی  ۳ درصد افرادی که در کنکور تجربی شرکت کرده اند، به خواسته و شغل مورد نظر خود می رسند اما در رشته های فنی وحرفه ای این موضوع برعکس است.

اخبار کنکور 2 - رشته تجربی ۳ درصد داوطلبان به شغل مطلوب خود می رسند

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، عباسعلی باقری مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران، در خصوص هدایت تحصیلی دانش‌آموزان اظهار داشت: وظیفه رسانه‌ها و مجامع فرهنگی این است که در این موضوع فرهنگ‌سازی کنند.

مدیر کل آموزش وپرورش شهر تهران افزود: ۶۰ درصد شرکت‌کنندگان در کنکور در رشته تجربی شرکت کردند و این یعنی از ۹۳۰ هزار نفر، ۵۸۰ هزار نفر به این رشته تمایل دارند اما ظرفیت دانشگاه‌ها فقط ۲۰ هزار نفر است؛ بنابراین ۵۶۰ هزار دانش‌آموز به هدف نمی‌رسند و این موضوع سرخوردگی به بار می‌آورد.

وی با بیان اینکه بازار کار خصوصی رشته تجربی بالا نیست، گفت: برای اینکه دانش‌آموزان به دلیل شرایط و جو جامعه به سمت رشته تجربی نروند، باید فرهنگ‌سازی باید صورت بگیرد.

باقری با بیان اینکه در شهر تهران به نیروی مرد بیشتر نیاز است، ادامه داد: خانم‌ها در آموزش و پرورش شهر تهران ۷۰ درصد و جذب آقایان ۳۰ درصد بوده است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ادامه داد: با این وجود که می‌دانیم گرایش به سمت رشته تجربی کارشناسی نیست، اما به دلیل نیاز، ظرفیت‌هایی را برای ورود دانش‌آموزان به رشته تجربی در شهر تهران ایجاد کرده‌ایم.

باقری عنوان کرد: اگر فردی به جای گرایش به رشته تجربی، به سمت رشته فنی‌وحرفه‌ای و ریاضی برود می‌تواند شغل خوبی را پیدا کند و اطلاع‌رسانی صحیح در این زمنیه به خانواده و دانش‌آموزان باید مورد توجه باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران اضافه کرد: ۳ درصد افرادی که در کنکور تجربی شرکت کرده‌اند، به خواسته و شغل مورد نظر خود می‌رسند اما در رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای این موضوع برعکس است.

وی در خصوص تجهیز هنرستان‌ها، عنوان کرد: خوشبختانه در آموزش و پرورش بیشترین اعتبار را در خصوص تجهیز هنرستان‌ها داریم.

  • تلگرام من
  • تماس با من

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر