رعایت نکات قبل از کنکور

بازگشت به نوشته‌ها

رعایت نکات قبل از کنکور

رعایت نکات قبل از کنکور برای همه کنکوری ها لازمه و باید این نکات به بهترین شکل رعایت بشه.

شما یک سال زمان گذاشتین تا به روز کنکور برسین ولی در روز  های آخر بیشتر مراقب خودتون باشید تا بخاطر مشکلاتی مثل استرس ، بیماری و مشکلاتی اینچنینی کنکور رو از دست ندین پس رعایت نکات قبل از کنکور مثل مطالعه منابع کنکوری خوب برای شما اهمیت بالایی داره.

کنترل استرس

استرس خواه و ناخواه میاد ولی این استرس باید کنترل بشه چرا که استرس میتونه مفید باشه و میتونه خیلی مضر.

اگه بتونید این استرس رو کنترل کنید باعث جلوگیری از تنبلی میشه و میتونهیک محرک خوب برای شما باشه ولی اگه میزان استرس از حدش بالاتر بره باعث فراموشی منطالب میشه.

بهترین روش برای کنترل استر اعتماد به نفسه ، شما باید به خودتون اعتماد داشته باشید ، شما یک سال رو با تلاش درس خوندین و انگیزه کافی برای موفقیت دارین پس سر جلسه کنکور هیچ حرفی در مورد خراب کردن و موفق نشدن نمیزنید با اهتماد کامل به خودتون در کنکور حاضر بشید.

حتما سر جلسه کنکور با خودتون آب ببرید خوردن آب میزان زیادی از استرس شمارو کاهش میده.

خواب کافی

در این روز های اخر باید خواب کافی و مناسب داشته باشید با فشار بیش از حد روی خودتون و کم خوابی باعث میشه بازدهی مغز کاهش کنه و بیخوابی یکی از عواملی است که باعث بیماری میشه پس نباید بیش از حد بیدار بمونید.

سعی کنید تا ۸ ساعت خواب مفید داشته باشید.

تغذیه

یکی از عواملی که موثر در سلامتی در روز های کنکوره تغذیه هست ، خیلی ها بخاطر استرس شدید نمتونن تغذیه مناسب داشته باشن در حالی که فرایند یادآوری و فعالیت و تمرکز نیازمند تغذیه درست و تامین مواد مورد نیازه ، پس از خوردن صبانه کامل غافل نشید ولی باید میزان چربی غذا رو هم کنترل کنید که باعث افزایش استرس و فعالیت زیاد معده و خواب آوری میشه

مطالب مرتبط  ۱۲ اصل مهم و ضروری در برنامه ریزی کنکور ، کنکوری ها حتما بخوانند!!!
کنکور و موفقیت - رعایت نکات قبل از کنکورورزش

شاید نکته ای که خیلی ها ازش غافل میشن ورزش کردنه ، یک ورزشسبک و هوازی باعث افزایش گردش خون ، شادابی ، کاهش شدید استرس ، افزایش بازدهی مغز میشه و این ها همه نیاز های شما در کنکور هستند پس صبح ها نیم ساعت ورزش هوازی و سبک توصیه میشه.

امیدوارم با رعایت این موارد یک کنکور خوب رو پشت سر بذارید.

رعایت نکات قبل از کنکورReviewed by ابوالفضل نجف زاده on Jun 6Rating: 5.0شما یک سال زمان گذاشتین تا به روز کنکور برسین ولی در روز  های آخر بیشتر مراقب خودتون باشید تا بخاطر مشکلاتی مثل استرس ، بیماری و مشکلاتی اینچنینی کنکور رو از دست ندین پس رعایت نکات قبل از کنکور برای شما اهمیت بالایی داره.
بازگشت به نوشته‌ها