سوالات کنکور ادبیات

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر

سوالات کنکور ادبیات

سوالات کنکور ادبیات بخاطر ضریب بالای این درس عمومی اهمیت داره پس ببینیم چطور سوالاتی میاد.

در ادبیات به خاطر داشتن ضریب بالای 4 در بین دروس عمومی اهمیت بالایی داره ، ولی شرایط ادبیات با دروس عمومی دیگه متفاوته ، درس ادبیات نسبت به عربی و زبان انگلیسی بیشتر مورد توجه کنکوری هاست برای همین باید از شرایط سوالات کنکور ادبیات آگاهی کامل داشته باشیم.

رقابت کنکور خیلی فشرده و سخته ، طراحی سوالات کنکور سخت تر و مفهومی تر شده و این باعث میشه خیلی ها در جواب دادن به پاسخ درست مشکل داشته باشن ، ادبیات به عنوان اولین درس که در کنکور باید بهش پاسخ بدین با ضریب 4 میتونه در بین عمومی ها یک شانس خوب به حساب بیاد.

شاید بیشتر داوطلبای کنکور رغبت بیشتری به مطالعه ادبیات نشون میدن تا اینکه به درس های عربی و زبان ولی میخوام آماری بدم که شمارو حیرت زده میکنه ،

در کنکور های اخیر حداقل ۷۵ درصد شرکت کنندگان در بهترین ترین حالت ممکن به ۳ سؤال از ۱۰ سؤال پاسخ صحیح داده اند.

این یعنی با اینکه ادبیات دارای ضریب 4 و رغبت مطالعه بیشتره ولی 75 درص کنکوری ها در پاسخ دادن به ادبیات کنکور با مشکل مواجه هستند و این آمار نگران کننده و هم امید بخشه.

نگران کننده به این خاطر که بهترین درصد های عمومی به راحتی از دست میره و امید بخش برای کسانی که میدونن باید از فرصت استفاده کنن و خودشونو بالا بکشن.

خب الان بهتره یک نگاه به بودجه بندی ادبیات کنکور بندازیم و ببینیم این درس چه شرایطی برای کنکور داره :

– لغت: ۳ سؤال 

– املا: ۲ سؤال 

– تاریخ ادبیات: ۳ ســؤال

– آرایه های ادبی: ۳ سؤال 

– زبان فارسی: ۵ سؤال

– قرابت معنایی: ۹ سؤال 

بله این ترتیب سوالات ادبیات کنکوره ، الان میدونیم که در چه شرایطی سوالات طراحی میشه ومیدونیم اهمیت این درس در کنکور چقدر بالاست ولی آیا تونستیمخودمونو آماده این کنکور کنیم ، برا اینکه شرایط داوطلبای سال قبلو بدونید یک جدول از گروه تجربی براتون آماده کردیم که باهم میبینیم.

ادبیات - سوالات کنکور ادبیات

خب میشه به راحتی فهمید که کنکوری ها کجا مشکل دارن و باید چه قسمت هایی رو تقویت کنن الان خیلی موارد از سوالات کنکور ادبیات برامون روشن شد  پس بریم سراغ بهترین منابع برای ادبیات و زبان فارسی کنکور.

به جرات میشه گفت موسسه حرف آخر برتربن مجموعه کنکوری و برگزار کننده همایش کنکور در کشوره که با در اختیار داشتن برترین اساتید کنکوری میتونه منبع معتبر و ارزشمندی برای کنکوری ها باشه و در این مجموعه استاد منتظری درس ادبیات و زبان فارسی با تدریس های بینظیرش راهگشای شما برای درصد های بالای ادبیاته.

برای آشنایی با استاد منتظری و تدریس ادبیات و زبان کلیک کنید.

  • تلگرام من
  • تماس با من
بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر