سینماتیک (حرکت شناسی)

بازگشت به نوشته‌ها

سینماتیک (حرکت شناسی)

سینماتیک یکی از مباحث فیزیک به حساب میره که اهمیت بالایی داره.

فرقی نمیکنه رشته ریاضی هستین یا تجربی چون در کنکور مجبورید به سوالات فیزیک پاسخ بدین ، یکی از مباحث مهم فیزیک مبحث سینماتیک یا همون حرکت شناسیه.

این مبحث از این رو اهمیت داره که در کنکور های اخیر سوالات زیادی از این مبحث اومده برای همین باید به این مبحث بیشتر توجه بشه.

طبق آمار  در رشته ریاضی متوسط 3 سوال از سوالات کنکور رو این مبحث شامل میشه و جالبتر اینکه همین آمار برای رشته تجربی هم صادقه.

سه سوال ارزشمند از این مبحث میتونه درصد های شمارو جابجا کنه پس نباید ساده از این مباحث رد بشید.

بهترین شیوه تدریس رو میتونم فقط در تدریس استاد کامیار مشاهده کنید ، استاد کامیار ابتدا مبحث رو به صورت کاملا مفهومی تدریس میکنن و بعد اینکه شما با مفهوم مبحث آشنا شدین با حل تست شمارو به فرمول های اون مبحث مسلط میکنن.

سینماتیک - سینماتیک (حرکت شناسی)

این مبحث در همه کتاب ها و dvd ها ۴۰ تا ۵۰ فرمول و یا تکنیک را در بر می گیره ولی استاد کامیار در این پک حتی از یک فرمول هم استفاده نکرده است بلکه از الگوی کلی نمودار v – t استفاده کرده است که در کمتر از ۵۰ ثانیه میتونید به سوالات این بخش پاسخ بدین .

در این مجموعه مباحث مربوط به حرکت شناسی درس فیزیک کنکور سراسری تدریس شده و تست های کنکورهای سراسری سال های گذشته نیز بطور کامل حل شده.
آموزش حرکت شناسی سال دوم نیز در این مجموعه هستش.

سینماتیک یکی از بخش های بسیار پیچیده و پر فرمول در فیزیک هستش و معمولا دانش آموزان به دلیل همین روابط زیاد و نفس گیر،از این مبحث به سرعت خسته شده و فرار می کنن اما با توجه به اینکه روش استاد کامیار، در راستای استاندارد های حرف آخر، الگو محور و شهودی هست، روابط تقریبا از بین رفته اند.

مطالب مرتبط  انتخاب رشته ۵۹ درصد داوطلبان مجاز کنکور

نمودار v-t تنها الگویی هست که تمام سوالات حرکت شناسی را حل می کنه. شاید باور کردنی نباشه ،اما پس از چند ساعت، دانش آموز به طور غیر قابل تصوری به مهارت های حل سوال دست پیدا میکند.
روش v-t که ترمینال دائمی حل تمام سوالات است، کماکان در مجموعه حرف آخر می درخشه و بسیاری از مجموعه های رقیب، اون رو غیر ممکن میدونن.
کل تعداد جلسات این پکیج ۸ جلسه است،و به صورت تعاملی و بحث و پرسش دو نفره اجرا میشود .

پس توصیه میکنم اگه شما هم در این بخش مشکلی دارید حتما از این پکیج استفاده کنید.

برای تهیه این پکیج از استاد کامیار کلیک کنید

برای دیدن نمونه تدریس های استاد کامیار کلیک کنید

سینماتیک (حرکت شناسی)Reviewed by ابوالفضل نجف زاده on May 28Rating: 5.0فرقی نمیکنه رشته ریاضی هستین یا تجربی چون در کنکور مجبورید به سوالات فیزیک پاسخ بدین ، یکی از مباحث مهم فیزیک مبحث سینماتیک یا همون حرکت شناسیه.
بازگشت به نوشته‌ها