شرایط مبهم سوابق تحصیلی کنکور ۹۸

بازگشت به نوشته‌ها

شرایط مبهم سوابق تحصیلی کنکور ۹۸

سوابق تحصیلی کنکور ۹۸ یکی از بزرگترین دغدغه هایی هست که در این روزها کنکوری ها باهاش درگیر هستند.

کشمکش ها درباره تأثیر قطعی ۳۰ درصدی سوابق تحصیلی کنکور ۹۸ همچنان ادامه دارد.

دو هفته از زمان تصویب تاثیر قطعی ۳۰ درصدی سوابق تحصیلی توسط کمیته پذیرش دانشجو میگذره و از همان روز تصویب، بسیاری از خانواده‌ها و دانش‌آموزان نسبت به این موضوع اعتراض داشتند و اعلام کردند که این مصوبه بر خلاف عدالت آموزشی است.

به نقل از حرف آخر خانواده ها و دانش آموزان از سازمان سنجش، وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم درخواست اصلاح این مصوبه رو کردند تا شورای سنجش پذیرش دانشجو این مورد رو هرچه سریعتر اصلاح کنند، چرا که با اجرایی شدن این مصوبه شانس قبولی آنها در کنکور پایین می‌آید. این اعتراضات تنها محدود به رسانه‌های عمومی نمی‌شود بلکه به فضای مجازی هم کشیده شده.

بسیاری از دانش‌آموزان به همراه کارشناسان تعلیم و تربیت در فضای مجازی هشتگ‌های فراوانی با عنوان نه به تأثیر قطعی امتحانات نهایی، میزان رأی ملت است، ۸۵ درصد دانش‌آموزان با تأثیر معدل در نتایج کنکور مخالفند را به راه انداختند. البته بسیاری از داوطلبان کنکور هم به صفحه اینستاگرام وزیر علوم و حساب کاربری توییتر وزیر آموزش و پرورش حمله کردند و این مصوبه را ناعادلانه توصیف کردند. البته واکنش‌ها نسبت به تأثیر ۳۰ درصدی سوابق تحصیلی کنکور ۹۸ آنقدر زیاد بود که نمایندگان مجلس هم به ناچار به این موضوع ورود کردند.

n82920020 72348050 - شرایط مبهم سوابق تحصیلی کنکور ۹۸

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در واکنش به اعتراض دانش‌آموزان اعلام کرد:

این موضوع در کمیسیون آموزش مجلس مطرح و قرار بر این شد کارگروهی تشکیل شود تا در آن به مسائل این مصوبه بپردازیم. فاطمه سعیدی تأکید کرد: به داوطلبان قول می‌دهیم این مسأله را دنبال می‌کنیم و ابهامات را برطرف کنیم.

مطالب مرتبط  آغاز انتخاب رشته کنکور ۹۶ از فردا

عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به این‌که با تأثیر ۳۰ درصدی قطعی معدل در کنکور موافق نیست، اظهار کرد: زمانی با این مهم موافق هستم که مناطق محروم به شکل خاص دیده شوند؛ اگر ۳۰ درصد برای تمام دانش‌آموزان در نظرگرفته شود چه آن افرادی که از امکانات مطلوب برخوردار هستند و چه آنانی که از امکانات مطلوب برخوردار نیستند، موضوع عدالت آموزشی را به چالش می‌کشاند. البته دیروز اعضای کمیته پذیرش دانشجو در کمیسیون آموزش مجلس حاضر شدند تا پاسخ ابهامات به وجود آمده را بدهند؛ موضوعی که رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌و‌گو با خبرنگار «ایران» اعلام کرد: واکنش‌ها به تأثیر قطعی ۳۰ درصدی برای خیلی از نمایندگان مهم بوده است برای همین اعضای کمیسیون آموزش مجلس از ما خواستند تا درباره ابهامات این مصوبه توضیحاتی ارائه کنیم.

شرایط مبهم سوابق تحصیلی کنکور ۹۸Reviewed by ابوالفضل نجف زاده on Jul 23Rating: 5.0سوابق تحصیلی کنکور 98 یکی از بزرگترین دغدغه هایی هست که در این روزها کنکوری ها باهاش درگیر هستند.
بازگشت به نوشته‌ها