این مقاله رو بخون تا سرنوشت کنکورتو عوض کنی

اهمیت شیمی در کنکور سراسری و کسب درصد بالا برای رسیدن به رشته های تاپ

شیمی کنکور ترکیبی از حفظیات، مفهوم ها و محاسبه کردنی هاست پس باید این درس را به شیوۀ متفاوتی نسبت به سایر دروس مورد مطالعه قرار داد.
تحلیل کنکورهای سراسری سال های اخیر به خوبی گویای این مطلب می باشد که شیمی در سال های اخیر سیر صعودی داشته است و هر سال سخت تر و مفهومی تر شده است و مطالب حفظی کم و بیشتر روی مفاهیم و مسائل کار شده است تا جایی که به جرأت می توان گفت مسائل سهم 50 درصدی را از آن خود کرده است.
از همه مهمتر کافیست یک نگاهی به پاسخگویی اساتید به این درس چند ساعت بعد از کنکور بیندازید تا ببینید که حتی خود اساتید شیمی هم بعضا نمی توانند کامل به سوالات پاسخ دهند چه برسد به دانش آموزی که باید در تایم مقرر جواب بدهد.
نگاهی به کارنامه افرادی که پزشکی یا دندان یا دارو قبول شده اند بیندازید موردی بوده که با درصد 45 هم پزشکی قبول شده پس دوستان اهمیت این درس را جدی بگیرید.

اما راه چاره چیست؟؟؟

با توجه به اینکه شیمی جزء دروسی است که دو قسمت دارد 1- محاسباتی 2- حفظی- مفهومی بنابراین در قسمت محاسباتی تنها راهی که باعث می شود مطالب کامل جا بیافتد این است که تست، تمرین و ممارست زیاد داشته باشید و در قسمت حفظی- مفهومی راه جا افتادن مطالب مرور و تکرار است.

و البته نوع خواندن این مطالب هم اهمیت دارد. خیلی تفاوت هست بین اینکه شما مسائل را به صورت تشریحی و با کلی فرمول یاد بگیرید یا اینکه این توانایی را داشته باشید تا همه مسائل شیمی کنکور را فقط با 3 الگو حل کنید.

فعلا فرم زیر را پر کنید تا به ادامه مقاله برسیم

با پر کردن این فرم 20 درصد شیمی استاد شیروانی را هدیه بگیرید

چرا شیمی حرف اخر می تونه یک منبع مناسب برای رسیدن به هدفمون باشه؟؟؟

در این مقاله می خواهیم منبعی را معرفی کنیم که به جرأت می توان گفت اولین منبع در درس شیمی کنکور کشور می باشد که سخت ترین مسائل شیمی کنکور که مربوط به استوکیومتری، سیستمیک، تعادل و اسید و باز است فقط و فقط با یک روش جامع آموزش می دهد و مفهومی ترین مفاهیم سطح هر سه پایه را با نقشۀ راه و الگوها بیان می کند.
شیوه ای نوین بر اساس جدیدترین و علمی ترین متدهای آموزشی که زمان آموزش را برای داوطلب به حداقل رسانده و در نتیجه داوطلب فرصت بیشتری به منظور تمرین، تست و دوره در برنامۀ خود بدست می آورد. این شیوۀ آموزش در پکیج شیمی حرف اخر پاسخگوی تمام تست های مطرح شده در کنکور سراسری می باشد تا جایی که در این منبع کل تست های سراسری از سال 88 تا به امروز به همین روش مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است.

پکیج شیمی حرف اخر استاد شیروانی چه ویژگی هایی دارد؟؟؟

آموزش کل مسائل شیمی کنکور فقط با 3 الگو: تدریس مسائل شیمی یعنی 40 تا 50 درصد شیمی در کنکورهای سراسری اخیر فقط و فقط با سه الگوی کلی و حل کلیۀ تستهای سراسری از سال 88 تا به امروز در دو گروه آزمایشی ریاضی و تجربی و حل تست های تألیفی مکمل که مباحث کم سؤال در کنکور سراسری را نیز پوشش داده است.
آموزش مفاهیم شیمی کنکور با انیمیشن و تصویرهای فوق العاده: تدریس بصورت الگوسازی و شهودی سازی با استفاده ار نیمکرۀ راست مغز و تدریس کاملاً مفهومی که در این قالب کل سؤالات کنکورهای سراسری را بصورت کامل پوشش می دهد.
تدریس ترکیبی برای حل هر نوع تست: ارتباط بین مسائل مختلف و حل ترکیبی آن ها در این مجموعه باعث شده در حل تست های ترکیبی هم مسلط بشید که پای ثابت تست های جدید شیمی هستند.

شیمی حرف اخر چه تفاوتی با سایر منابع آموزشی دارد؟؟؟

برای اولین بار در کشور به همّت استاد شیروانی در موسسه حرف اخر آموزش مسائل و مفاهیم شیمی بصورت مجزا در دو پکیج جداگانه صورت گرفته است.
دانش آموزان برای پاسخگویی به سؤالات شیمی کنکور با مشکلاتی روبرو هستند زیرا از یکسو در انجام محاسبات و رسیدن به جواب نهایی دچار مشکل می شوند و از سویی دیگر نیز با سختی و پیچیدگی سؤالات مفاهیم مواجه هستند که نمی توانند راهی برای پاسخگویی به آنها بیابند.
قطعاً هرکدام از مسائل و مفاهیم شیوه های آموزش خاص خود را طلب می کنند که در این مجموعه استاد شیروانی حق مطلب هر کدام از مباحث را به بهترین نحو ممکن ادا نموده است و البته یکی از دلایل جداسازی مفاهیم و مسائل به نیاز هر دانش آموز در ماه های باقی مانده کنکور بستگی دارد
.

برای دریافت این مجموعه ها همراه با برناه منحصربفرد با شماره های دفتر مرکزی حرف آخر تماس بگیرید

 • 02166566623
 • 02166572148
 • 02166576371
 • 02166576182

اگر شما هم قسمتی از تدریس استاد شیروانی را ببینید با ما هم عقیده خواهید بود

چرا شیمی حرف اخر می تونه یک منبع مناسب برای رسیدن به هدفمون باشه؟؟؟

استفاده از تنها 3 الگوی اصلی در حل مسائل شیمی : در حالی که شما در بسیاری از منابع آموزشی شاهد هستید که روش های مختلفی در حل مسائل شیمی ارائه می شود که بیشتر برمبنای تکنیک و فرمول های طولانی است و تسلط بر این نوع روش ها به دلیل بالا بودن حجم مطالب بسیار زمان بر و مشکل است.
فرمول شیروانی (فش): در حل مسائلی که کاملاً منحصر به فرد بوده و مسائلی که مربوط به یک ماده است را براحتی جوابگو است و یکی از عجیب ترین فرمول هایی است که در هیچ کتاب داخلی و خارجی ارائه نشده است و یک دسته از سخت ترین مسائل شیمی را براحتی پاسخگوست.
محاسبۀ مول تنها در یک کسر : درحالیکه درهمۀ کتاب ها و دی وی دی های دیگر از 7 تا 15 کسر مختلف ارائه می شود. از آنجا که محاسبه مول تقریباً پایۀ اصلی در تمام مسائل شیمی است یادگیری آن به این روش می تواند روال یادگیری را برای شما مفید و مختصر کند.
روش a-x: در این روش تمام مسائل استوکیومتری، سیستمیک، تعادل و اسید و باز دیگر تفاوتی با یکدیگر ندارند زیرا همۀ آنها تنها با همین روش جامع پاسخ داده می شوند. بسیار جالب است تنها با یادگیری یک روش بتوان اکثر مسائل شیمی را به جواب رساند.
نقشۀ حل مسائل محلولها: این نقشه تقریباً شبیه معجزه ای در حل مسائل محلول ها می باشد. مسائل محلول ها در دستۀ مسائل بسیار سخت در شیمی قرار می گیرد و تقریباً بجز دانش آموزان بسیار قوی که با تمرین بسیار زیاد و با فرمول ها و روش های پیچیده بر آن ها مسلط می شوند. باقی دانش آموزان این مسائل را کنار می گذارند اما در نقشۀ حل مسائل استاد شیروانی دانش آموز قوی و ضعیف نداریم و هر داوطلبی که بخواهد این نوع مسائل را یاد بگیرد به راحتی می تواند.

پیشنهاد ما شیمی حرف آخر استاد شیروانی

 • آموزش کل شیمی کنکور فقط در 14 جلسه
 • تدریس مسائل شیمی کنکور فقط با 3 الگو
 • آموزش تمام مفاهیم شیمی کنکور با انیمیشن و تصویرسازی
 • ارائه کتاب کار به همراه دی وی دی ها

مشاورین حرف آخر

ما برای پکیج شیمی به چه صورت برنامه ریزی می کنیم؟؟؟؟

تنها تهیه پکیج مسلما نمی تواند راهگشا باشد اگر مشاور دارید و مطمئن هستید که نحوه مطالعه پکیج شیمی حرف اخر را در اختیارتان قرار می دهد ادامه مطلب را نخوانید در غیر اینصورت شما نیازمند یک برنامه قوی و روش مطالعه هدفمند برای این پکیج هستید.
بیایید فکر کنیم از امروز شیمی کنکور را شروع کرده اید خب اصلا از کجا باید شروع کنید؟ چجوری باید شروع کرد؟؟ هر مبحثی که میخوانید اهمیتش کجاست و پیش نیاز برای چه مباحثی هست؟ حالا چه تستی باید بزنم؟ آیا همه تست ها لازم است؟ از روی چه کتابی؟ روزی چند ساعت باید شیمی بخوانم؟ چه مقدار باید بخوانم؟ و ده ها سوال دیگر که ما شما را راهنمایی خواهیم کرد.
برای دریافت برنامه مطالعاتی حتما با شماره های اعلام شده در این صفحه تماس بگیرید.

برنامه ما به چه صورتی هست؟؟؟

در موسسه حرف آخر ما این امکان را برای داوطلب فراهم آوردیم تا همراه با هرکدام از پکیج هایی که در اختیار دارد مشاوره و برنامه ریزی رایگان آن را هم دریافت کند.
در شیمی حرف آخر پکیج مسائل و مفاهیم بصورت جداگانه تدریس شده اند اما برای مطالعۀ این درس در برنامۀ داوطلب ما جلسات مسائل و مفاهیم را با هم پیش می بریم و هر جلسه ای که از مفاهیم سال دوم یا سوم و چهارم پیش نیاز جلسات مسائل است قبل از جلسۀ تعیین شده از مسائل در برنامۀ داوطلب قرار می گیرد.
این شیوۀ مطالعه به داوطلب کمک می کند تا برای یادگیری این درس به یک سازمان بندی ذهنی مشخص برسد که در یک مثال عامیانه در این شیوۀ مطالعه مغز مانند کتابخانه ای عمل می کند که هر جلد کتاب بر اساس حروف الفبا و مشخصات خود در قفسه ای مشخص قرار می گیرد که هر زمان به آن نیاز شد با دادن مشخصات مربوطه می توان به راحتی به آن دست پیدا کرد. این شیوۀ مطالعه در این درس زمان زیادی را جهت دوره و زمان جمع بندی برای داوطلب ذخیره میکند.
این برنامه ریزی متناسب با تعیین سطح هر داوطلب صورت می گیرد که در آن ابتدا برنامۀ زمانی بر اساس شرایط خود داوطلب و ضریب و اهمیت دروس طراحی می شود سپس متناسب با این برنامۀ زمانی برنامۀ حجمی بصورت روزانه و هفتگی متناسب با پکیج ها در اختیار داوطلب قرار می گیرد که در این برنامۀ حجمی زمان مشاهده پک ها، تکمیل نویسی جزوه و استفاده از کتاب های کار و تحلیل دقیق کتاب درسی، از زمان تست زنی و دوره بصورت کامل برای داوطلب مشخص شده است.
این برنامۀ راهبردی به داوطلب این امکان را می دهد بداند هر مبحثی را در چه مدت زمانی به اتمام می رساند و چه زمانی وارد جمع بندی و دوره می شود و چه زمانی وارد آزمون می شود همگی در قالب برنامه های کوتاه مدت بصورت روزانه و هفتگی با تعیین جلسات مطالعاتی در اختیار داوطلب قرار می گیرد. در ادامه نمونه ای از این برنامه را مشاهده می کنید.

 

ثبت نام شروع شد

 • پوشش100درصدی دروس عمومی و70درصدی دروس اختصاصی
 • ارائه روش صحیح مطالعه تمام دروس حفظی مفهومی و دروس محاسباتی
 • تعیین سطح علمی و ارائه برنامه تخصصی منحصر به فرد
 • یادگیری در کوتاه ترین زمان ممکن با برترین اساتید

ثبت نام در این طرح با ارسال VIP به سامانه 10002907