راز موفقیت در کنکور 98 از زبان مشاور ارشد موسسه حرف آخر خانم مریم فرزی

بازگشت به نوشته‌ها

راز موفقیت در کنکور 98 از زبان مشاور ارشد موسسه حرف آخر خانم مریم فرزی

اگر ذره ای به سرنوشت کنکورتان اهمیت می دهید این مقاله را بخوانید

اسرار موفقیت در کنکور 98

گام هایتان را از ابتدا مطمئن بردارید

من مریم فرزی هستم مشاور و برنامه ریز تحصیلی و سال هاست که در زمینه آموزش کنکور فعالیت می کنم. دوستای عزیزم در مقاله امروز، روی صحبت من با دو دسته از داوطلبان برای کنکور 98 هست:

دسته اول : داوطلبانی که قبلا کنکور و تجربه کردن اما میخوان بار دیگه  با استراتژی دیگه ای  اون رو تجربه کنند ( نظام قدیم )
دسته دوم : داوطبان دهم که از همین الان میخوان برای کنکور 99 استارت بزنند و داوطلبان یازدهمی که امسال وارد پایه دوازدهم  میشن و از همین تابستون 97 دقیقا بعد از امتحانات نوبت دوم میخوان استارت کنکور 98 و بصورت جدی بزنند .

پس هر دو دسته از داوطلبای عزیز توجه داشته باشید که ذهن شما مثل یه تکه سنگ با ارزش  میمونه که فعلا چیزی روی اون حک نشده پس حواستون باشه چه چیزایی رو قراره روی اون حک کنید چقد میتونه مطمئن و قابل اعتماد و نتیجه بخش باشه چون این چیزی که حک میشه ارزش تلاش های شما رو مشخص میکنه  پس اگر چیزی غیرقابل اعتماد و مبهم حک کنید ، پاک کردنش سخته و کلی ازتون زمان میگیره وحتی ممکنه زمانی موفق به پاک کردنش بشید که دیگه کاری از دستتون ساخته نیست طبیعتا درست مثل روز اول هم نخواهد شد گاهی وقتا فراموش کنید ماهی رو هر وقت از آب بگیرید تازست.

در این مجموعه ما کنارتون هستیم تا اسرار موفقیت در کنکور 98 رو بهتون یاد بدیم، نه تنها گام اول بلکه گام اول تا آخر رو مطمئن بردارید

پس در ادامه با ما باشید . . .

برنامه 300x177 - راز موفقیت در کنکور 98 از زبان مشاور ارشد موسسه حرف آخر خانم مریم فرزی

فاکتورهای موفقیت در کنکور 98

فاکتور اول، اصلی ترین فاکتور : افکار , تلقین  , باور

نمی توانم ها و نمی شودها را رها کنید
منحصر به فرد فکر کنید
در راه رسیدن به موفقیت به رسیدن به  دامنه های قله رضایت ندهید
تمامی فکر شما فقط باید رسیدن به نوک قله باشد
افکار خود را به خود تلقین کنید تا به باور شما تبدیل شود باوری قلبی
باور قلبی یعنی ایمان به توانستن و رسیدن که این فقط بر مبنای تلاش ممکن است

فاکتور دوم : هدف

بچه ها کنکوری که در یک بازه زمانی یکی از مهمترین هدف های زندگی شما تعریف میشه می تونه وضعیتی رو تعیین کنه  که شما رو به سمت آیندتون سوق بده آینده ای که قراره در اون قرار بگیرید و زندگی چندین سالتون رو بسازید آینده ای که شامل شغل و موقعیت اجتماعی و بسیاری از موقعیت های دیگه میتونه برای شما باشه . وقتی از واژه هدف صحبت میشه  همه ذهن ها معطوف به یک نتیجه خاص میشه که این نتیجه ممکن است برای هر کس تعریفی از ملاک ها و ارزش های مورد علاقه اش باشه که تمامی توان ، افکار و احساسات فرد را برای رسیدن به اون نتیجه خاص درگیر میکنه . شاید این سوال در ذهن شما نقش ببنده :

مطالب مرتبط  افزایش بازدهی در کنکور , مطالعه ی حجم بیشتری از مطالب در زمان کمتر

چرا عده ای از وضعیتی که در آن قرار می گیرن رضایت ندارند ؟
یا علت موفقیت یا شکست افراد چی می تونه باشه ؟

اگر این هدف به درستی ترسیم نشه ناچارا محیط پیرامون و شرایط موجود وضعیت مبهمی رو به  شما تحمیل می کنه مثلا رشته ، دانشگاه یا شهری که قراره اون جا تحصیل کنید .
مورد دیگری که لازمه مطرح کنیم اینه که خیلی از بچه ها هدف رو با آرزو اشتباه می گیرن

اما دوستای عزیز آرزو با هدف تفاوت دارد آرزو یعنی رسیدن به چیزی که ما اون رو نداریم ولی هدف آشکار کردن چیزیه که داریم ولی هنوز ناپیداست . آرزو ما رو از موقعیت موجود دور می کنه  و به توهم می کشونه  و درگیری و آشفتگی ذهن رو برای ما به دنبال داره و این چیزی است که شکست و عدم موفقیت را رقم می زنه اما داشتن هدف به ما کمک می کنه ایده هامونو در بهترین زمان مناسب آشکار کنیم بنابراین شما باید از ابتدای کار مشخص کنید که چه نتیجه ای از این آزمون می خواین کسب کنید در واقع چه تراز و رتبه علمی، چه دانشگاه، چه رشته و چه شهری . . .

 

فاکتور سوم : مشاوره و برنامه ریزی کنکور

برنامه ریزی تلفنی کنکور 2 300x169 - راز موفقیت در کنکور 98 از زبان مشاور ارشد موسسه حرف آخر خانم مریم فرزی

بچه ها میرسم به فاکتوری که اغلب شما تعریف درستی ازش ندارید به همین خاطر وقتی میخواید مطالعه  برای کنکور 98 رو شروع کنید از همون ابتدا خیلی ها خودتون رو میبازید و فکر می کنید که من باید این همه حجم کتاب ر وکی و چطوری بخونم اولین چیزی که لازمه بدونید اینه که برنامه ریزی مطالعاتی برای کنکور با برنامه ریزی در دوران دبیرستان کاملا متفاوته و اصول و قواعد خاصی رو داره که به 4 دسته تقسیم میشه :

1- برنامه راهبردی (جامع) : این نوع برنامه ریزی عمدتا بلند مدت و تمامی برنامه های دیگه  رو تحت الشعاع خودش قرار میده  بنابراین بسیار بسیار حساس  و در واقع یک دورنمای کلی از دروسی که باید تا روز کنکور مطالعه کنیم در اختیار ما قرار میده .

برنامه ریزی راهبردی برای هر داوطلب ممکنه متفاوت باشد چون در مرحله اول باید بدونیم داوطلب از چه زمانی مطالعه برای کنکور 98 رو شروع میکنه تا بتوانیم مدت زمانی را تا کنکور داریم محاسبه کنیم و این به تنهایی کافی نیست ما باید نقاط ضعف و قوت داوطلب در هر درس رو شناسایی کنیم تا با استفاده از ضریب، اهمیت و بودجه بندی هر درس در کنکور برآورد کنیم که داوطلب از هر کدام از دروس مطرح شده در کنکور چه مباحثی را باید مطالعه کنه تا بتونه از کمترین زمان بیشترین بازده رو داشته باشه .

این برنامه راهبردی می تواند همان برنامه مدرسه یا کلاس های آموزشی یا برنامه آزمون هایی باشه که داوطلب شرکت می کنه . طبیعتا هر کدام از دروس باید تا کنکور بارها دوره بشه بنابراین رعایت اصول مرور برای هر درس که در ادامه مطالب به آن خواهیم پرداخت باید در برنامه راهبردی رعایت بشه . اما یک برنامه راهبردی باید این قابلیت رو داشته باشه که تمامی مباحثی که قراره برای کنکور مطالعه کنیم، حداقل یک بار به طور کامل پوشش قرار بده  .

مطالب مرتبط  مطابقت های کنکور 97 به زودی برای شما

2 _ برنامه میان دوره (ماهانه) : با توجه به برنامه راهبردی در نظر می گیریم که در طول یک ماه از هر کدام از دروس باید چه سرفصل هایی مطالعه بشه .

3_  برنامه کوتاه مدت (هفتگی و روزانه) : حجم مطالعاتی هفتگی باید با در نظر گرفتن حجم مطالعاتی ماهانه در نظر گرفته بشه  و حجم برنامه یک روز هم با در نظر گرفتن حجمی که برای یک هفته تعیین شده در نظر گرفته میشه به این صورت که چینش ، حجم و مدت زمانی که در طول یک روز برای هر درس در نظر گرفته میشه  باید به گونه ای باشه که در پایان هفته کل حجمی که برای یک هفته در نظر گرفته شده است کامل اجرا شده باشد در واقع برنامه هفتگی و روزانه مهم ترین بخش از برنامه راهبردی شما هستند .
برنامه ی راهبردی مثل طرح یک پازل هستش و برنامه ماهانه ، روزانه و هفتگی هر کدام قطعه های این پازل رو تشکیل میده  و زمانی به درستی کنار هم قرار می گیرند که  یک تصویر و یک نتیجه خوب را به ما بدهند

4_ دوره های مرور پنجگانه

توجه ! توجه ! توجه !

برنامه ریزی و کنترل را بطه بسیار نزدیکی با هم دارن  تاجایی که خیلی از دانشمندانمون میگن  برنامه ریزی را بدون کنترل و نظارت بی معنی و بدون وجود نظارت و کنترل هیچ برنامه ای نمیتونه به بالا ترین سطح خودش برسه پس در این جا حتما حتما وجود یک مشاور کنارتون الزامیه.

گروهی از داوطلبای قوی این تصور رو دارن که هیچکس اندازه خود اون ها  با شرایط و ویژگی هایشان آشنایی نداره ماهم  این رو رد نمی کنیم  اما واقعیت اینه که ما با وجود آشنایی کامل از شرایط و ویژگی های خودمون باز هم برای تصمیم گیری و نحوه اجرای این تصمیمات در موارد مهم به تجربه و اطلاعات دیگران نیازمندیم  تا بتونیم  تصمیم گیری های درستی انجام بدیم بنابراین وجود یک مشاور و راهنمایی ها و اطلاعات و تجربیات اون، میتونه شما را به یک برنامه ریز حرفه ای تبدیل کنه . پس توصیه میشه که نقش مشاور رو نادیده نگیرید

در واقع کار مشاور و راهنما نظارت و کنترل بر مدیریت شما در اجرای برنامه هاتون هست تا خطاهای احتمالی شما به حداقل برسه .

فاکتور چهارم : نحوه صحیح مطالعه دروس برای کنکور 98

بچه ها بعد از مشخص کردن فاکتور حیاتی مثل برنامه ریزی این فاکتور اهمیت ویژه ای داره چون شما اگه یه برنامه درست  هم برای هر درس داشته باشید اما ندونید اون درس رو باید به چه روشی بخونید بازم یه جای کار میلنگه خصوصا داوطلبایی که امسال سال اولشونه کنکور میدن ممکنه این یه مسئله باشه براشون و فکر میکنند که اگه تو تشریحی نمره خوبی گرفتن پس میتونن توی تست زنی و کنکور هم موفق باشن که این فکر کاملا اشتباهیه. پس خیلی مهمه که  شما بدونید که هر درس روش مطالعه خاص خودشو داره مثلا نمیشه زیست مفهومی ترکیبی رو با ریاضی محاسباتی  به یه روش خوند یا روش مطالعه دروس عمومی و اختصاصی باهم متفاوت و . . .

مطالب مرتبط  تست زدن رو با ما یاد بگیر... خوندنش واسه کنکوری ها واجبه!!!

در پست هایی بعدی روش مطالعه تک تک دروس عمومی اختصاصی و نحوه تست زنی و روش مطالعه برای حل سوالات تستی و تشریحی رو کامل در اختیارتون قرار میدیم .

فاکتور پنجم : منابع کنکور 98

وقتی از منابع صحبت به میان میاد برای هر کدوم از شما داوطلبای کنکوری ممکنه سوالاتی پیش بیاد :

_ چه منبعی میتونه برای مطالعه درست، واقعا مفید باشه ؟
_ چه منبعی جامع و کاملتره وبا داشتن اون نیاز به منبع دیگه ای نداریم ؟
_ قوی ترین منابع تستی و آموزشی کدام منابع هستن؟ آیا منبعی هست هردو رو باهم داشته باشه ؟
_ چرا فلان دوست یا آشنایی که میشناسم از فلان منبع استفاده می کرد اما به نتیجه دلخواهش نرسید ؟ یا نه ممکن حتی خود شما چنین تجربه ای داشته باشید ؟
_  و . . .

در این فاکتور اطلاعاتی رو در اختیارتون قرار میدیم که به جواب تمامی سوالاتتون برسید .
در مطالعه دروس، کتاب درسی مرجع اصلی ماست. و باید توجه داشته باشید هیچ کتاب کمک آموزشی یا هر منبع آموزشی دیگه ای  نمیتونه جایگزین کتاب درسی بشه (حتما الان با خودتون می گید آخه فیزیک وریاضی وچطوری میشه از کتاب درسی بخونیم ؟؟؟) خوب لازم به ذکره نمیشه نقش منابع کمک آموزشی رو نادیده گرفت و اگر به درستی مورد استفاده قرار بگیره میتونه نقش بسزایی جهت افزایش سرعت داوطلب در درک بهتر مفاهیم و یادگیری مطالب داشته باشه پس میتونیم نتیجه بگیریم استفاده از منابع کمک آموزشی در کنار کتاب های درسی بسیار مهم و مکمل همدیگرند اما نباید به هیچ عنوان جایگزین شود .

هرآنچه برای کنکور 98 لازم دارید، از مجموعه آموزشی ما بخواهید

برنامه ریزی  روزانه  هفتگی  و  ماهانه و فصلی ( بلند مدت ) مبتنی بر دوره های مرور

روش صحیح مطالعه دروس عمومی و اختصاصی کنکور

ارائه انواع  روش های خلاصه نویسی کنکور

انواع روش های تست زنی ( آموزشی  و جامع )

 ارائه روش های مرور برای هر درس

گلچینی از بهترین منابع کنکور 98 و ارائه دوره های تست زنی مبتنی بر منابع مطالعاتی داوطلب در برنامه

پشتیبانی ونظارت کامل برنحوه ی اجرای داوطلب در برنامه بصورت ماهانه

امکان اتمام کامل دروس مبتنی بر دوره های مرور تا قبل از عید

ارائه برنامه ویژه برای دوران طلایی نوروز و جمع بندی

فرزی 297x300 - راز موفقیت در کنکور 98 از زبان مشاور ارشد موسسه حرف آخر خانم مریم فرزی

برای رزرو و ثبت نام در طر یکساله کنکور 98 فقط کافی است با شماره های زیر با ما در ارتباط باشید :

02166566623
09120560256

راز موفقیت در کنکور 98 از زبان مشاور ارشد موسسه حرف آخر خانم مریم فرزیReviewed by شماره تماس:02166566623 on Jun 2Rating: 5.0داوطلبان کنکور 98 اگر میخواهید شروعی طوفانی و متفاوت برای کنکور را تجربه کنید این مطلب را دنبال کنید دراین نوشته فاکتورهای موفیت مشخص شد رسیدن به موفقیت دیگر رویا نیست در چند قدمی شماست
بازگشت به نوشته‌ها