قبولی دندانپزشکی و درصد این رشته

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر

قبولی دندانپزشکی و درصد این رشته

قبولی دندانپزشکی برای بیشتر داوطلبای تجربی یک آرزو هست ولی باید ببینیم چه درصدی لازم داره؟

اگه شما هم از رشته تجربی در کنکور امسال شرکت میکنید باید با درصد های مورد نیاز برای قبولی در رشته های مورد نظرتون آشنایی داشته باشید و یکی از این رشته ها دندانپزشکی و قبولی دندانپزشکی است.

یکی از پر طرفدار ترین رشته ها کنکور های اخیر رشته دندانپزشکی و اکر داوطلبای رشته تجربی به دنبال قبولی دندانپزشکی هستند ولی این رشته به رغم استقبال بالا سختی هایی هم داره و باید درصد ها خوبی بدست بیارید تا بتونید موفقیت خودتونو برای این رشته تضمین کنید.

در این مقاله چندین کارنامه از رشته تجربی که داوطلب های ون تونستن به قبولی دندانپزشکی دست پیدا کنند در اختیارتون قرار میدیم و بررسی اجمالی خواهیم داشت بر این رشته کن کوری.

🔔آشنایی با رشته ی دندانپزشکی(دکترای حرفه ای پیوسته):

در گذشته داندانپزشکی را مساوی با دندانسازی می دانستنداما امروزه دندانسازی تنهابخشی از دندانپزشکی است.
رشته ی دندانپزشکی درمقطع دکترای عمومی نحوه ی رعایت بهداشت،پیشگیری ودرمان بیماری های دهان ودندان آموزش داده می شود.
این مقطع دارای دودوره ی مجزای۲و۴ساله است ودرس های آن در سه بخش عمومی،پایه واختصاصی برنامه ریزی شده است وشامل درس های نظری وعملی است:

🔴مرحله ی اول:علوم پایه به مدت۲سال

در این مرحله دانشجویان درس های نظری وعملی پایه وعمومی رادرکلاس وآزمایشگاه می گذرانند.بعداز پایان این دوره آزمون جامع علوم پایه برگزار می شودگذراندن این مرحله برای ورود به مرحله ی دوم یعنی دوره ی کلینیکی یاکارورزی ضروری است.

photo 2018 04 21 17 11 07 214x300 - قبولی دندانپزشکی و درصد این رشته

🔴مرحله ی دوم:مرحله ی کلینیکی یا کارورزی به مدت۴سال

در این مرحله دانشجویان در س های تخصصی را در کلاس وبخش های کلینیکی فرامی گیرندوبه منظور برخورداری از کارایی آموزشی،درمانی بیشتر این دوره تحصیلی را در بخش های کلینیکی دانشکده وبیمارستان های وابسته به دانشگاه می گذرانند.

توجه!!!در سال چهارم با تاییداستادراهنما موضوعی برای پایان نامه انتخاب وراجع به آن تحقیقاتی انجام می شود.ولی واحد پایان نامه در سال آخر محاسبه می شودکه در آن زمان پایان نامه به هیات داوران منتخب ارائه وازآن دفاع می شود.

🔴بعداز اتمام دوره ی تحصیل دانشجویان این رشته همانند دانشجویان رشته ی پزشکی ملزم به گذراندن دوسال طرح خدمت در مناطق محروم می باشند.

⚫پس ازپایان دوره ی دکترای عمومی با شرکت در آزمون دستیاری داوطلبان می تواننددر یکی از رشته های تخصصی زیرمشغول به تحصیل شوند:

اندودنتیکس(درمان ریشه ی دندان پوسیده)،بیماری های دهان وتشخیص(تشخیص کلینیکی وپاراکلینیکی ضایعات حفره ی دهان)، پروتزهای دندانی(بازسازی دستگاه جونده یعنی دندان هاوساختمان های مجاور صورت)ودندانپزشکی ترمیمی (درمان وترمیم ضایعات مینای دندان ولثه ها)

photo 2018 04 21 17 12 05 214x300 - قبولی دندانپزشکی و درصد این رشته⚫دلایل لوکس بودن رشته ی دندانپزشکی:نداشتن کشیک های آنچنانی در طول تحصیل،کم بودن حجم مطالب درسی نسبت به رشته ی پزشکی وداروسازی،نداشتن اضطراب های رشته ی پزشکی وپرستاری

⚫تا چندین سال قبل تعداددانشکده های دندانپزشکی در سراسر کشور به دورقم نمی رسیداما الان نزدیک به پنجاه واحد مختلف ارائه دهنده ی این رشته هستند.حساب فارغ التحصیلانی که از کشورهای دیگر بازمی گردندنیزجداست.همین عامل باعث ایجادجوکاذب برای رشته ی دندانپزشکی ودرنتیجه افزایش حدنصاب نمره ی قبولی توسط سازمان سنجش شده است اما به طور کلی بازار کلی این رشته هم چنان جزء بهترین هابه حساب می آید.

⚫دانشگاه های برتر این رشته:

دانشگاه علوم پزشکی تهران-دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی-دانشگاهای علوم پزشکی شیراز-اصفهان ومشهدمی باشد.

photo 2018 04 21 17 12 50 214x300 - قبولی دندانپزشکی و درصد این رشته

خب در بالا سه کارنامه از داوطلب های کنکور 96 رو مشاهده کردیم و توضیحی راجب به رشته دندانپزشکی هم خوندیم.

الان این شما هستید که می تونید با انتخاب خودتون و با استفاده از منابع برتر کنکوری قبولی دندانپزشکی خودتونو قطعی کنید.

برای اینکار کلیک کنید

 

  • تلگرام من
  • تماس با من
بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر