مخالفت وزارت بهداشت با حذف کنکور پزشکی

بازگشت به نوشته‌ها

مخالفت وزارت بهداشت با حذف کنکور پزشکی

مخالفت وزارت بهداشت با حذف کنکور پزشکی باعث تغییر رویکرد در کنکور شد.

دکتر باقر لاریجانی در نشست خبری هفته دولت و در مخالفت وزارت بهداشت با حذف کنکور پزشکی گفت: کنکور یکی از ملاک‌های ارزیابی برای شناخت دانشجویان استعداد برتر است چنانچه مجلس بخواهد کنکور را در سال‌های آتی حذف کند وزارت بهداشت تدابیری را اندیشیده است و علاقمندانی که می‌خواهند به حوزه پزشکی ورود کنند، می‌توانند در آزمون دو مرحله‌ای که شامل مصاحبه و آزمون ارزیابی می‌شود، شرکت کنند.

وی به سه اقدام مهم انجام شده در حوزه آموزش پزشکی اشاره کرد و گفت : درحال حاضر وزارت بهداشت، فعالیت‌های خود را بر اساس طرح آمایش سرزمین که مصوب شورای عالی تحول آموزش پزشکی است و محور‌های زیادی را شامل می‌شود انجام می‌دهد.

معاون آموزشی وزیر بهداشت در ادامه به بحث ماموریت گرایی اشاره کرد و افزود: درحال حاضر با اجرای برنامه‌های آموزش مهارتی در حرفه پزشکی که در گذشته ساماندهی نداشت مدرک گرایی کاهش یافته و به سمت صلاحیت حرفه‌ای و کارایی پیش رفته است.

پزشکی - مخالفت وزارت بهداشت با حذف کنکور پزشکی

وی گفت: دانشگاه‌های علوم پزشکی از تمام ظرفیت پذیرش از طریق کنکور استفاده می‌کنند و با توجه به سهمیه‌های موجود، بسیاری از استعداد‌های بالا به سختی در گروه پزشکی پذیرفته می‌شوند و به همین سبب ما از این ظرفیت تنها از طریق کنکور استفاده می‌کنیم.

لاریجانی با بیان اینکه در سال گذشته همه موسسات آموزش عالی علوم پزشکی و بیمارستان‌های آموزشی اعتباربخشی شدند و ادامه اعتباربخشی در امسال تنها محدود به مواردی است که مشکلاتی داشته اند، گفت: استاندارد‌های دوره‌های پزشکی و دندانپزشکی تدوین شده است و به اتمام رسیده و از امسال کاهش طول دوره پزشکی کلید می‌خورد. همچنین از تابستان امسال امکان شرکت در آزمون دستیاری به صورت استریت (پیش از فارغ التحصیلی و پیش از گذراندن دوره طرح و سربازی) در برخی از رشته‌های تخصصی مورد نیاز کشور فراهم می‌شود.

مطالب مرتبط  مطالعه دروس اختصاصی

معاون آموزشی وزیر بهداشت از ارائه دروس به صورت مجازی در علوم پزشکی از مهر ۹۷ خبر داد و افزود: دروس دانشگاه‌های علوم پزشکی به صورت مجازی و به کمک دانشگاه علوم پزشکی مجازی ارائه می‌شود.

لاریجانی با بیان اینکه این اختیار به تمام مناطق آمایشی علوم پزشکی داده شده است که زمینه را برای پذیرش دانشجوی خارجی فراهم کنند، گفت: هم اکنون ۳۰۰۰ دانشجوی خارجی از ۴۳ کشور خارجی در حال تحصیل در کشور هستند.

مخالفت وزارت بهداشت با حذف کنکور پزشکیReviewed by ابوالفضل نجف زاده on Aug 29Rating: 5.0دکتر باقر لاریجانی در نشست خبری هفته دولت و در مخالفت وزارت بهداشت با حذف کنکور پزشکی گفت: کنکور یکی از ملاک‌های ارزیابی برای شناخت دانشجویان استعداد برتر است
بازگشت به نوشته‌ها