مطالعه شیمی کنکور

بازگشت به نوشته‌ها

مطالعه شیمی کنکور

مطالعه شیمی کنکور

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت داوطلبان عزیز، امروز می خوام براتون در مورد نحوه مطالعه شیمی کنکور توضیحاتی ارائه بدم. ازاونجایی که شیمی بعد از زیست در گروه تجربی مهم ترین درس محسوب میشه بنابراین باید طوری مطالعه بشه که داوطلب اون رو خوب یاد بگیره تا بتونه داخل رتبه های برتر قرار بگیره یا بتونه به اون رشته ای که مد نظرشه دست پیدا کنه. در مورد بخش مفهومی یا قسمت متون شیمی باید طوری شروع به خواندن بکنید که این روش خواندن به صورت تشریحی نباشه چون که تمامی سوال های این قسمت به صورت مفهومی می باشد پس با مفهومی خواندن متون باعث تسلط بیشتر در پاسخگویی سوالات کنکور در قسمت مفاهیم می شوید.
مهم ترین منبع برای درس خواندن در این درس و همه دروس باید کتاب درسی باشد چون تمام نکات و اصول از آن سرچشمه می گیرند نه تنها نمیتوانید کتاب درسی تان را کنار بگذارید بلکه باید وقتی از کتاب کار یا دی وی دی های موسسه حرف آخر استفاده می کنید برای مطالعه ابتدا یک ربع قبل از مشاهده دی وی دی ها یا کار با کتاب کار به مطالعه کتاب درسی تان می پردازید به طور مثال شما می خواهید برای امروز بخش ترمودینامیک رو مورد بررسی قرار بدید ابتدا به متن کتاب و تمارینش یک نگاه می اندازید یک پیش زمینه برای خود ایجاد می کنید سپس به سراغ کتاب کار و دی وی دی های آموزشی می روید.
download 1 2 - مطالعه شیمی کنکور

مطالعه شیمی کنکور

اما صحبت از کتاب کار شد، خب طبعا بعد از اینکه داوطلب یک مطلبی رو مطالعه کرده میخواد تست بزنه تا بدونه تا چه حد نسبت به اون مطلب تسلط پیدا کرده پس به یک کتاب کار خیلی خوب رجوع می کنه و تست زنی رو شروع می کنه. نقش کتاب کار در مطالعه دروس خیلی مهم است چون جنبه آموزشی دارند به طور مثال فردی به تستهایی برخورد کرده که نمی تونه به اون ها پاسخ بده وقتی به پاسخ نامه کتاب کار رجوع می کنه به دو حالت برخورد می کنه یا اینکه اون مطلب رو بلد بوده و در کتاب و جزوه اش قرار داشته و او فراموش کرده بوده که در این صورت در جزوه یا کتاب خود اون قسمت را با یک علامت مثل ستاره مشخص می کنه که یعنی این قسمت فرار هست و باید اون رو دوباره مرور کنه یا هم اصلا اون مطلب در جزوه اش نیست که در این صورت هم مطلب رو به جزوه اش اضافه می کند و بارها مرور و مورد مطالعه قرار می دهد تا در صورتی که در آزمون به چنین سوالی برخورد کرد دیگر دچار سردرگمی نشود.
اما می رسیم به قسمت محاسباتی درس شیمی، برای این که توان پاسخگویی به سوالات شیمی کنکور رو داشته باشید باید تمرین و تکرار زیادی داشته باشید و بتوانید به مهارت تست زنی در این بخش دست پیدا کنید. برای اینکه به این مهارت دست پیدا کنید می تونید مسئله ها را دسته بندی کنید به طور مثال مسائلی که آسان تر هستند، مسائلی که متوسط هستند و در نهایت مسائلی که بسیار سخت و پیچیده هستند. برای مسائل ساده که می توانید به پاسخشان به راحتی دست پیدا کنید سعی کنید سرعت تست زنی تان را بالا ببرید، برای مسائل متوسط سعی کنید کمی بیشتر تامل کنید و مشکلتان را در قسمت هایی که بلد نیستید حل کنید و به این دسته از سوال ها هم تسلط پیدا کنید و اما سوال های سخت، برای این قسمت زمان بیشتری صرف کنید سعی کنید تمرین بیشتری در این باره داشته باشید تا در انتها دیگر مفهومی به عنوان خیلی سخت برایتان وجود نداشته باشد
در انتها برای اینکه تمامی مطالب و راه حل ها در ذهنتان تا مدت ها باقی بماند حتما حتما حتما مرور داشته باشید تا بتوانید به امید خدا به بهترین نتیجه برسید.

شماره های تماس
02166048600
09120067694

مطالعه شیمی کنکورReviewed by 02166048600 on May 31Rating: 5.0با عرض سلام و خسته نباشید خدمت داوطلبان عزیز، امروز می خوام براتون در مورد نحوه مطالعه شیمی کنکور توضیحاتی ارائه بدم. ازاونجایی که شیمی بعد از زیست در گروه تجربی مهم ترین درس محسوب میشه بنابراین باید طوری مطالعه بشه که داوطلب اون رو خوب یاد بگیره تا بتونه داخل رتبه های برتر قرار بگیره یا بتونه به اون رشته ای که مد نظرشه دست پیدا کنه.
مطالب مرتبط  معرفی پکیج زبان انگلیسی حرف آخر
بازگشت به نوشته‌ها