معرفی بهترین کتاب های کار کنکور 98

بازگشت به نوشته‌ها

معرفی بهترین کتاب های کار کنکور 98

معرفی بهترین کتاب های کار کنکور ۹۸

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان کنکوری عزیز که ازحالا شروع به مطالعه برای کنکور سال ۹۸ کرده اند و قصد دارند که بهترین ها را داشته باشند تا بهترین نتیجه را نیز در کنکور از آن خود کنند.

اما منظور بنده از بهترین ها چیست؟

در ابتدا یک داوطلب برای اینکه بخواهد خود و دانش های آموخته خود را محک بزند به سراغ تست های کتاب های کار می روند البته که استفاده از کتاب کار فقط برای تست های داخل آن نمی باشد. بنابراین در هر صورت باید بهترین کتاب های کار را انتخاب کنند که از سطح مطالب بالایی برخوردار باشند و هم چنین دارای تست های استاندارد هم باشند پس متوجه شدید که هر کتاب کاری مفید نیست.

بهترین کتاب کارها برای هر درس دو یا در نهایت بیش تر از دو هستند که برای انتخاب بین این دو یا چندتا باید دانش آموز خود آن ها را مقایسه کند و ببیند مطالب کدام برای او راحت تر و قابل فهم تر است بنابراین یکی از آن ها را انتخاب کرده و به مطالعه بپردازد.

اما چرا حق انتخاب را به عهده خود دانش آموز می گذاریم چون که به طور مثال من کتاب نشر الگو را برای درس زیست به عنوان بهترین کتاب کار معرفی می کنم ولی داوطلب می گوید که مطالب آن برایم ثقیل است و نمی توانم آن طور که باید به یادگیری دست پیدا کنم در این صورت کتاب کار دیگر را انتخاب می کند که ممکن است برای ایشان راحت تر باشد.

اما با توجه به تغییراتی که در سال های اخیر در کتاب ها رخ داده است و این تغییرات هم چنان ادامه دارد بنابراین باید کتاب کاری انتخاب شود که متناسب با این تغییرات باشد و بهترین اطلاعات را در اختیار داوطلب قرار دهد.

بهترین کتاب کارها برای کنکور ۹۸

لازم به ذکر است که ما قصد داریم کتاب کارهای مناسب مربوط به نظام جدید را خدمتتون معرفی کنیم و هم چنین با توجه به اینکه در حال حاضر هنوز کتاب های دوازدهم چاپ نشده اند به معرفی کتاب کارهای مناسب برای سال دهم و یازدهم می پردازیم. ابتدا از دروس عمومی شروع می کنیم:

مطالب مرتبط  جمع بندی کنکور، امری مهم برای تثبیت مطالب مطالعه شده

بهترین کتاب های کار دین و زندگی برای رشته تجربی و ریاضی:

کتاب کاری که برای دین و زندگی مناسب باشد و تک به تک دروس را به خوبی بررسی کرده و توضیح داشته باشد و هم چنین دارای تست های بسیاری اعم از تالیفی و سراسری باشد می توان به کتاب خیلی سبز اشاره کرد که متناسب با تغییرات کتاب درسی و نظام جدید می باشد.

1 Copy 42 254x300 - معرفی بهترین کتاب های کار کنکور 98

 

بهترین کتاب های کار ادبیات برای رشته تجربی و ریاضی:

از معروف ترین کتاب های کار برای درس ادبیات چه برای نظام جدید و چه برای (نظام قدیم ) می توان به نشر الگو اشاره کرد. اما چرا نشر الگو به این دلیل که ابتدا باید شما بدانید که درس ادبیات را به چه صورت مطالعه کنید یعنی روش صحیح مطالعه آن را باید بلد باشید و آن مبحثی خواندن درس ادبیات است خب فکر می کنم برایتان جا افتاده باشد که چرا نشر الگو بهترین انتخاب است چون که به صورت مبحثی به بررسی و تحلیل مطالب پرداخته در درجه بعد می توان به کتاب کار خیلی سبز و سیر تا پیاز اشاره کرد ولی مشکل عمده ای که هر دوی این کتاب کارها دارند این است که به صورت درس به درس به توضیح مطالب پرداخته اند و از جمله نکات مثبت این کتاب کارها که دارای تست های مناسبی برای به چالش کشیدن خود دارد.

farsi 10 olgooo min 225x300 - معرفی بهترین کتاب های کار کنکور 98

بهترین کتاب های کار عربی برای رشته تجربی و ریاضی:

در بین کتاب های کار بسیار در مورد درس عربی می توان به کتاب سیر تا پیاز گاج و خیلی سبز اشاره کرد که دارای اطلاعات جامع و قوی در مورد قواعد می باشد و هم چنین می توان به نکات ریز و مهمی که در این کتاب ها بیان شده اشاره کرد که این نکات برای کنکور حائز اهمیت هستند و تست های قوی ای هم در بر دارند. در وهله بعد می توان به کتاب کار میکرو طبقه بندی گاج اشاره کرد.

مطالب مرتبط  آموزش عربی کنکور به سبک صد درصد

بهترین کتاب های کار زبان برای رشته تجربی و ریاضی:

بهترین منبع برای درس زبان انگلیسی کتاب کار خیلی سبز و مبتکران (به خصوص برای یازدهم) می باشد که خیلی خوب مباحث و گرامر و درک مطلب را به داوطلب می آموزند و دارای تست های مناسبی هم می باشند. در این میان می توان به افرادی که در زبان از سطح دانش بالاتری برخوردار هستند هم کتاب کار آی کیو را معرفی کرد که بسیار مناسب برای اینگونه افراد می باشد.

خب در حال حاضر به معرفی کتاب های کار مربوط به دروس تخصصی هر دو رشته تجربی و ریاضی می پردازیم:

بهترین کتاب های کار زیست شناسی کنکور ۹۸:

در مورد زیست شناسی جامع ترین و کامل ترین کتاب کار نشر الگو می باشد چرا که دارای اطلاعات کافی و توضیحات مناسب می باشد و هم چنین این که اگر حتی به سایر کتاب کارها در این درس بروید برای اینکه به مطالب تکمیلی دست پیدا کنید باز باید به همین کتاب کار مراجعه بفرمایید. در درجه بعد می توان به کتاب خیلی سبز نیز اشاره کرد.

بهترین کتاب های کار شیمی کنکور ۹۸:

از جمله بهترین منابع برای درس شیمی چه در رشته ریاضی و چه در رشته تجربی می توان به خیلی سبز و مبتکران و هم چنین نشر الگو اشاره کرد. این کتاب ها دارای بهترین نکته های کنکوری و توضیحات کامل و مناسب هستند و هم چنین دارای تست های مناسب برای کنکور می باشند البته باید این نکته را گوشزد کنم که خیلی سبز در درجه اول، نشر الگو در درجه دوم و متوسط رو به بالا هستند و در نهایت مبتکران در درجه سوم و متوسط می باشد.

بهترین کتاب های کار فیزیک کنکور ۹۸:

از آن جا که فیزیک رشته ریاضی با فیزیک رشته تجربی یک تفاوت هایی با هم دارند بنابراین بنده جداگانه به معرفی کتاب های کار مناسب آن ها می پردازم. در مورد رشته تجربی بهترین منبع مناسب کتاب های خیلی سبز و نشر الگو هستند چرا که خیلی خوب به نکات و مطالب کنکوری در این کتاب ها اشاره شده است و دارای تست های مناسبی نیز می باشند. اما در مورد رشته ریاضی کتاب های میکرو گاج و خیلی سبز از مناسب ترین کتاب های کار می باشند البته می توان به نشر الگو در درجه بعد اشاره کرد.

مطالب مرتبط  توصیه های مهم برای دوران جمع بندی کنکور

بهترین کتاب های کار ریاضی برای رشته تجربی کنکور ۹۸:

کتاب های خیلی سبز و مهر و ماه به دلیل داشتن درسنامه های قوی و مناسب و هم چنین تست های مناسب به علاوه این که در کتاب خیلی سبز ریز ریز مطالب و نکته ها به خوبی توضیح داده شده اند به عنوان بهترین کتاب کار معرفی می شوند.

بهترین کتاب های کار ریاضی برای رشته ریاضی کنکور ۹۸:

در مورد بهترین کتاب کار برای ریاضی دهم می توان به کتاب خیلی سبز و میکرو گاج اشاره کرد که دارای مطالب مناسبی هستند و مباحث به خوبی توضیح داده شده اند و هم چنین شامل تست های مناسبی هستند.

بهترین کتاب های کار برای حسابان کنکور ۹۸:

در وهله اول به شما خیلی سبز را پیشنهاد می کنم در درجه بعدی مبتکران و سیر تا پیاز گاج هم می توانند منابع خوبی برای تست زنی باشند.

بهترین کتاب های کار برای هندسه کنکور ۹۸:

کتاب های کار نشر الگو و خیلی سبز برای هندسه دهم دارای درسنامه قوی ای هستند و برای هندسه دو پیشنهاد ما به شما در ابتدا علاوه بر دو کتاب بالا، مبتکران هم در سطح متوسط می تواند کتاب کار مناسبی برای شما داوطلبان عزیز باشد.

بهترین کتاب های کار برای آمار و احتمال کنکور ۹۸:

برای این درس باز هم کتاب خیلی سبز در اولویت قرار دارد و بعد از آن مبتکران با تست های خوبی که دارد می تواند از جمله بهترین کتاب های کار باشد.

خب این هم از معرفی منابع نظام جدید کنکور ۹۸ برای شما کنکوری های عزیز امیدوارم که بهترین ها براتون رقم بخوره.

شماره های تماس :

۰۲۱۶۶۵۷۶۳۷۱
۰۹۱۲۰۰۴۷۰۲۵

 

 

 

 

معرفی بهترین کتاب های کار کنکور 98Reviewed by خانم قمری on Sep 16Rating: -
بازگشت به نوشته‌ها