معرفی رشته پرستاری

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر

معرفی رشته پرستاری

معرفی رشته پرستاریReviewed by ابوالفضل نجف زاده on Apr 27Rating: 5.0معرفی رشته پرستاری برای خیلی از کنکوری های تجربی شاید جذاب و مهم باشه.با معرفی رشته پرستاری در خدمت شما هستیم ، رشته ای سخت ولی پرطرفدار در بین دانشجوهای تجربی شاید بشه گفت بعد از پزشکی و دندانپزشکی بیشترین خواهان رو داره ولی خب رسیدن به پرستاری اونم برای دانشگاه د.لتی خیلی تلاش و زحمت میخواد.

معرفی رشته پرستاری برای خیلی از کنکوری های تجربی شاید جذاب و مهم باشه.

با معرفی رشته پرستاری در خدمت شما هستیم ، رشته ای سخت ولی پرطرفدار در بین دانشجوهای تجربی شاید بشه گفت بعد از پزشکی و دندانپزشکی بیشترین خواهان رو داره ولی خب رسیدن به پرستاری اونم برای دانشگاه دولتی خیلی تلاش و زحمت میخواد.

پرستاران یک بیمارستان،عامل اصلی موفقیت یک بیمارستان هستند.یعنی اگر پرستاران یک بیمارستان خوب،کارآمدودلسوز باشند،اکثربیماران از آن بیمارستان راضی خواهند بودچون بیشترین ارتباط بیمار با پرستارمی باشدورضایت از پرستارمساوی است با رضایت از بیمارستان.
پرستاران همان درس هایی را می خوانند که دانشجوهای پزشکی وداروسازی می خوانند اما در حجم کمتر وبه نسبت مطالب ساده تر آموزش داده می شود.اما از همان ترم اول-دوم وارد بخش وبیمارستان وبالین مریضان می شوندکه سختی های خاص خود رادارد‌پرستار مسئول روند درمان بیماران براساس دستور پزشکان می باشند.مراقبت از سلامت بیماران وارتباط بیماران با بخش های بیمارستان از طریق این قشرزحمت کش انجام می شود.
*اگر عاشق انسان وانسانیت هستید…
*اگر در شرایط سخت وبحرانی خستگی ناپذیرید…
*اگر آمادگی جسمی وروحی بالایی دارید…
*اگر فردی منظم ودقیق هستید(اساس کار رشته ی پرستاری نظم وسخت گیری است)…
*اگر مهارت ارتباطی خوبی دارید…
*اگر درک بالا،اخلاق خوب،وصبروتحمل زیادی داریدواهل گذشت هستید…

می توان گفت در انتخاب این رشته به درستی عمل کرده ومی توانید در این رشته موفق شوید.

پرستاری 300x200 - معرفی رشته پرستاری

درانتخاب رشته ی پرستاری باید بتوانیدتصورات اشتباهی را که درباره ی این رشته وجود دارندرانادیده بگیریدبه عنوان مثال تصور اشتباهی که باعث فراری شدن بسیاری از افراداز انتخاب رشته ی پرستاری می شود این است که توانایی شستشوی مدفوع وترشحات مریض را ندارد.اما لازم است بدانیداین مسئولیت به عهده ی کمک بهیارهای هر بخش می باشد.ولازم است بدانیدپرستاری شغلی نیست که تنها با مطالعه ی کتب وسرکلاس های درس حاضرشدن بتوان در آن به موفقیت رسید.بلکه در این رشته بایدبا تکیه بردروس دانشگاهی وقدرت تجزیه وتحلیل خوب در شرایط مختلف تصمیم بگیرید وبدانیدتمامی رشته های علوم تجربی که به نحوی با جان یک موجود زنده در ارتباط باشند باید مسائل این چنینی در ارتباط با آن هارا نیز بپذیرند.

کارشناسی پرستاری به مدت۴ سال(۸ترم)آموزش داده می شود.پس از گذراندن یک الی دوترم درس های کارآموزی واصول ومهارت های پرستاری را به صورت عملی فرامی گیرندوارد بیمارستان شده ودرس های بالینی را شروع می کنند.

برای کارشناسی پرستاری باید۱۳۰واحددرسی گذرانده شود:

دروس تخصصی
دروس اصلی
دروس کار آموزی
دروس نظری
دروس عمومی

معرفی رشته پرستاری و فرصت های شغلی:

پرستاران می تواننددر بیمارستان هابراساس سطح تحصیلات(کارشناسی،کارشناسی ارشد)وسابقه ی کار در پست های پرستار شیفت،سرپرستار،سوپروایزربالینی،سوپروایزرکنترل عفونت،سوپر وایزرآموزشی وریاست پرستاری بیمارستان،کینیک های شخصی ودولتی مشغول به کارشوند.
در اغلب مراکر ساعت کاری به صورت شیفتی در سه نوبت یا دونوبت می باشداما این مسئله بیشتر به محیط کاروشرایط آن بستگی دارد.پرستاران اورژانس وبخش ها بیشتر به صورت گردشی می باشند.
در چندسال اخیرباتوجه به اینکه با تعدادقابل توجهی فارغ التحصیل این رشته از دانشگاه آزادودانشگاه های علوم پزشکی وخدمات بهداشتی-درمانی روبروهستیم اما هنوز نیاز مراکز بهداشتی- درمانی به پرستاران متخصص،مجرب وتوانمند اشباع نشده است وبازار کار خوبی در انتظار فارغ التحصیلان این رشته می باشد.

از دانشگاه های برتر این رشته:

می توان به دانشگاه علوم پزشکی تهران-دانشگاه علوم پزشکی مازندران-دانشگاه علوم پزشکی اصفهان وشهیدصدوقی یزداشاره کرد.
_”استادمرتضی حسن پورخردخراشات” اولین پرستار مرددارنده مدرک دانشگاهی پرستاری در ایران می باشند.که از اساتیدبنام در این رشته محسوب می شوند.

بعد از معرفی رشته پرستاری میشه گفت برای قبولی در رشته هایی مثل پرستاری نیاز دارید تا اساتید بزرگی در کنار شما باشه تا به شما روش صحیح مطالعه و تدریس درستی انجام بدن ، پس من به عنوان مشاور توصیه میکنم حتما یک سر به سایت حرف آخر بزنید ، چون برترین اساتید کشور در این موسسه گرد هم اومدن و نبا تدریس های فوق العادشون رتبه برتری شدن رو برای شما فراهم میکنه.

برای دیدن تدریس های این اساتید برتر اینجا کلیک کنید.

همچنین برای شرکت در همایش های جمع بندی این اساتید اینجا کلیک کنید.

  • تلگرام من
  • تماس با من
بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر