معرفی فیزیک سال سوم

بازگشت به نوشته‌ها

معرفی فیزیک سال سوم

معرفی فیزیک سال سوم رو برای شما کنکوری های عزیز قرار دادم حتما بخونید.

برای همه رشته ها مخصوصا تجربی رشته هایی مثل فیزیک و ریاضی خیلی سخته ولی اگه از منابع درستی استفاده کنیم خیلی هم شیرین و دلچسب میشه پس بیاین با معرفی فیزیک سال سوم همراه باشیم.

✔️ درقسمت توزیع بار و ولتاژ در خازن ها، سبک رایج استفاده از فرمول ها و محاسبه ی ترتیبی است که بسیار زمان بَر هستش چون گاهی هدف سوال، خود تقسیم بار یا ولتاژ نیست بلکه این عمل وسیله ی یافتن نتیجه هست. در حرف آخر، این عمل با درک مستقیم و بدون فرمول انجام میشه که اولاً بسیار سریع هستش و ثانیاً مسایل را تا هر حد پیچیدگی به راحتی و بدون خطا حل می کنه.

✔️ در هیچ کتابی در حال حاضر طبقه بندی مسایل دو حلقه ای در مدار رو نداریم. اما در دی وی دی حرف آخر، ما دو حلقه ای های متقارن رو که تو کنکور 95 سوال اومدهبود جزو یکی از تقسیمات خود آوردیم. روش خاصی در اون مدارها وجود داره که فقط و فقط در این دی وی دی گفته شده. در واقع ما با این کار دید بسیار مفهومی به ساختار این مدارها داده ایم که به طور رایج در هیچ کتاب یا دی وی دی موجود در بازار وجود نداره. سبک محاسبه ی انواع توان در باتری ها هم خیلی ساده شده و از روشی به نام ولتاژ آشکار و نهان استفاده شده است. این کار به طور رایج در کتاب ها به صورت فرمولی با حجم سه برابر انجام میشه.

مطالب مرتبط  ثبت نام دانشگاه آزاد تا آخر شهریور ماه ادامه دارد

فیزیک سال سوم الکتریسیته ساکن و خازن 1 - معرفی فیزیک سال سوم

✔ مغناطیس یک بخش خاص است که سبک معمول آموزش آن مبتنی بر فرمول چینی و رابطه سازی هست. دیدگاه دانش آموزا در مغناطیس مثلاً در تعادل میدانی، حفظ فرمول هستش. ما هیچ فرمولی در این قسمت نداریم و مسایل مربوطه را در یک چشم به هم زدن حل می کنیم چون جواب در دل سوال هستش. در سیم های موجود در میدان خارجی نیز سبک جدیدی ارایه شده که خم سیم ها را هموار می کنه و با تقارن، مقدار زیادی از راه حل را از بین می بره. تیپ ها ی جدیدی نیز در حلقه ها و سیم لوله ها می بینید که در کتب رایج وجود نداره. این ها همون پیش بینی های ما هستند برای کنکور سال بعد.

✔️ نمودار شناسی ما در قسمت القا منحصر به فرد و مبتنی بر مفهوم شیب خط است که در سبک رایج، مبتنی بر فرمول است و پراکنده تشریح میشه. قسمت خودالقایی ما کاملاً مفهومی و جدید تدریس شده و در فهم مسایل به جای روابط از درک مستقیم کمک می گیریم. القای متقابل دارای مسایل جدیدی است که تا به حال مطرح نشده اند. در جریان متناوب نیز کار به طور حرفه ای و بسیار پر مثال ارایه شده است که تکامل غیر قابل رقابتی دارد. این قسمت در کنکورها ی اخیر از بخش های سخت شناخته شده است.

با معرفی فیزیک سال سوم دیدیم در تدریس استاد کامیار از بهترین و ساده ترین روش ها استفاده شد ه که حجم مطالعاتی روکاهش و بازدهی رو افزایش میده برای اینکه بیشتر به تدریس استاد آشنا بشید برروی نمونه تدریس کلیک کنید و برای دیدن پکیج های فیزیک استاد کامیار اینجا کلیک کنید.

 

بازگشت به نوشته‌ها