مهارت تست زنی در کنکور و آزمون های آزمایشی

بازگشت به نوشته‌ها

مهارت تست زنی در کنکور و آزمون های آزمایشی

مهارت تست زنی در کنکور و آزمون های آزمایشی چگونه حاصل می شود؟

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت داوطلبان عزیز، امروز قصد دارم براتون در مورد مهارت تست زنی چه در آزمون های آزمایشی و چه در کنکور مقاله ای رو ارائه بدم.

آزمون های چهار گزینه ای که در کشور ما تحت عنوان آزمون های تستی شناخته می شوند یکی از انواع آزمون ها می باشد، که در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته و در کنکور نیز نقش اساسی را دارا می باشد. داوطلبان کنکور به دلیل اینکه در طول تحصیل خود معمولاً با آزمون های تشریحی سروکار داشته اند، در برخورد با این گونه آزمون ها دچار مشکلاتی می شوند. عده ای که می خواهند خود را فقط در طول یک سال ( سال آخر ) با سیستم تستی آشنا کنند تا بتوانند در این آزمون ها نتیجه ی خوبی را کسب نمایند، قطعاً با مشکلاتی مواجه می شوند. بنابراین به عنوان یک پیشنهاد بسیار مهم به دانش آموزان توصیه می شود که با سؤالات چهارگزینه ای و نحوه ی پاسخ گویی به آن ها از سال های قبل آشنا شوند.

فاکتورهای رسیدن به مهارت تست زنی عبارتند از:

۱٫تمرین و تکرار بسیار

برای اینکه شما عزیزان بتوانید به این مهارت مهم دست پیدا کنید باید تمارین بسیاری داشته باشید تا در کنکور دچار مشکل نشوید و بهترین عملکرد خودتون رو در این آزمون سرنوشت ساز ارائه بدید.

خیلی از شما عزیزان همیشه ابتدا مطالب مربوط به تست هایی که قرار است زده شود را به خوبی می خوانید و شروع به تست زنی می کنید در ابتدا فکر می کنید که پاسخ صحیح همانی است که شما زده اید ولی وقتی به پاسخ نامه رجوع می کنید میبینید که اینطور نبوده و پاسخ غلط می باشد که این امر سبب می شود که شما از این درس و تست زنی دلزده و سرد بشوید. برای اینکه دچار این مشکل نشوید باید تست هایی که در آن اشکال دارید را زیاد تمرین و تکرار داشته باشید تا در نهایت نسبت به آن مطلب و آن سبک تست ها تسلط کافی پیدا کنید.

مطالب مرتبط  مطالعه گروهی ، برایمان مفید است یا نه؟؟

download 1 1 - مهارت تست زنی در کنکور و آزمون های آزمایشی

  1. توانایی درک صحیح صورت سوال

از دیگر عواملی که سبب می شود مهارت شما در تست زنی بیشتر شود زمانی است که شما توانایی کامل تجزیه و تحلیل سوال و گزینه های مربوطه را داشته باشید. متاسفانه خیلی از شما عزیزان وقتی به سوالی طولانی یا ثقیل مواجه می شوید آن را عمیق نمی خوانید و خیلی سطحی مورد توجه قرار می دهید و از آن می گذرید در حالی که در این گونه سوال ها شما می توانید با کمی توجه به نکته ای که در صورت سوال است به راحتی به پاسخ دست پیدا کنید.

در سوالاتی هم که برای شما کمی سنگین می آیند کافی است چند بار آن را با دقت بخوانید تا به مفهوم آن دست پیدا کنید. اما به این نکته توجه داشته باشید که برای این گونه سوال های ثقیل که ممکنت است وقت گیر باشد می توانید در انتها که زمان داشتید وقت بگذارید تا زمان برای سوال های ساده از دست نرود در صورتی که سوال خیلی وقت گیر بود می توانید آن را رها کنید.

۳٫حذف گزینه ها

برای اینکه شما عزیزان بتوانید از زمان نهایت استفاده را بکنید و هم چنین اینکه راحت تر به پاسخ دست پیدا کنید گزینه های نامربوط را حذف کنید. این کار باعث می شود شما کمتر دچار سردرگمی شوید و گزینه های کمتری برای بررسی و تجزیه و تحلیل داشته باشید و احتمال اینکه پاسختان صحیح باشد هم بیشتر است.

۴٫مدیریت زمان

مهم ترین عامل در رسیدن به مهارت تست زنی مدیریت زمان می باشد. مدیریت زمان با تکرار و تمرین حاصل می شود شما در ابتدا باید تست ها بخصوص تست های تمرینی را بدون در نظر گرفتن زمان حل کنید بعد از اینکه نسبت به آن مبحث یا آن درس تسلط پیدا کردید شروع کنید به گرفتن زمان. بخصوص که مدیریت زمان از دو ماه قبل از کنکور که اردیبهشت و خرداد می باشد باید به صورت جدی اجرا شود تا به یک عادت در زمان کنکور درآید. این را بدانید که هرچه شما نسبت به یک درس تسلط داشته باشید ولی نتوانید زمان را مدیریت کنید نمی توانید نتیجه خوبی کسب کنید.

  1. تغییر ندادن پاسخ انتقال داده شده در پاسخبرگ

هیچوقت سعی نکنید پاسخی را که در پاسخبرگ انتقال داده اید تغییر دهید چرا که ممکن است امتیاز آن سواتل را از دست دهید تنها زمانی دست به این کار بزنید که مطمئن هستید پاسخ اول کاملا اشتباه است در غیر این صورت تغییر پاسخ به ضرر شما عزیزان تمام می شود.

مطالب مرتبط  آخرین زمان انتخاب رشته تا فردا

در انتها این را خدمتتان عرض کنم که یک ماه مانده به کنکور فقط سعی کنید تمامی مطالبی را که قبلا خوانده اید جمع بندی کنید و تست زنی تان را بیشتر کنید و سرعت تست زنی تان را بالا ببرید.

جهت ارتباط با تیممشاوره ای موسسه حرف آخر با شماره های زیر تماس بگیرید.

۰۲۱۶۶۵۷۶۳۷۱-۰۹۱۲۰۰۴۷۰۲۵

مهارت تست زنی در کنکور و آزمون های آزمایشیReviewed by خانم قمری on Oct 8Rating: 5.0اگر در تست زنی بیشتر مواقع دچار مشکل می شوید پیشنهاد میشود این مقاله را دنبال کنید چرا که مهارت تست زنی را به شما می آموزد.
بازگشت به نوشته‌ها