نقش انگیزه در رسیدن به موفقیت

بازگشت به نوشته‌ها

نقش انگیزه در رسیدن به موفقیت

نقش انگیزه در رسیدن به موفقیت به چه صورت است؟

به نام خدا با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز کنکوری، امروز قصد دارم براتون در مورد یکی از مهم ترین عواملی که برای رسیدن به موفقیت نقش به سزایی دارد صحبت کنم یعنی نقش انگیزه همون عاملی است که خدمتتون عرض کردم برای اینکه شما عزیزان بتونید در طول یک سال به مطالعه دقیق و مفید مطالب بپردازید باید انگیزه لازم برای این کار را داشته باشید. انگیزه موتور محرک و اساسی‌ترین عامل حرکت و رسیدن به هدف است پس هر چه قدر هم تلاش کنید، اما انگیزه‌ای برای درس خواندن و آمادگی برای کنکور نداشته باشید، پایان راه و کسب نتیجه مطلوب مشکل خواهد بود. شاید خیلی از شما عزیزان در این زمان دچار ناامیدی و بی انگیزگی در درس خواندن شده باشید و به قول خودمان یکی در میان درس بخوانید یا اینکه چند روزی قصد دارید که درس نخوانید ما این را باید خدمتتان عرض کنم اگر قصد دارید به رشته مدنظرتون در شهر مدنظرتون دست پیدا کنید نباید از هیچ تلاشی فروگذار کنید و حتی یک دقیقه رو هم از دست ندهید و بچسبید به درستان که آینده از آن شما خواهد بود فقط این رو همه شما عزیزان باید بدانید که هدف های بزرگ نیاز به سختی کشیدن دارد این سختی کشیدن هاست که باعث می شود افرادی که لایق هستند از پس آن برآیند. همه شما عزیزان لایق بهترین ها هستید پس تعلل نکنید و زمان را از دست ندهید. نباید نقش انگیزه در  رسیدن به موفقیت  را نادیده گرفت.

مطالب مرتبط  کارنامه کنکور ۹۷ ، باید ها و نباید ها

download 300x166 - نقش انگیزه در رسیدن به موفقیت

 

برای اینکه بتوانید به نقش انگیزه خود بپردازید باید یکسری فاکتورها را لحاظ کنید:

۱. همیشه توکل برخدا داشته باشید و این را بدانید اگر در همه حال با یاد خدا و توکل بر او کاری را شروع کنید مطمئن باشید آن کار بی نتیجه نخواهد بود.

  1. نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنید و نقاط قوت خود را دائم به یاد بیاورید و آن ها را تکرار کنید.
  2. اگر تا به حال شروع نکرده اید یا مطالب را به خوبی نخوانده اید نگران نباشید و دچار بی انگیزگی نشوید چرا که آن ها گذشته اند و نباید به گذشته ها فکر کرد، شما به فکر حالتان باشید و زمان حالتان را دریابید و دیگر غفلت نکنید و این را یقین بدانید که اگر مفید و با تمرکز درس بخوانید خیلی جلوتر از افرادی هستید که جلوتر از شما شروع کرده اند و مطالعه مفید نداشته اند.
  3. نداشتن تغذیه مناسب یا استراحت کافی باعث خستگی و بیماری و ناراحتی شما و در نهایت باعث کاهش انگیزه شما می شود. پس به اندازه کافی استراحت داشته باشید و مراقب سلامتی خود باشید.
  4. هر زمان که احساس ناراحتی کردید یا افکار منفی به سراغ شما آمدند سعی کنید با انجام یکسری فعالیت ها خود را از آن شرایط بیرون بیاورید به طور مثال به موسیقی های شاد گوش دهید یا ورزش کنید.
  5. این فکر را در خودتان تقویت کنید که باید کاری را که شروع کرد اید به نحو احسنت به پایان برسانید و هیچ وقت آن را در وسط راه رها نکنید و این را بدانید اگر بخواهید هر کاری را نیمه انجام دهید هم اینکه زمان و فرصت ها را از دست داده اید و هم اینکه آینده خوبی هم برای خود رقم نزده اید پس بهترین راه را شناسایی کرده و تا انتها آن را بپیمایید.
  6. همیشه سعی کنید آرزوهای بزرگ داشته باشید و برای رسیدن به آن ها هم تلاش کنید و هیچوقت عقب نشینی نکنید چرا که همه ما فقط یک بار به دنیا می آییم پس چرا نهایت استفاده از آن را نداشته باشیم و به آرزوهایمان دست نیابیم.
  7. این نکته را به یاد داشته باید که هیچ کدام شما عزیزان هیچ چیزی کمتر از دیگران ندارید اگر دوستتان یک ویژگی خوبی دارد که شما ندارید در عوض شما هم استعدادی دارید که او ندارد. خود را به هیچ وجه با دیگران مقایسه نکنید خود را با گذشته خود مقایسه کنید و سعی کنید خود زمان حالتان خیلی بهتر از خود زمان گذشته تان باشد و برای رسیدن به این مهم سعی کنید همواره شرایط را بهبود ببخشید و بدانید که شما می توانید.
  8. تنبلی را به خود راه ندهید چرا که تنبلی یک معزل بزرگ برای نرسیدن شما به هدفتان است. برای رسیدن به هدف سختی کشیدن یک امر عادی است پس دائم گله نکنید و سعی در بهتر کردن شرایط داشته باشید.
  9. سعی کنید برنامه ریزی درسی مناسبی داشته باشید و در صورتی که به مشکلی برخوردید با مشاوری مجرب در تماس باشید و سعی کنید از تجربیات او برای موفقیتتان استفاده کنید.
  10. در نهایت اگر باز هم دچار بی انگیزگی هستید باید بنشینید و برای خودتان فهرستی از فواید و مضرات درس نخواندن را یادداشت کنید و ببینید چه آینده ای پس از آن برای شما رخ خواهد داد. آیا اگر سال ها گذشتند و به افراد تحصیل کرده برخوردید افسوس نمیخورید که کاش من هم از فرصتی که داشتم استفاده می کردم؟ شاید اگر تحصیلکرده بودم وضعی بهتر از الانم داشتم؟
مطالب مرتبط 

download 1 - نقش انگیزه در رسیدن به موفقیت

این را بدانید که همه شما می توانید فقط کافی است فعل خواستن را صرف کنید.

برای ارتباط با تیم مشاوره ای موسسه حرف آخر با شماره زیر تماس حاصل بفرمایید:

۰۲۱۶۶۵۷۶۳۷۱-۰۹۱۲۰۰۴۷۰۲۵

نقش انگیزه در رسیدن به موفقیتReviewed by خانم قمری on Oct 5Rating: 5.0اگر دچار بی انگیزگی شده اید و تا به حال با انگیزه درس نخوانده اید پیشنهاد می کنم متن را بخوانید چرا که نظرتان در مورد درس خواندن عوض خواهد شد.
بازگشت به نوشته‌ها