نکاتی در رابطه با مطالعه شیمی برای کنکور

بازگشت به نوشته‌ها

نکاتی در رابطه با مطالعه شیمی برای کنکور

با یکی از درس های بسیار مهم و اخیرا سخت و تعیین کننده ی کنکور مواجهیم!! و اون درسی نیست جز درس شیمی.
اگر در کنکورهای سال های اخیر سوالات درس شیمی رو آنالیز کرده باشید، قشنگ متوجه پیدا شدن سر و کله ی سوال های شمارشی، مسئله های مشکل، سوال های وقت گیر و خلاصه سخت شدن سطح تست ها میشید که کاهش آمار درصدهای داوطلبان هم همین نکته رو متذکر می شه!
اما بچه ها اصلا جای ترس و استرس و اینجور نگرانی ها نیست! شما می تونید شیمی رو حتی به نقطه قوت خودتون تبدیل کنید ،حتما از خودتون می پرسید که چجوری؟!
بچه ها ، فقط باید بدونید کلا شیمی کنکور از ۲ بخش تشکیل شده:
بخش حفظی و خوندنی شیمی که باید این مطالب رو با مرور های مستمر و مرتب بخونید تا ملکه ی ذهنتون بشه.
بخش مسائل شیمی که این مورد هم باید مستمر و مرتب دوره بشه، اما با حل تست های مکرر. توجه کنید مسائل و راه حل ها خوندنی و نگاه کردنی نیست ! بچه ها این نکته رو به یاد داشته باشید که همونطور که می دونید تو دفترچه کنکور شیمی آخرین درسه یعنی زمانی شما به تست های این درس پاسخ میدین که خسته شدین! کلی سوال های عمومی و اختصاصی مثل ریاضیات و فیزیک حل کردین. پس معلومه که مغز اون کیفیت و کارایی اولیه رو نداره!
بخاطر همین ما می گیم ۱ تا ۱٫۵ ساعت آخر کنکور، بازی، بازیِ دسته, نه بازیِ فکر!!
معنی این جمله یعنی چی؟؟ یعنی شما باید اونقدررررر خوب درس رو تکرار کرده باشین و اونقدررر تست کار کرده باشین که وقتی به اون زمان کنکور رسیدین ، بتونید با ضریب دقت بالا و سرعت لازم سوال ها رو حل کنید.
مثال می زنیم … مثلاً واکنش های استوکیومتری که زیادن و باید حفظ باشید , خب ! لازم نیست اصلاً اونا رو هِی بخونید و طوطی وار حفظ کنید!
با تست زدن به صورت مکرر اونقدر با واکنش ها و روش حل تیپ های مختلف تست آشنا میشین که خود به خود در ذهنتون تثبیت میشه.
در یک کلام … تسلط بالاتر مساوی است با سرعت بیشتر همراه با دقت بیشتر و ضریب خطای کمتر.
دوستان عزیزم حتما حواستون رو جمع کنید! به طور حتم سر جلسه کنکور روی خیلیا فشار و استرسه! و کار شما در این فرصت های باقیمانده تا کنکور باید فقط و فقط کسب تسلط بالا و ارائه ی هرچه بهتر آموخته هاتون در روز آزمون باشه.

مطالب مرتبط  آفت های مطالعه
بازگشت به نوشته‌ها