نیمه کار ماندن اصلاح سهمیه کنکور همسران و فرزندان ایثارگران

بازگشت به نوشته‌ها

نیمه کار ماندن اصلاح سهمیه کنکور همسران و فرزندان ایثارگران

سهمیه کنکور همسران و فرزندان ایثارگران در این روز ها یکی از بررسی های مجلس هست.

بررسی طرح اصلاح بند الف ماده ۹۰ قانون برنامه ششم توسعه در خصوص اصلاح سهمیه کنکور همسران و فرزندان ایثارگران زیر ۲۵ درصد و رزمندگان فعلا در مجلس نیمه کاره ماند.

به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص طرح اصلاح بند الف ماده ۹۰ قانون برنامه ششم توسعه در دستور کار قرار گرفت و پس از رد اصل این طرح، پیشنهادات نمایندگان به بررسی گذاشته شد اما با توجه به رای نیاوردن برخی پیشنهادات ادامه بررسی این طرح به جلسه روز سه شنبه هفته جاری موکول شد.

این طرح به دنبال اصلاح بند الف ماده ۹۰ قانون برنامه ششم توسعه و افزایش سهمیه ورودی دانشگاه برای همسران و فرزندان جانبازان زیر ۲۵ درصد و همسران و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه به ۳۰ درصد است.

سهمیه کنکور همسران و فرزندان ایثارگران - نیمه کار ماندن اصلاح سهمیه کنکور همسران و فرزندان ایثارگران

در صورت تصویب نهایی این طرح کسب حداقل ۸۰ درصد حد نصاب نمره علمی برای کلیه رشته ها و مقاطع تحصیلی برای برخورداری از این سهمیه الزامی خواهد بود.

این ها در شرایطی است که مجلس خود را ملزم به نتیجه گیری سریع و اعلمال این سهمیه میداند و تلاش خود را برای تصویب این سهمیه به کار میبرد.

پس باید تا روز سه شنبه منتظر ماند و دید که آیا مجلس میتواند نواقصات را برطرف کند و تغییرات مورد نظر را در سهمیه کنکور همسران و فرزندان ایثارگران اعمال کند یا نه.

نیمه کار ماندن اصلاح سهمیه کنکور همسران و فرزندان ایثارگرانReviewed by ابوالفضل نجف زاده on Aug 5Rating: 5.0
مطالب مرتبط  ریاضیات استاد منتظری نردبان موفقیت
بازگشت به نوشته‌ها