هفته ی آخر کنکور چه کنیم

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر

هفته ی آخر کنکور چه کنیم

هفته ی آخر کنکور چه کنیمReviewed by ابوالفضل نجف زاده on Apr 28Rating: 5.0هفته ی آخر کنکورشما در هفته ی آخر کنکور باید بتونید شرایطی که تو این مقاله اومده ایجاد کنید ، نباید بذارید میزان استرس شما به خودتون ضربه بزنه ، قدر روز های آخری که به کنکور مونده رو بدونید و از هر لحظش به خوبی استفاده کنید مخصوصا هفته ی آخر کنکور .

هفته ی آخر کنکور یکی از پر چالش ترین لحظات کنکوری هاست ، زمانی که میتونه سرنوشتو تغییر بده.

شما در هفته ی آخر کنکور باید بتونید شرایطی که تو این مقاله اومده ایجاد کنید ، نباید بذارید میزان استرس شما به خودتون ضربه بزنه ، قدر روز های آخری که به کنکور مونده رو بدونید و از هر لحظش به خوبی استفاده کنید.

اهمیت لحظه‌های پایانی در هر اتفاقی ، برای همه معلوم هستش به‌ویژه اگر این فرآیند، مثل یک مسابقه باشه، به همین دلیل باید با برنامه ریزی حساب شده به طرف هدفتون قدم بردارین .بسیاری از نتیجه‌ها در لحظه‌های پایانی تغییر کرده و این بستگی مستقیمی با نحوه عملکرد خود شما داره و حتی کوچک‌ترین اشتباه در لحظه‌های آخر میتونه تأثیر بسیار بدی تو نتیجه داشته باشه .آخرین روز‌های منتهی به کنکور سراسری هم چنین شرایطی داره و باید این روزها رو با حرکت تو یک مسیر صحیح با موفقیت پشت سر بذارید.

اشتباه در روز‌های پایانی ممنوع!

هفته پایانی و روز آخر (روز قبل از کنکور) ازجمله روز‌هایی هست که خطای کنکوری ها غیرقابل جبران میشه و میتونه نتیجه تلاش یک ساله شمارو زیر سوال ببره، پس روز‌های حساس منتهی به کنکور رو نباید دست کم گرفت و به بهانه خستگی یک ساله از درس خواندن ، زحمتتون رو در عرض چند روز به باد بدین.

اگر در طول سال تحصیلی، شما یک‌روز درسی رو نمیتونستید بخونید ، زمان برای جبران وجود داشت، ولی اشتباه تو لحظه‌های پایانی، غیرقابل جبران هستش ، تو این مدت مثل خیلیا برای رسیدن به روزهای پایانی کنکور شوق داشتیم ولی الان چند روز بیش‌تر نمونده ، پس باز هم باید مراقب باشیم و با دقت حرکت کنیم و راهکار‌هایی اصولی رو نقشه راه قرار بدیم.

افزایش نگرانی تو یک هفته مانده به کنکور طبیعی هستش، اما با رعایت و اجرای نکته‌های درست میشه گام مؤثری در بهتر استفاده کردن از این هفته‌ی پایانی برداشت.

در هفته ی آخر کنکور نباید بیشتر از 9 ساعت مطالعه کنید

یک ورزشکار اگر چند روز قبل از مسابقه به خودش فشار بیاره و تمرین‌های سختی انجام بده، دچار خستگی در عضله‌ها میشه و به‌طور قطع در روز مسابقه نمیتونه با آمادگی کامل مسابقه بده، اما اگر چند روز قبل از مسابقه، بدون فشار تمرین کنه و بیش‌تر به عضله‌های خود استراحت بده ، قطعا آمادگیش تو مسابقه، بیش‌تر خواهد شد.

در‌حقیقت، شب کنکور، همین یک‌هفته است و برخی از داوطلبان هم تصور می‌کنند باید در روز‌های پایانی، بیش‌تر درس بخونن تا آمادگی‌شون بیش‌تر بشه غافل از این‌که این کار، تنها باعث ایجاد خستگی ذهنی میشه و عدم یادآوری مطالب رو تو جلسه‌ی امتحان با خودش داره.

اولین و مهم‌ترین توصیه به داوطلبان در هفته پایانی، اینه که «با آرامش و بدون فشار درس بخوانید و حداکثر روزانه ۷ تا ۹ ساعت مطالعه کنید و هرچه به کنکور نزدیک‌تر میشید، به آرامش خودتون بیش‌تر توجه کنید.»

کتاب‌های درسی را ورق بزنید!

بهترین روش مطالعه در هفته پایانی «ورق زدن سریع جزوه‌ها و کتاب‌های درسی» هستش.در این روش، شما باید جزوه‌های خودتون رو تو تمامی درس‌ها به‌آرامی ورق بزنید و نکته‌های مهم رو مطالعه کنید البته فراموش نشه که هدف اصلی از این کار، مرور بوده دوباره خواندن تلقی نشه بنابراین باید خیلی سریع، ولی بدون شتاب، کتاب‌های درسی و جزوه‌ها را ورق زده و اونارو مرور کنید.

در درس‌های اختصاصی، مرور فرمول‌های مهم و نکته‌های ویژه و پاسخگویی به تست‌های مهمی که در گذشته، اونارو شما به درست پاسخ ندادید، ضرورت دارد.

هفته آخر 300x226 - هفته ی آخر کنکور چه کنیمدروس عمومی و اختصاصی چطور مطالعه بشه؟

دروس عمومی و اختصاصی از نظر نوع مطالعه و ماهیت هر درس تفاوت‌هایی با هم دارن که برای کسب بهترین نتیجه تو این دروس باید متناسب با شرایط هر کدام از درس‌ها مطالعه بشه و نمیشه یک نسخه واحد برای مطالعه همه دروس پیچید.

شما اگر خلاصه‌ای از درس‌های اختصاصی دارید، اونارو مرور کرده تا نکته‌ها را دوباره تو ذهنتون تداعی بشه. بهتره کتاب‌های درسی رو به شیوه‌ ی تورق سریع مرورکنید به عنوان مثال در درس «ادبیات» توجه به لغت‌ها (از نظر معنی و املا) و نیز آرایه‌های ادبی، خیلی مهم هستند، در درس «عربی» به‌طور حتم به قواعد توجه بشه، چون جز چند تست لغت (که اونارو هم میشه با تسلط بر قواعد پاسخ داد) بقیه‌ی تست‌ها در کنکور سراسری از قواعد هست.

همچنین در درس «زبان» لغت‌ها از اهمیت بیش‌تری برخوردارن، پس در این درس، بیش‌تر به لغت‌ها توجه کنید.

از روال طبیعی زندگی غافل نشوید

در هفته ی آخر کنکور ، اونچه بیش از درس‌ خوندن اهمیت داره، آمادگی جسم و ذهن شما برای کنکور هست ، پس باید در این روز‌ها نگاه تک بعدی به درس نداشته باشید و با آمادگی کامل خود رو برای جلسه کنکور آماده کنید.

این موضوع با توجه کردن به سه مورد ایجاد می‌شود و در گام نخست حداقل ۸ ساعت خواب در شبانه‌روز توصیه میشه ، همچنین مصرف مواد پروتئین‌دار و قندی و حداقل ۳۰ دقیقه ورزش هوازی باید در برنامه روزانه شما لحاظ بشه.

در آخر نگته ای طلایی برای هفته ی آخر کنکور و اونم جمع بندی درست هستش ، شما اگه یک جمع بندی درست از درس ها داشته باشید میتونید با قدرت خیلی بیشتر سر جلسه کنکور برید و برای یک جمع بندی درست و حسابی نیاز دارید از اساتید برجسته کنکوری کمک بخواین.

موسسه حرف آخر این کارو برای شما کرده اولا موسسه حرف آخر با استفاده از برترین مدرسین کنکور بهترین تدریس رو برای شما آماده کرده و از نظر منابع کنکوری معتبر شمارو بینیاز میکنه و در نهایت سایت همایش کنکور شکارو برای یک جمع بندی کامل توسط اساتید برتر کنکور راهنمایی میکنه.

برای مشاهده تدریس های موسسه حرف آخر کلیک کنید

برای مشاهده همایش برترین اساتیدکشور کلیک کنید

  • تلگرام من
  • تماس با من
بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر