وقت مطالعه چطوری حواسمو جمع کنم (بخش دوم)

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر

وقت مطالعه چطوری حواسمو جمع کنم (بخش دوم)

وقت مطالعه چطوری حواسمو جمع کنم (بخش دوم)Reviewed by ابوالفضل نجف زاده on Apr 30Rating: 5.0وقت مطالعه چطوری حواسمو جمع کنموقت مطالعه چطوری حواسمو جمع کنم قسمت دوم در اختیار شما قرار داده شده در مقاله قبلی 8 نکته اساسی رو خوندیم.

وقت مطالعه چطوری حواسمو جمع کنم قسمت دوم در اختیار شما قرار داده شده در مقاله قبلی 8 نکته اساسی رو خوندیم.

در این مقاله که ادامه مقاله قبلی هست به مبحث وقت مطالعه چطوری حواسمو جمع کنم پرداختیم و بهتون راههای برای افزایش تمرکز و در نتیجه افزایش بازدهی مطالعه شما پرداختیم پس ادامه مقاله و باهم میخونیم و در انتهای مقاله همونطور که در قسمت اول قول دادیم منابع کنکوریه معتبری رو برای شما معرفی میکنیم.

شرایط بدنی رو بهتر کنید

وقتی شرایط جسمانی مناسبی نداشته باشید ، عادت های غذایی نادرستی داشته باشید باعث مختل شدن تمرکز میشه ، برای تغذیه درست صبحونه نقش زیادی داره ، صبحونه با افزایش قند خون تمرکز و کارایی مغز شمارو افزایش میده و عدم خوردن صبحونه باعث کسل بودن و احساس خستگی و عدم تمرکز میشه، شما میتونید تو صبحونه از تحم مرغ ، پنیر و خشکبار هم استفاده کنید این مواد غذایی دارای پروتئین هستند و برای ابتدای صبح خیلی مفید هستن.

یادداشت برداری یادتون نره

یادداشت برداری توصیه همه مشاورینه با یادداشت برداری شما مطلبو برای بار دیگه تکرار میکنید و چون در یادداشت برداری به صورت تصویری و طرح موضوع از خودتونه برای همین هم اطلاعات بهتر و جامع تر تو ذهن شما ثبت میشه برای همین همیشه یادداشت برداری بعد از مطالعه یا خلاصه برداری از اونچه که فهمیدین خیلی توصیه میشه .

سکوت مطلق بهترین نیست

شاید شما هم به این باور باشید که محیط درس اید در سکوت مطلق باشه ولی باید به عرض برسونم محسط مطالعه باید ساکت و آروم باشه ولی سکوت مطلق رو توصیه نمیکنیم ، شما باید محیطی رو انتخاب کنید که ساکت تر باشه ، مثلا اگه تو حال میخواین درس بخونین و صدای تلویزیون بلند باشه بهتره شما به اتاق ساکتی برید و در اونجا شروع به مطالعه کنید و این کار برای شما خیلی خوبه ، سکوت مطلق میتونه برای مطالعه آزار دهنده باشه و باعث حواس پرتی هم بشه.

مطالعه کنکوری 300x293 - وقت مطالعه چطوری حواسمو جمع کنم (بخش دوم)

برای تمرکز منظم باشید

خیلی جالبه بدونید که میزان نظم با میزان یادگیری شما رابطه مستقیمی داره ، بله هرقدر شما منظم تر باشید و وسایل اتقا و میز مطالعه با نظم بشتری چیده شده باشه میزان بازده یادگیری شما هم افزایش پیدا میکنه یک مثال برای شما میگم :

در ژاپن در یک تحقیقات از 1000 نفر دانش آموز هم سن که از نظر سطح عمی هم در یک سطح بودن آزمایشی به عمل اومد به این ترتیب که هریک از این دانش آموزا به ترتیب از اتاق نامنظم به اتاق های منظم تر قرار داده شدند و بعد از زمان تعیین شده و امتحانی که از دانش آموزا به عمل اومد نتیجه این بود که به میزانی که اتاق دانش آموزش مرتب بود نتیجه امتحان دانش آموز هم بهتر بود.

 

از حواس پرتی های بیرونی دوری کنید

نباید بذارید اتفاقات و صداهای اطراف مانع از تمرکز حواس شما بشه ، برای اینکار باید چند تمرین رو انجام بدین مثلا وقتی کسی درو باز میکنه به جای اینکه سرتونو برگردونید به طرف در نگاه نکنید بلکه با تمرکز بیشتری به مطالعه درس ادامه بدین و نذارید این حواس پرتی تو مطالعه شما تاثیر بذاره اینم یکی از نکته های وقت مطالعه چطوری حواسمو جمع کنم .

این تمرین رو نه تنها برای این بلکه برای موارد دیگه ای هم ادامه بدین ، مثلا تو کلاس با صدای سرفه و یا صدا  دوستاتون و……

 

با خود صبحت کنید

آیا میدونستید موقع درس خوندن اگه با خودتون صحبت کنید نتیجه بهتری میگیرید ، بله درسته بعضی ها با خودشون صحت میکنن مثلا به عنوان معلم بعد مبحث از خودشون سوال میپرسن و بعد به خودشون جواب میدن و بعدش خودشونو تشویق یا تنبیه میکنن اینم یک روش جالب برای مرور و مطالعه درسا.

منابع کنکوری

خب این از وقت مطالعه چطوری حواسمو جمع کنم ، حالا میرسیم سر قول و قرارمون یعنی معرفی منبع موثق و معتبر ، خب ببینید باید شما از منابع درستی استفاده کنید ، از روش های شناسایی این منابع معتبر میشه به میزان رضایت دانش آموزا و همچنین میزان قبولی دانش آموزایی که از این منابع استفاده کردند میشه نام برد.

من توصیم استفاده از منابع موسسه حرف آخر هستش ، این موسسه با قدرت در عرصه کنکور وارد شده و میزان قبولی و رضایت از این موسسه خیلی زیاده

برای مشاهده محصولات موسسه حرف آخر

مشاهده همایش های برتریناساتید کنکور

 

  • تلگرام من
  • تماس با من
بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر