کاهش ساعات مدارس پایه دوازدهم

بازگشت به نوشته‌ها

کاهش ساعات مدارس پایه دوازدهم

کاهش ساعات مدارس پایه دوازدهم راهکار جدید آموزش و پروش برای موفقیت در کنکور.

رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به کاهش ساعات مدارس پایه دوازدهم ، عنوان کرد: مادام که کنکور به سیاق گذشته برگزار می‌شود ناچاریم در برخی زمینه‌ها با دانش آموزان همکاری کنیم.

محمد بیرانوندی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری‌ خانه ‌ملت در توضیح دلایل آموزش و پرورش در کاهش ساعات آموزشی پایه دوازدهم، گفت: مبنای این تصمیم اعتراضات دانش‌آموزان مقطع پیش‌دانشگاهی در سال‌های گذشته بود؛ در پیش دانشگاهی ۲۴ واحد درسی ارائه می‌شد و دانش‌آموزان این پایه همیشه از کمبود زمان مطالعه و حجم زیاد مطالب درسی ناراضی بودند در نتیجه مقرر شد برای رفع دغدغه داوطلبان کنکور ساعت آموزشی در پایه دوازدهم از ۳۵ ساعت به ۲۴ کاهش پیدا کند.

محمد بیرانوندی - کاهش ساعات مدارس پایه دوازدهم

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان کرد: کاهش ساعت آموزش پایه دوازدهم تا حدودی می‌تواند به از بین بردن دغدغه دانش‌آموزان کمک کند زیرا بسیاری از آنها ناچارند برای قبولی در دانشگاه در کلاس‌های کمک آموزشی شرکت کنند؛ بنابراین برگزاری کنکور به سیاق گذشته چاره‌ای جز کاهش ساعت آموزشی در پایه دوازدهم نگذاشته است.

بیرانوندی در پاسخ به اینکه برخی خبرها علت کاهش ساعت آموزشی در پایه دوازدهم را یکی از راهکارهای آموزش و پرورش برای جبران کمبود نیروی انسانی می‌دانند، توضیح داد: اصلا و ابدا کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش دلیل این تصمیم نیست؛ کاهش زمان آموزشی در پایه دوازدهم خواسته بسیاری از کارشناسان نیز بود.

رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در صورتی که دانش‌آموزان پایه دوازدهم ۳۵ ساعت در کلاس‌های درس حضور داشته باشند مسلما نمی‌توانند به اهداف آموزشی موردنظر خود دست یابند. به همین دلیل تعداد ساعت درسی در این پایه کاهش پیدا کرد البته مقرر است بخشی از زمان آموزشی به صورت غیرحضوری باشد تا دغدغه دانش‌آموزان تا حدودی از بین رود.

کاهش ساعات مدارس پایه دوازدهمReviewed by ابوالفضل نجف زاده on Aug 27Rating: 5.0رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به کاهش ساعات مدارس پایه دوازدهم ، عنوان کرد: مادام که کنکور به سیاق گذشته برگزار می‌شود ناچاریم در برخی زمینه‌ها با دانش آموزان همکاری کنیم.
مطالب مرتبط  ۱۹ آذر آخرین مهلت تکمیل ظرفیت کنکور
بازگشت به نوشته‌ها