داشتن یک کنکور حرفه ای چه ویژگی هایی را می طلبد؟

بازگشت به نوشته‌ها

داشتن یک کنکور حرفه ای چه ویژگی هایی را می طلبد؟

کنکور حرفه ای باید چه ویژگی هایی داشته باشد و باید چه کارهایی انجام داد که کنکور حرفه ای داشته باشیم؟

به نام خدا سلام عرض می کنم خدمت دوستان کنکوریمون، دوست دارید وقتی وارد جلسه کنکور شدید یک کنکور حرفه ای داشته باشید؟ دوست دارید با مدیریت زمان و دقت کامل در کنکور به بهترین نتیجه دست پیدا کنید؟ همه شما عزیزانی که دوست دارید رتبه برتر شید یا رشته های تاپ تو بهترین دانشگاه ها قبول شید باید بدونید چطور برنامه ریزی کنید چطور پیش برید تا پیشرفت کنید و یک کنکور حرفه ای داشته باشید. پس این متن رو حتما دنبال کنید.

عواملی که باعث موفقیت شما میشوند منبع خوب، مشاور و برنامه ریزی خوب و در نهایت تلاش و کوشش شما می باشد. شما باید بدانید که در کنار کتاب درسی تان که منبع اصلی کنکور می باشد نیاز به کتاب های کمک آموزشی مناسب هستید تا بتوانید مشکلاتتون رو در آن ها حل کنید و هم چنین از منابع آموزشی خوب استفاده کنید. برای اینکه بتونید از این منابع و کتاب ها به درستی استفاده کنید نیاز به یک مشاور دارید تا شما را راهنمایی کرده و بهترین برنامه ریزی رو در اختیارتون قرار دهد. اما همه این ها یک طرف هستند و تلاش شما در طرف دیگر قضیه واقع شده که تا شما تلاش و کوشش و اراده نداشته باشید بهترین مشاورها و بهترین منابع کمک آموزشی نمیتوانند به شما کمکی بکنند. پس فراموش نکنید که تلاش شما حرف اول رو می زنه و باید از تمامی تواناییتون در این برهه برای رسیدن به هدفتون مایه بگذارید. اما برسیم به ویژگی های داشتن یک کنکور حرفه ای در آزمون سراسری و رقم زدن یک آینده عالی.

images - داشتن یک کنکور حرفه ای چه ویژگی هایی را می طلبد؟

یک کنکور حرفه ای باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

۱٫مطالعه مفید

یادتون باشه که باید تمامی حواس و تمرکزتون به درس باشه و باید از تمامی عواملی که باعث حواس پرتی شما میشه دوری کنید. اگر دچار حواس پرتی شدید به هدفتون فکر کنید و بدونید آینده شما در گرو همین روزها و ساعت هاست پس زمان را از دست ندهید. این مهمه که شما بتونید در طول روز بالای ده ساعت مطالعه داشته باشید ولی اگر قراره بی کیفیت باشه بهتره این میزان رو به نیم الی یک ساعت کمتر کاهش بدید ولی در عوضش تمامی حواستون به درستون باشه پس داشتن مطالعه مفید خیلی حائز اهمیت است.

  1. برنامه ریزی دقیق

بدون داشتن برنامه ریزی کارها اونطور که باید خوب پیش نخواهد رفت پس سعی کنید برای هر روز و هر هفتتون برنامه مطالعاتی داشته باشید و طبق اون پیش برید و سعی کنید برنامتون رو روز به روز بهتر کنید و پیشرفت داشته باشید.

  1. تست زنی

این خیلی مهمه که شما اصول تست زنی رو بلد باشید اول سعی کنید بدون زمان تست بزنید و روی تک تک مباحث و تست مربوط به آن تسلط پیدا کنید سپس تست زنی با در نظر گرفتن زمان رو آغاز کنید در این صورت هستش که شما مدیریت زمان رو قبل از کنکور یاد می گیرید و با تکرار بسیار آن این کار برای شما به یک عادت تبدیل میشه و خیلی راحت می تونید با در نظر گرفتن زمان بتونید به موقع و دقیق به سوالات پاسخ بدید.

  1. مرور

یکی از ارکان اصلی یک کنکور حرفه ای تسلط به دروس هستش که این تسلط توسط مرور حاصل میشه. این رو همیشه به خاطرتون بسپارید که هر چقدر هم شما در خواندن یک درس حرفه ای باشید و خیلی خیلی خوب اون رو یاد گرفته باشید اگه مرور و تکرار نداشته باشید بالاخره اون مطلب و مبحث فراموش میشه چه بسا شما یک بازه طولانی ۱۲ ماهه یا ۹ ماهه به کنکور رو هم در پیش داشته باشید. بنابراین مرور حتما جز برنامه اصلی مطالعتون باشه.

مطالب مرتبط  آخرین مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد تا پایان امروز

خب اینم از عواملی که باعث میشه یک کنکور حرفه ای برای شما رقم بخوره یعنی اگه شما مطالعتون مفید باشه و با برنامه ریزی دقیق پیش برید و مرور داشته باشید نسبت به مطالب تسلط پیدا می کنید و بنابراین مطالب رو به خوبی در ذهنتون به یاد دارید و خیلی سریع به سوالات پاسخ می دید و در نهایت تست زنی به اندازه کافی داشته باشید اصول تست زنی را بلد خواهید بود و در کنار آن با مدیریت زمانی که از قبل به آن دست پیدا کرده اید در زمان خود به تمامی سوالات مخصوص به هر درس پاسخ می دید و در این صورت دیگه زمان کم نمیارید و از نتیجه کار خود راضی خواهید.

برای تماس با تیم مشاوره ای موسسه حرف آخر می توانید با شماره تلفن های زیر تماس حاصل بفرمایید:

۰۲۱۶۶۵۷۶۳۷۱-۰۹۱۲۰۰۴۷۰۲۵

 

 

داشتن یک کنکور حرفه ای چه ویژگی هایی را می طلبد؟Reviewed by خانم قمری on Nov 4Rating: 5.0اگه تا به حال کنکور رو سر سری گرفتی و خوب درس نخوندی این متن رو دنبال کن چون یاد میگیری چطوری یک کنکور حرفه ای داشته باشی.
بازگشت به نوشته‌ها