۹۷ دانش آموز ناحیه چهار اهواز در رشته های پزشکی دانشگاه پذیرفته شدند

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر

۹۷ دانش آموز ناحیه چهار اهواز در رشته های پزشکی دانشگاه پذیرفته شدند

۹۷ دانش آموز ناحیه چهار اهواز در رشته های پزشکی دانشگاه پذیرفته شدندReviewed by مدیر on Oct 8Rating:

قبولی رشته پزشکی : اهواز – ایرنا – مدیر آموزش وپرورش ناحیه چهار اهواز گفت:۹۷ نفر از دانش آموزان این ناحیه در آزمون دانشگاه های سراسری کشور در رشته های پزشکی پذیرفته شدند که بالاترین آمار قبول شدگان رشته پزشکی در کنکور امسال در استان خوزستان را به خود اختصاص دادند.

n82687948 71911969 - ۹۷ دانش آموز ناحیه چهار اهواز در رشته های پزشکی دانشگاه پذیرفته شدند

فاضل خمیسی شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه این افراد در رشته های پزشکی ، داندانپزشکی و داروسازی قبول شدند بیان کرد : در این ناحیه آموزشی ۵۶ هزار دانش آموز وجود دارند که هفت هزار دانش آموز در دوره متوسطه مشغول به تحصیل بوده و نزدیک به یک هزار دانش آموز در رشته علوم تجربی در پایه های پیش دانشگاهی مشغول به تحصیل هستند.
وی با اشاره به اینکه بیشترین قبول شدگان رشته پزشکی در این ناحیه امسال از مدارس برخوردار و غیر برخوردار بوده است اظهار کرد: امسال همانند سال گذشته بالاترین آمار قبول شدگان رشته های پزشکی را ناحیه چهار اهواز به خود اختصاص داد.
مدیر ناحیه چهار اهواز همچنین افزود: در این ناحیه تعداد قبول شدگان رشته مهندسی در مراکز دولتی بیش از ۳۰۰ دانش آموزمی باشد که این قبول شدگان بیشتر از مدارس کم برخوردار بوده اند.
خمیسی با بیان اینکه عدالت آموزشی باید در کلیه مدارس استان انجام گیرد بیان کرد : در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ تلاش شد تا با همگن سازی آموزشی در مدارس این ناحیه و برنامه ریزی آموزشی ، موفق به کسب رتبه های بالا در آزمون سراسری شویم.
مدیر ناحیه چهار اهواز با تاکید بر اینکه ناحیه چهار اهواز در سال تحصیلی ۹۵-۹۶ رشد همه جانبه را در تمامی رشته ها داشته است بیان کرد: ناحیه چهار اهواز در بین چهار ناحیه بهترین عملکرد را در رشد میانگین نمره به خود اختصاص داده است .
خمیسی با اشاره به اینکه میانگین نمره ناحیه چهار اهواز در رشته های علوم تجربی و ریاضی از میانگین نمره کشوری بالاتر است بیان کرد : در رشته های فنی و حرفه ای و علوم تجربی در میانگین نمره امتحانات نهایی رتبه دوم را ناحیه چهار اهواز کسب کرده است .
مدیر ناحیه چهار اهواز توضیح داد: در مجموع میانگین نمره، ناحیه چهار اهواز در رشته های نظری و فنی بین ۴۱ منطقه با افزایش ۶۹درصد نمره نسبت به میانگین خرداد ۹۵ رتبه سوم استان را کسب کرد .

  • تلگرام من
  • تماس با من

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر