50 دانش آموز قشمی بورسیه منطقه آزاد می شوند

بازگشت به نوشته‌ها

50 دانش آموز قشمی بورسیه منطقه آزاد می شوند

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: در راستای استفاده از ظرفیت های نیروی انسانی این جزیره، 50 دانش آموز موفق قشمی در کنکور سال 96 و در رشته های مورد نیاز منطقه آزاد، بورسیه علمی و سپس به کار گرفته می شوند.


به گزارش خبرگزاری فارس از قشم، حمیدرضا مؤمنی صبح امروز در جلسه شورایآموزش و پرورش شهرستان قشم گفت: هدف بلند منطقه آزاد بومی سازی و استفاده از پتانسیل و ظرفیت موجود در این شهرستان است و در این راستا 50 دانش آموز مستعد قشمی در کنکور سال 96 در رشته های مورد نیاز این منطقه، تا مقطع کارشناسی ارشد بورسیه و سپس به کار گرفته می شوند.
وی ارتقای وضعیت آموزشی مدارس و تربیت نیروی انسانی ماهر در جامعه را از دیگر برنامه های سازمان منطقه آزاد قشم عنوان کرد و اظهار داشت: در سال تحصیلی آینده عملیات ساخت مجتمع بزرگ آموزشی فرهنگ با 70 فضای آموزشی در قشم آغاز می شود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: این مجتمع آموزشی تمام هوشمند و مطابق استانداردهای لازم با امکاناتی نظیر نمازخانه، کتابخانه، آزمایشگاه وفضاهای ورزشی خواهد بود.
مؤمنی، آموزش و پرورش را زیرساخت توسعه و پیشرفت هر جامعه ای دانست و خاطرنشان کرد: مناطق آزادی موفق هستند که از نظر منابع انسانی دارای زیرساخت های قوی و مهیاتر باشد و قطعاً در رسیدن به مؤلفه های اقتصادی پیشروتر خواهند بود.
رئیس شورای آموزش و پرورش قشم اضافه کرد: اگر بخواهیم زیرساخت ها که همان مدارس و محل تربیت نیروی انسانی و فرهنگ است را درست کنیم و بهتر از آن بهره برداری کنیم باید به نیازهای جامعه مخاطب پاسخ دهیم و در این راستا منطقه آزاد به دنبال اختصاص بخشی از درآمدهای خود به دستگاه تعلیم و تربیت است.

مطالب مرتبط  زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد اعلام شد
بازگشت به نوشته‌ها